Skocz do zawartości
Forum

Która patelnia jest najlepsza?


Gość Kosmatka

Rekomendowane odpowiedzi

Każda coś pozytywnego w sobie ma. Może odradziłabym jedynie teflon, ale i żeliwna i ceramiczna są ok. Żeliwna bardziej do mięs i smażenia na tłuszczu, a ceramiczna jest dość delikatna i jak zostało wspomniane "lekka". Z ceramicznych wiem, że Moneta są dobre a z żeliwnych to Skeppshult.

Odnośnik do komentarza

Witam wczoraj wybrałam się bez większego przekonania na pokaz Philipiaka i ku mojemu zaskoczeniu wyszłam bardzo zadowolona.Dowiedziałam się tam wiele ciekawych informacji i kupiłam patenie oraz zestaw noży.I podzielam to co napisała samba_mamba świetnie się na niej smaży nic się nie przykleja do spodu nie przypala z noży też jestem zadowolona.Tak więc przekonałam się do tej firmy.Polecam

Odnośnik do komentarza
Gość AnitkaBe

Ja się nie znam za bardzo. Weszłam na stronke www.dukapolska.com i kupiłam sobie fajne dwie patelnie. Mojej mamie też się spodobały, a więc i jej zamówiłam jedną. Polecam sprzęty z ich stronki, są naprawdę ok.

Odnośnik do komentarza
Gość mardzejsza

Masz racje. Ja też na takich sprzętach nie oszczędzam bo nie warto. Kiedyś a i owszem kupowałam takie i patelnie, i garnki z bazaru ale to badziewie musiałam wymieniać po kilku miesiacach. Tez zmądrzałam i postawiłam na jakosc, a Gerlach to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Gość marianna8602

Mało kto wie - ale japońska marka Kyocera (pewnie ją znacie z ksero/drukarek) robi też ... ceramiczne patelnie. Ja posiadam ich patelnię ceramiczną i przyznam rewelacja. Wystarczy dać mgiełkę oleju i nic nie przywiera, naleśniki czy dłużej smażone mięso, naprawdę smażę praktycznie bez tłuszczu. Na razie mam ją 3 lata i wygląda jak nowa. Rączka jest bardzo solidna nitowana, nie chybocze się tak jak w innych "marketowych" po paru miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Gość emiliaaa1132

Nie wiem czemu ale odkąd posiadam patelnię żeliwną to odnoszę wrażenie że dużo lepiej się w niej smaży. W kuchni pojawiła się również płyta indukcyjna na której żeliwo lepiej się sprawdza. Dokupiłam również inne garnki z podobnego materiału i tak systematycznie będę wzbogacać swój asortyment.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika321

Moim zdaniem najlepsza jest patelnia aluminiowa. Nagrzewa się ona niezwykle szybko, dzięki czemu dania są przyrządzanie w niezwykle krótkim czasie. Oczywiście znaczenie ma również firma, z jakiej patelnię się zakupi. Nie wszystkie oferowane na rynku produkty charakteryzują się wysoką jakością. Ja osobiście polecam patelnię aluminiową z firmy Hendi. Co prawda zakupiłam ją jakieś dwa miesiące temu, jednak jestem z niej bardzo zadowolona. Nie tylko nagrzewa się bardzo szybko, ale oprócz tego dzięki nanoceramicznej powłoce omlety, czy też naleśniki nie przyklejają się do niej. Można ją zakupić na następującej stronie: Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...