Forum męskie sprawy

Czy mam stulejkę?

~t...l

~t...l

Witam, mam 17 lat. Nie będę obijał w bawełnę. Do tej pory nie wiedziałem że penisa należy myć odciągając napletek. Dodam też że nigdy tego nie robiłem ( nie ściągałem napletka) gdy wczoraj próbowałem w stanie spoczynku napletek zszedł tylko do połowy, i ujrzałem białe coś pod nim. Dodam też że dotykając żołędzia czuje dziwne nieprzyjemne uczucie. Czy to stulejka? Co powinienem zrobić? Bardzo wstydzę się mówić o tym rodzicom.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Piotr1989x

~Piotr1989x wpis edytowany

Napletek nie zejdzie ci cały, bo jest przymocowany wędzidełkiem do żołędzia. Skóra ma ci zejść tylko do momentu aż odsłonisz cały żołądź. Jeśli na sucho ciężko ci schodzi to sobie polej gorącą wodą albo jeszcze lepiej napluj na faję i ci łatwiej pójdzie jak dostanie smarowania. Z czasem będzie coraz łatwiej ci schodzić skóra.
Żołądź boli, bo jest bardzo delikatny, jest osłonięty cienką i wrażliwą warstwą skóry. Jak laska będzie ci się bawić kiedyś fajfusem to nie będzie dotykać żołędzia, tylko ruszy ci skórą.
A te białe gródki które widzisz po odsłonięciu żołędzia to tak zwany "ser feta spod napleta" i to się myje.
I nie "obijać" w bawełnę, tylko "owijać".

pozdro małolat

~Piotr1989x

~Piotr1989x

Nie gorącą wodą, tylko ciepłą. Żebyś nie przesadził bo się poparzysz.

~BORNI

~BORNI

Skoro żołądź jest tak wrażliwy to jak go myć? No i problem w tym że nie wiem jak się za to zabrać, jeśli nie mogę go odsłonić całego

~adam36adam

~adam36adam

Na początek pocieszę Cię, że bardzo wielu chłopaków późno orientuje się, że napletek się odsłania, zwłaszcza jeśli ma się tzw. stulejkę (gdy napletek w górnej części jest wąski i trudno go ściągnąć). Ja pierwszy raz zorientowałem się w wieku 16 lat podczas kąpieli w wannie. Zazwyczaj przy tej okazji się masturbowałem pod koniec kąpieli i pewnego razu przypadkiem ściągnąłem cały napletek, a też mam lekką stulejkę, więc wcześniej nigdy go nie ściągałem. Więc moja rada - spróbuj podczas ciepłej kąpieli. Po kilku próbach zauważysz, że napletek będzie schodził coraz łatwiej. A myć żołądź (główkę penisa) też się musisz przyzwyczaić. Pod napletkiem zbiera się biała wydzielina (mastka), którą trzeba regularnie myć. Wkrótce mycie pod napletkiem to będzie codzienność. I nie przejmuj się, że główka Twojego penisa jest nadwrażliwa na dotyk, to normalne na początku. Z czasem przyzwyczaisz się do dotyku. Możesz też przyzwyczajać żołądź do dotyku podczas masturbacji - próbuj dotykać odsłoniętej główki i jak najdłużej wytrzymać bez wytrysku ( tylko oczywiście na spokojnie, nie przesadzaj z maltretowaniem się ;). Kiedyś jak będziesz uprawiał seks z kobietą, to właśnie ta wytrzymałość najbardziej Ci się przyda. Powodzenia w treningach.

~adam36adam

~adam36adam

~BORNI
A jeśli nie mam wanny mogę pod prysznicem bieżącą wodą?

Chodzi o to, żeby dobrze rozgrzać skórę - sposób w wannie polega na tym, że siedzisz w ciepłej wodzie przez jakiś czas (np. z 30 min), wtedy napletek ma szansę się dobrze nagrzać i rozluźnić. Pod prysznicem chyba będzie trudno, chyba żebyś się pod nim moczył tak długo, jak się bierze kąpiel. Ewentualnie możesz spróbować jakichś okładów z ciepłą wodą przykładać na penisa (jakiś mały ręcznik czy szmatkę namoczyć w bardzo ciepłej wodzie i owinąć penisa na tak długo, aż kompres zacznie się schładzać, wtedy znowu zanurzyć w ciepłej wodzie i owinąć - trzymać tak długo, jakbyś siedział w kąpieli).

Johnny1502

Johnny1502

Witam. Napletek można rozciagnac ćwiczeniami. Ja sam miałem możliwość zdjęcia tylko na 1/4 zoladzia a teraz już zdejmuje w 100%. Wyleczylem to ćwiczeniami. Na nadwrażliwość też istnieją ''domowe sposoby''. Gdybyś chciał o coś zapytać to pisz na maila : johnny15025@gmail.com Postaram odpowiedzieć i pomoc. Pozdrawiam.

202672 johnny1502 Mężczyzna, 22 lata, Bydgoszcz