Forum Kuchnia

Gotowanie piętrowe

milenka5

milenka5

Witajcie
Zastanawiam się nad kupnem garnków które pozwalają gotować w systemie piętrowym na jednym palniku.Czy któraś z pań ma może takie cudo może coś o nim powiedzieć.W telewizji widziałam jak reklamował takie garnki ten młody kucharz Okrasa.Czy możecie coś powiedzieć o takich garnkach ?
dziękuję za wszystkie odpowiedzi

105287 milenka5 Kobieta, 28 lat, Poznań

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Lebiotka

~Lebiotka

Szczerze to jakoś nie jestem do tego przekonana. Ale kto co lubi. Z tego co wiem to te garnki są koszmarnie drogie, ale jeśli Ci nie szkoda kasy to możesz je wypróbować.

chorom

chorom

Philipiak ma bardzo dobre jakościowo produkty, więc cena też będzie nie niska. Dostałem ich noże ceramiczne w prezencie ślubnym. Zastanawiamy się z żoną nad kupnem ich patelni, bo lepiej naszym zdaniem wydać raz i mieć spokój na lata, niż co roku kupować, bo się popsuje czy zużyje. Poza tym dają 20 lat gwarancji na produkty.. Jak masz odłożone pieniądze to bym się nie zastanawiał i kupował ;)

105873 chorom Mężczyzna, 30 lat, warszawa
Brawurka

Brawurka

ja ostatnio dostałam noże w prezencie...niby z gwarancją na ileś tam lat ( bardzo duzo) i co mam je mieisąc a już muszę je ostrzyć... wiec z tą 20 letnią gwarancją to bym tak nie szalała, po za tym już widzę jak oni ją uwzględniają po np 15 latach użytkownania garnka czy patelni

96601 brawurka Kobieta, 32 lata, Lubelskie
~Tabakiera

~Tabakiera

Dla mnie to coś jest nie tak z tym gotowaniem piętrowym, jeszcze rozumiem że w jednym garnku gotuję (!) miesko a na druszlaku gotuję np brokuły czy marchewkę. Ale więcej pieter to już jakoś mi się nie widzi, a to dlatego że a) para będzie się schładzać w miarę ulatniania się i będzie się skraplać, b) ok para ugotuje nam brokuły po czym ma gotować nam np jeszcze marchewkę - ale czy będzie jej odpowiednio dużo? i będzie na tyle gorąca aby dobrze ugotować nam tą marchewkę?
c) czy to nie wydłuży czasu gotowania bo np wieprzowina potrzebuje dość długie czasu gotowania aby się ugotować, czy w takim razie nie zrobi nam się rozgotowana mamałyga z brokułów? Albo chcąc ugotować brokuły tak by były jędrne i kruche i otrzymamy niedogotowanego mięsa?
d) Ostatnio trafiłam w sieci na bardzo interesujący artykuł o naciąganiu klientów przez firmy produkujące garnki. Naprawdę polecam się z nim zapoznać: Spowiedź sprzedawcy garnków

~Lilka44

~Lilka44

Jak Okrasa to pewnie Ci chodzi o Philipiaka? Byłam ostatnio na pokazie tych garnków i bardzo mi się spodobały. Wprawdzie nie kupiłam, ale mocno się nad tym zastanawiam czy sobie nie wziąć na raty. A co do postu powyżej - żadnego naciągania tam nie było i nikogo do niczego nie zobowiązywali.

Wielka Mi

Wielka Mi

ale tam nigdzie nie pisze że kogoś do czegoś zobowiązywali, oni tylko namawiali i była możliwość aby wziąć komplet garnków na raty, tak samo jak w przypadku philipiaka... A to czy na pokazie na którym Ty byłaś nie bylo przekrętów taki jakie są opisane w artykule nie wiesz i pewności mieć nie możesz

100915 wielka-mi Mężczyzna, 111 lat, Wszędzie
ka-wa

ka-wa

Nie znam garnków Philipiaka,patrzyłam,że są bardzo drogie ,porównywalnie do Zeptera,
to nie lepszy, jak już, byłby Zepter?

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 102 lata, Toruń
~Jasmi

~Jasmi

tak szczerze to nie wiem co by mi się musialo stać żeby kupować garnki za kilka tysięcy zlotych. Jeszcze rozumiem jakby prowadziła lokal gastronomiczny ale tak do domu? Wolałabym za tą kasę kupić chociażby zmywarkę, albo gdzieś pojechać

milenka5

milenka5

Witajcie dzięki za wszystkie odpowiedzi.Trochę mnie nie było na forum miałam dużo pracy i ominęła mnie ciekawa dyskusja. Postaram się to nadrobić:)
Tabakierka dzięki za ciekawy art i swoje doświadczenia z piętrowym gotowaniem osobiście też się nad tym zastanawiałam jak to jest z tą parą czy rzeczywiście warzywa wychodzą chrupkie i al dente czy robi się ciapa.Jeszcze się zastanawiałam nad efektem zapachowym np takie brokuły czy nie przejdą swoim zapachem na inne potrawy?
ka-wa masz racje że nie wszystko się ugotuje na parze ale większość rzeczy na pewno poza tym muszę w końcu odciągnąć jakoś swojego chłopa od frytek i schabowych:)
a co do zeptera miałaś może jakieś doświadczenia z produktami tej firmy ?
pozdrawiam serdecznie

ka-wa

ka-wa

Zepter ma garnki można powiedzieć niezniszczalne,mam jeden przeszło 10 lat z pokrywa szybkowarową ,taki na obiad dla 2 osób jeśli razem włożę ziemniaki,
ale mnie najbardziej przekonują garnki emaliowane ,chociaż teraz ta emalia jest gorszej jakości i nie ma takich garnków z grubym dnem,
nie mogę się "dorobić" takiego porządnego garnka o sr.24 ,5l,żeby był uniwersalny ,emaliowany ,
,może ceramiczny byłby lepszy ale one też pewnie mają cienkie dna czytałam ,że w patelniach ta powłoka pęka,

jak ktoś ma dłużej używany garnek z powłoką ceramiczną to chętnie posłucham opinii.

--

Szanuj zdanie innych...

ka-wa

ka-wa

Na pewno zapachy przechodzą w garnku piętrowym,dla mnie akurat to nie byłby problem,
jak czytałaś ten artykuł co wkleiłam link to nie za ciekawie wypada to gotowanie z garnku piętrowym,

co do frytek ,to ja ostatnio z netu wyczytałam o frytkach z piekarnika i już tylko takie robię,
wykłada się na papier do pieczenia frytki obtoczone np. w oregano i skropione olejem.

--

Szanuj zdanie innych...

~Lebiotka

~Lebiotka

no to fakt nie ma takich garnków z grubym dnem :( też jestem z tego powodu niezadowolona. Z ceramiczną powłoką mam tylko patelnię i to też od niedawna

milenka5

milenka5

Witam Zdecydowałam się wybrać na pokaz garnków firmy philipiak i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolona z tej decyzji.Kupiłam na razie patelnie i komplet noży tej firmy i sprawują się świetnie. Co do garnka piętrowego to muszę się jeszcze zastanowić chociaż na pokazie wyglądał obiecująco pozdrawiam

~Oczy Twoje

~Oczy Twoje

Ludzie przestańcie tak bezczelnie to reklamować... garnki to garnki kosztują majątek a i tak się kiedyś zużyją.... nie wiem po co wydawać kilka tys na garnki jak można je spożytkować znacznie lepiej i bardziej produktywnie

~barbina88

~barbina88

~Lilka44
Jak Okrasa to pewnie Ci chodzi o Philipiaka? Byłam ostatnio na pokazie tych garnków i bardzo mi się spodobały. Wprawdzie nie kupiłam, ale mocno się nad tym zastanawiam czy sobie nie wziąć na raty. A co do postu powyżej - żadnego naciągania tam nie było i nikogo do niczego nie zobowiązywali.

A jak dostałaś się na taki pokaz garnków Philipiaka?

~kuchareczkakucha

~kuchareczkakucha

No właśnie, bo się mówi o tych pokazach philipiaka, ale jak się na nie dostać to już nie wiadomo, bo na pewno są dość często.

~marysia83

~marysia83

Przedzwoń na infolinię i poproś o zaproszenie na pokaz garnków Philipiaka. Ja dostałam zaproszenie telefonicznie i skorzystałam z niego. Byłam na pokazie i mogłam zapoznać się z funkcjami tego zestawu.

~oksanapl

~oksanapl

A płaciłaś coś za udział w takim pokazie garnków philipiaka?

~bogna74

~bogna74

Witam. Właśnie oglądałam na stronie internetowej ten zestaw i wygląda interesująco. Czy taki zestaw można kupić jakoś na raty, bo jednorazowo ciężko będzie mi zapłacić?