Skocz do zawartości
Forum

Późne dojrzewanie - wątpliwości


Gość Henry95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam 22lata i 5 miesięcy, i wrażenie, że nadal dojrzewam. Wzrost 189, waga 85kg. Zarost na twarzy wzmocnił się dopiero jakieś 2mies temu. Pojawił się intensywniej na całej twarzy, szyi jak i klatce piersiowiej i brzuchu. Nadal dostaję pryszcze na twarzy mimo dbania i skórę i stosowania maści. Penis w zwisie bardzo mały 4-5cm, w wzwodzie 13-14cm. Czy to możliwe, że nadal dojrzewam?Zacząłem dojrzewać później niż moi rówieśnicy, owłosienie na penisie, pachy i twarzy pojawiło się u jako jednego z ostatnich w klasie.

Odnośnik do komentarza

Dojrzewanie to kwestia indywidualna. Przyjmuje się, że 24 lata to wiek, w którym osiąga się pełną dojrzałość. Ale to naprawdę zależy od osoby. Owłosienie ciała tak naprawdę rozwija się przez całe życie. Niektórzy mają pełny zarost twarzy, klatki piersiowej i innych miejsc już w wieku nastoletnim, a u innych rozwija się stopniowo. Po sobie widzę, że np. zarost na twarzy rozwinął mi się dopiero po 30-tce, włosy na klacie urosły jakoś po 25 roku życia. Więc z tym naprawdę u każdego jest różnie. Pryszcze to też nie jest tylko kwestia dojrzewania. Można mieć po prostu skórę podatną na różne zmiany. U mnie jak zjem coś słodkiego, to prawie zawsze wyskakują na twarzy pryszcze. A co do rozmiarów penisa, to nie odbiegasz od średniej europejskiej, więc nie masz się czym przejmować. Zresztą najważniejsze, żeby sprzęt działał, rozmiar nie jest istotny.

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...