Skocz do zawartości
Forum

Kołatanie serca u nastolatka a stres


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam prawie 20 lat i od pewnego czasu odczuwam kołatanie/kłucie w sercu, nie codziennie ale moze raz na pare dni, do tego czam mm dusznosci. Czasami czuje ze mam wyzsze cisnienie ale kiedy mierze zazwyczaj jest w porzadku. Kiedys, kiedy bylem jeszcze dzieckiem(8-10 lat), bylem u lekarza w tym problemem i lekarz powiedzial, ze to na tle nerwowym. Przyznam, ze w ostatnim roku mialem bardzo duzo stresu w zwiazku z tym, ze moja Mama zmarla nagle, zostalismy z Tata i z rodzicami Mamy. Tata zwykle wychodzi w weekendy, zeby utopic smutki w aalkoholu i przez to mam duzo stresu poniewaz sie o niego boje. Mam prace, za ktora nie przepadam i bardzo czesto jestem rozzłosczony i wlasnie wtedu odczuwam te kołatanie. Chodzilem w lecie na silownie i sie dobrze czulem, ale teraz sie troche boje ze wzgledu na to serce. Czy silownia moze byc w takim przypadku niebezpieczna? Czy to moze byc brak magnezu lub potasu bo przyznam sie szczerze, ze prawie codziennie jem cos na szybko, jakis hamburger, frytki itp. Nie jestem gruby, ale mam mala fałdke tłuszczu na brzuchu przez co chciabym wrocic na silownie. Nie pije red bulli, kawy. Moze czasami cole. Zazwyczaj pije wode lub jakies soki. Wybieram sie do lekarza, ale nie moge si zebrac, wiec pisze tutaj bo moze Wy wiecie czy te obajwy to tylko stras i przemeczenie czy moze cos powazniejszego. Dodam jeszcze, ze pale od pol roku papierosy. Z gory dziekuje za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Gość Eldorado77

i teraz też mi się wydaje że to jest na tle nerwowym. OIrgaznim na stres i emocje reaguje bardzo dziwnie, i jeśli cały czas jesteś spięty i zestresowany to mozesz odczuwać takie objawy. Dużo ludzi w czasie stresu ma kołatania.

Odnośnik do komentarza

Witaj matt889!

Przez Internet nie da się precyzyjnie określić, co Ci dolega. Kołatanie i kłucie serca może być na tle nerwowym, szczególnie, gdy chodzisz zestresowany i spięty, ale może być też symptomem problemów kardiologicznych. Jeżeli obawiasz się o kondycję swojego serca, powinieneś się przebadać, udać się do kardiologa. Jeśli badania wyjdą w porządku, wówczas będzie można przypuszczać, że dolegliwości występują na tle nerwowym. Napisałeś, że doświadczasz dużego stresu (nagła śmierć mamy, lęk o ojca, który pije alkohol, stres w pracy), do tego papierosy i kiepska dieta - to ani nie pomaga na pewno Twojemu sercu, ani Twojej kondycji psychicznej. Mam nadzieję, że w końcu znajdziesz czas, by się przebadać i zadbasz o swoje zdrowie (fizyczne i psychiczne).

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...