Skocz do zawartości
Forum

Duszności i lęk przed śmiercią


Gość Kamil95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem mężczyzną i mam 18 lat, pracuję jako kucharz srednio 50h w tygodniu "praca stojąca" mam 178cm wzrostu i wagę ok.60 kg , ogólnie mało jem . Od paru tygodni za dnia czasami kłuje mnie w okolicach serca ale wiele osob mowilo , że to przez kregoslup ponieważ mam lekką skolioze . W nocy gdy tylko próbuje polozyc sie spac od razu mam napady lękowe, z nikąd taka fala gorąca prze ze mnie przechodzi , zaczynają się wypieki na twarzy , gorące uszy , bardzo ciezko mi sie oddycha , kontroluje oddech , notorycznie sprawdzam puls, ganiam do toalety aby zmoczyc cale cialo zimną wodą , wymyslam i dopisuje choroby , sięgam po telefon żeby zadzwonic po karetke po czym to mija , kładę sie spac uradowany ze atak minął a za moment znow jest to samo i tak prawie kazdej nocy przez 30 min do godziny czasu a czasami trwa to po pare godzin zanim zasne , co gorsze "dusznosci" czasami nie ustepuja nawet gdy juz jest po wszystkim , kombinuje co z tym zrobic i pogarsza mi się, codziennie czytam o innych objawach w internecie. Boje sie zrobic badania , boje się że to bedzie cos powaznego a nie zwykla nerwica którą psychiatra lub psycholog wyleczy rozmową, chcialbym wkoncu normalnie zasnac , nie myslac o kolejnej nie przespanej nocy . Martwie sie o swoje życie . Bardzo proszę o pomoc ! :(

Odnośnik do komentarza

Witaj Kamil95!

Drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy, ale Twoje objawy są bardzo symptomatyczne i mogą wskazywać na nerwicę. Napady, o których wspomniałeś, przypominają ataki paniki, stąd takie objawy, jak: kłucie w okolicach serca, uderzenia gorąca, wypieki na twarzy, problemy z oddychaniem, duszności etc. Zamiast szukać w Internecie interpretacji dla swoich dolegliwości i zamartwiać się, jakie choroby mogą Ci dolegać, najlepiej udaj się do lekarza psychiatry, który postawi rzetelne rozpoznanie i zaproponuje odpowiednie leczenie (leki i/lub psychoterapię).

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...