Skocz do zawartości
Forum

Pasty do smarowania kanapek


Gość Cece

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam informacji, pomysłów i inspiracji na zdrowe i smaczne smarowidła do kanapek. Chodzi mi o pasty, które mogę zrobić w domu, ale też o serki i twarożki, które mogę kupić w sklepie (zależy mi na zdrowych produktach, tylko, żeby nie zrujnowały mojego portfela ;).
Z góry dziękuję za rady!

Odnośnik do komentarza

ja robię pastę z avokcado. Potrzebujemy avocado :D cebulka, sól, pieprz. Cebulkę bardzo drobno posiekać ( im drobniej tym lepiej) i wymieszać z avokado. dodać pieprz i sól do smaku

Inna pasta to z twarożku. Twaróg chudy, koperek, bazylia, skórka z cytryny ( malutko), czosnek, szczypiorek, odrobina śmietany. Zioła posiekać, czosnek najlepiej przez praskę i wszystko wymieszać z twarogiem i smietaną. Doprawić do smaku

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim za propozycje. Pasta z makrelą brzmi super, za avocado nie przepadam. Dostałam przepis na smaczny hummus jakby ktoś chciał. Poza tym polecono mi serek do smarowania o nazwie "Bieluch". Dzisiaj go dorwałam w Tesco i smakuje obłędnie. Zaraz zabieram się do robienia pasty z łososia - ciekawe jak wyjdzie.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam pasty domowe. Wiem, co w nich jest , a to najważniejsze :)
Moje propozycje :
nr 1 : 1 puszka cieciorki, dwa duże buraczki ( ugotować) , 10 dag fety, 1 ząbek czosnku, natka, sol, pieprz / wszystko zmiksować /

nr2 : 1 awokado ( bardzo zdrowe i w tej wersji można przemycić, jeśli ktoś nie przepada za smakiem solo ), chudy twaróg 1 kostka, nerkowce, papryka czerwona 50g, sok cytrynowy ( odrobina ) sól ziołowa, kiełki rzodkiewki

nr 3 : soczewica czerwona 90g ( ugotować, chudy twaróg 200g, jogurt naturalny 75g , 1 ząbek czosnku, 2 suszone pomidory w oleju ( 40g ) , zmiksować
SMACZNEGO :D

Odnośnik do komentarza

Ja zwykle robię pastę z kurczaka albo twarożku.
Do pasty z kurczaka biorę ugotowanego kurczaka (jakiegoś z rosołu). Kroję bardzo drobno, dodaję majonezu, posiekaną cebulę albo szczypiorek i sos tabasco.
Z twarożku wolę pastę na słodko czyli bierzemy twarożek, banana, miód i prażone płatki migdałowe. Banana kroimy/rozgniatamy widelcem i mieszamy z pozostałymi składnikami. Jak ktoś lubi może dodać cynamonu i trochę imbiru, a czasem dla podkreślenia smaku dodaję kilka kropel soku z cytryny.

Odnośnik do komentarza

A ja ostatnio wypróbowałem przepis zaczerpnięty właśnie z abcZdrowie na pastę z hummusa:
- puszka ciecierzycy,
- 100 g tahini
- 2 ząbki czosnku
- 2 łyżki soku z cytryny
- oliwa z oliwek
- sól
- odrobina wody.
Wszystkie składniki miksujemy, doprawiamy i już!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...