Skocz do zawartości
Forum

Zdrowe gotowanie dla całej rodziny


wawer96

Rekomendowane odpowiedzi

O proszę, trafiłam tu w sumie przypadkiem i co za fajny kanał od razu się znalazł :) Szczerze mówiąc czasami mam dość tej "mięsnej dyktatury" na stołach. Mój mąż to typowy mięsożerca, ciężko go zadowolić czymś co nie ma w sobie chociaz odrobiny mięsa. Ale ja chętnie skorzystam z tych przepisów, wyglądają apetycznie!

A przy z okazji, nie myślałeś może o tym żeby trochę ułatwić sobie pracę w kuchni? Widzę w filmikach różne patelnie, miski, garnki - to wszystko można w sumie zastąpić pojedynczymi naczyniami, są takie fajne od firmy Termisil, można w nich przygotować, zagotować / udusić, podać a potem nawet przechowywać jedno danie w lodówce. Polecam się zainteresować, będzie mniej roboty :) A ja dodaje kanał do ulubionych.

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o zdrowe gotowanie ja polecam kupienie szklanego garnka z huty z Wołomina. Szkło nie emituje i samo nie wchodzi w reakcje z żadnymi substancjami z pożywienia. W związku z tym, jedzenie ma smak jedzenia, jest zdrowe i aromatyczne...szkło się nie rysuje- nawet jak wyjadam coś z garnka widelcem! i łatwo się myje...no i nie kosztuje majątku i każdego na taki garnek stać.

Odnośnik do komentarza

anetalipska
jeśli chodzi o zdrowe gotowanie ja polecam kupienie szklanego garnka z huty z Wołomina. Szkło nie emituje i samo nie wchodzi w reakcje z żadnymi substancjami z pożywienia. W związku z tym, jedzenie ma smak jedzenia, jest zdrowe i aromatyczne...szkło się nie rysuje- nawet jak wyjadam coś z garnka widelcem! i łatwo się myje...no i nie kosztuje majątku i każdego na taki garnek stać.

rzeczywicie moge potwierdzić - naczynia ze szkła borokrzemowego są naprawdę niesamowite. Wytrzymują dużą rozpiętość temperatur i przede wszystkim nic co się w nich gotuje nie wiąze się ze szkłem...Poza tym Huta ma naprawdę niezłe designersko naczynia więc na pewno warte polecenia

Odnośnik do komentarza
Gość olatolinska

Ta przyprawa do złotego kurczaka Knorr jest faktycznie super. Moje dzieciaki uwielbiają kurczaka z piekarnika, a od kiedy robię go właśnie w tej przyprawie to zajadają nawet z tą chrupiącą skórką :)

Odnośnik do komentarza

W dzisiejszych czasach niestety sporo osob jest zbyt zabiegana by zajac sie gotowaniem na wlasna reke. Czesto jedzenie na miescie to jedyna deska ratunku. Przy prowadzeniu wlasnej rodziny lepiej bedzie skorzystac z tradycyjnego modelu czyli pracujacy maz .. a zona zajmujaca sie w domu dziecmi. Pierwsze lata zycia sa wlasnie kluczowe .. nawet pod wzgledem tego jakie nawyki zywieniowe przejmia nasze dzieci. Warto wiec w wiekszosci stolowac je w jak najzdrowszy sposob. Na ciekawe rozwiazanie w kwestii gotowania wpadla moja znajoma. Zakupila gliniany garnek rzymski ( zdjecia pogladowe chociazby tutaj https://www.garneczki.pl/produkty/garnki-rzymskie,385 ) pozwalajacy zachowac naturalny aromat przypraw przy zachowaniu wszystkich wartosci odzywczych miesa. Sama mialam czesto z tym problem .. a gotowane mieso z wody jednak nie jest tak samo dobre jak z takiego garnka. Macie moze jeszcze jakies wskazowki odnosnie przydatnych rzeczy do kuchni? :)

Odnośnik do komentarza

Ja bardzo lubię burgery ale takie domowej roboty z dodatkami jakie najbardziej lubię. Uwielbiam korniszony Krakus więc ogóreczek z chilli to podstawa, do tego duża ilość sera, cebula, sałata, pomidor. Domowy ketchup i mamy zdrowe burgery.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowka

zdrowe gotowanie wcale nie jest takie trudne, sama wybieram produkty z dobrym składem, zamiast zwykych makaranoów przerzuciliśmy się na pełnoziarniste, nasze ulubione to świderki z lubelli, zresztą kształtów pelnoziarnistych makaronów mają dużo i tez mają takie z żytem

Odnośnik do komentarza
Gość agniesia233

u nas w rodzinie gotujemy różnie, zazwyczaj, to co nam nie szkodzi. Mój mąż może jeść wszystko, zaś my z córka cierpimy na ibs - więc dieta tutaj jest już inna, bywa nawet i tak, ze osobny obiad gotuje dla męża i dla siebie i córki, ja jeszcze stosuję preparat intesta, bo widzę, że dzięki niemu jelita pracują poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Grażyna
W dniu 27.01.2020 o 21:32, Gość Grażyna napisał:

Jeżeli chodzi o zdrowe żywienie i gotowanie to zdecydowałam się na https://europ24.pl/garnki/do-gotowania-na-parze i nie żałuje tej decyzji, pomimo iz początkowo musiałam się przyzwyczaić do zmiany sposobu gotowania, to opłacało się

Moim zdaniem nie ma zdrowszego sposobu gotowania niż ro na parze. A co do europ24.pl to faktycznie ich garnki są rewelacyjne, podobnie jak patelnie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...