Skocz do zawartości
Forum

Grzybica w miejscach intymnych


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę głupio mi o tym mówić, ale chyba 5 lat temu posiadałem grzybicę na stopach. Małe kropki, które swędziały. Nie byłem z tym u lekarza, tylko stosowałem maść clotrimazolum przez długi czas. Czasem nie stosowałem tej maści i to nawracało. Teraz nie odczuwam takich dolegliwości na stopach. Jakimś sposobem przeniosło mi się to także w okolice intymne. Wpadłem w panikę, poszedłem do lekarza rodzinnego (nie pamiętam już dobrze) i kazał mi stosować tą maść 3 razy dziennie. Sprawa ucichła, zaczerwienienia i swąd znikł szybko, a ja przestałem używać tej maści. Przyznam się, że co jakiś czas, gdy goliłem się w miejscach intymnych po krótkim czasie znowu powróciły ten piekący swąd i zaczerwienione kropki. Znowu zacząłem stosować tą maść, ale do lekarza nie poszedłem. I tak przez długi czas. Od niedawna znowu pojawiły mi się te kropki w miejscach intymnych, do tego czuję też swąd na nogach i widzę pojedyncze kropki. Zaczynam od razu stosować tą maść znowu. Tym razem chcę się z tym uporać na zawsze.
Mam kilka spraw do wyjaśnienie:
1) do jakiego lekarza się udać, czy urolog będzie odpowiedni, jeśli objawy występują na skórze w okolicach miejsc intymnych?
2)Czy są jakieś zamienniki nie na receptę zamiast maści, które będą działały na całą skórę, a nie jak maść punktowo. Smarowanie maścią dużego obszaru nie należy do spraw przyjemnych
3)Czytałem na internecie, że do leczenia grzybicy stosuje się lek, który działa toksyczne na wątrobę. Dd kilku lat mam problem z trądzikiem, od 3 miesięcy zażywać tabletki AKNENORMIN, które działają silnie trująco na wątrobę. Obawiam się, że nie będę mógł zacząć leczenia póki nie skończę obecnego.
Strasznie się martwię, dziękuję za wszystkie odpowiedzi i wytrwanie do końca monologu.

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...