Skocz do zawartości
Forum

Problem z czekoladą na cieście


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien estetyczny problem z czekoladą ma moim cieście. Pojawił się rok temu i znowu dzieje się z nią to samo. A więc, rozpuściłam ją i polałam nią piernik. I znowu, po zaschnięciu, robią się na niej białe plamki. Z czasem cała polewa jest w kropki! Nie rozumiem dlaczego to się dzieje. Pleśń wykluczam - ni ma futerka, a do tego wszyscy w zeszłym roku jedli ciasto i nic nikomu nie było. Wiecie może od czego? Czekolada jest z Norwegii, ponoć właśnie na polewy. Nie była przeterminowana, ładnie się rozpuszczała, zasychała przez kilka godzin i swoją drogą jest bardzo smaczna.

Na załączonym zdjęciu widać kilka takich plamek, dzień lub dwa po wypieczeniu ciasta. Z czasem robi się ich więcej i są wyraźniejsze.

Lubię się czasem pochwalić dobrymi wypiekami, niestety ktoś to może odebrać właśnie jako pleśń. :c

monthly_2013_12/problem-z-czekolada-na-ciescie_1299.jpg

Odnośnik do komentarza

Może najpewniej będzie samemu zrobić polewę:) podaję fajny przepis na bardzo dobra polewę.:)

0,5 kostki margaryny
5 łyżek cukru pudru
3 łyżki kakao
5 łyżek kwaśnej śmietany
To razem zagotować;)
1 płaską łyżeczkę żelatyny rozpuścić w 2 łyżkach gorącej wody--> wlać do polewy--> wymieszać, chwilę ostudzić i posmarować ciasto:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...