Skocz do zawartości
Forum

Citabax na nerwicę i depresję


Gość Domi123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od miesiąca zażywam Citabax 20mg na depresję i nerwicę. Głowa jak mnie bolała, tak boli, zawroty głowy jak były, tak są, jadłowstręt, schudłam przez to, pocą mi sie ręce i nogi. Mam uczucie derealizacji. Mam wrażenie, że ten lek nie pomaga. Biorę go 5. tydzień. teraz już biorę 30mg od tygodnia. Czy powinnam czekać jeszcze na działanie leku? Dlaczego dalej nie mam apetytu, i mam uczucie derealizacji, dalej boli glowa, a od tygodnia czuję takie "pukanie ", drżenie mięśni na ciele codziennie. Czy to działanie niepożadane leku?
Proszę o poradę!

Odnośnik do komentarza

Citabax to lek o działaniu przeciwdepresyjnym, należący do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Działanie przeciwdepresyjne uzyskuje się zwykle po 2-4 tygodniach stosowania preparatu, a przeciwlękowe po 3 miesiącach. Stosowanie preparatu powinno być kontynuowane do 6 miesięcy po ustąpieniu objawów depresji. Dolegliwości, o jakich Pani wspomniała, mogą świadczyć o objawach niepożądanych i tego typu skutki uboczne pojawiają się dość często. W tej sprawie najlepiej skonsultować się z lekarzem psychiatrą, niemniej jednak myślę, że powinna jeszcze Pani poczekać na działanie przeciwlękowe (przeciwnerwicowe) leku. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witam. Dziękuję Pani za odpowiedź. Lekarz prowadzący skieruje mnie na badania odnośnie drgania mięśni, i zaznaczył iż dolegliwości typu ból głowy i zawroty powinny pomału już ustępować, gdyż niedługo będzie 6.tydzień odkąd stosuję antydepresant. Samopoczucie psychiczne już po trosze uległo poprawie, zaczęłam wychodzić z domu, rzadziej tez już leżę i płaczę, czasem powraca mi dobry humor, chyba mam typową depresję ponieważ wieczorem czuję się lepiej i wtedy wraca mi apetyt. Jednak te zawroty i mrowienie w głowie jeszcze nie ustąpiły. Także może poczekam jeszcze na działanie przeciwlękowe leku i może wtedy zawroty miną..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...