Skocz do zawartości
Forum

Dietetyczny obiad


Majesia

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam ci leciutkiego kurczaka z ananasem
Pierś z kurczaka myjemy osuszamy papierowym ręcznikiem i kroimy w paski.Kroimy ananasa(nie z puszki) dajemy pół łyżeczki oliwy z oliwek smażymy na nim pierś.Dodajemy ananasa i wszystko razem chwilkę dusimy (można dodać trochę papryki pokrojonej,cukini) Do dania można dodać świeżej kolendry.Jeśli cchesz możesz ugotować do niego kus kusa albo ciemny ryż

Odnośnik do komentarza

A jak wolisz rybki.Polecam łososia z piekarnika.Pokrój łososia na średnio grube pasy umyj osusz i poukładaj na wcześniej lekko wysmarowanej oliwą blasze.Dodaj przyprawy wedle uznania ja lubię z koperkiem albo majerankiem ale ze wszystkim jest pyszny.Piecz 20 min w rozgrzanym do 200 stopni piekarniku.Polej sokiem z cytryny możesz udekorować danie sałatą lodową.

Odnośnik do komentarza

Lady in Red
na patelni i w wodzie? jakoś tego nie widzę to tak jakby ugotować ją? tak?

Tak dokładnie.Przeciez napisałam ugotować rybę.
A jak nie widzisz to sprobuj moze w koncu zobaczysz.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Mało kaloryczny jest drób bez skóry, a ryby morskie nawet te tłuste są zdrowe bo mają kwasy omega, oczywiście bez smażenia tylko pieczone w piekarniku, lub duszone z dodatkiem warzyw. Jedynym zdrowym tłuszczem którego nie wolno pomijać w diecie to oleje z pierwszego tłoczenia na zimno zielonynurt.pl rzepakowy, lniany, czy konopny mają dużo tych kwasów omega, szczególnie jak ktoś je mniej ryb morskich.

Odnośnik do komentarza

W zupie łączymy zwykle różne składniki - warzywa, mięso, kasze, tłuszcze, dzięki temu właściwie ugotowana zupa jest źródłem niezbędnych i dobrze przyswajalnych składników odżywczych. Sporo w niej minerałów: potasu (reguluje gospodarkę wodną i ciśnienie krwi), fosforu i wapnia (budulec kości i zębów), żelaza, magnezu, fluoru. Ostatnio bardzo zasmakowała mi zupa włoska tj. https://www.vitapku.pl/przepisy/wloska-zupa-minestrone

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...