Forum Kuchnia

Która patelnia jest najlepsza?

~Kosmatka

~Kosmatka

Dziewczyny która patelnia jest lepsza ceramiczna, teflonowa czy żeliwna? Bo mam zamiar kupić sobie dobrą patelnię ale nie wiem jaką. Może coś doradzicie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Komercha

Komercha

Moim zdaniem najlepsza jest ceramiczna. Jest w miarę lekka ( na pewno lżejsza niż żeliwna), nie jest pokryta teflonem, który podobno nie jest zdrowy

85875 komercha Kobieta, 34 lata, Białystok
~Itakaa

~Itakaa

Każda coś pozytywnego w sobie ma. Może odradziłabym jedynie teflon, ale i żeliwna i ceramiczna są ok. Żeliwna bardziej do mięs i smażenia na tłuszczu, a ceramiczna jest dość delikatna i jak zostało wspomniane "lekka". Z ceramicznych wiem, że Moneta są dobre a z żeliwnych to Skeppshult.

Wielka Mi

Wielka Mi

Ja tam lubię teflonowe i ceramiczne. Żeliwne są dla mnie za mało poręczne i za ciężkie. Fakt trzymają znacznie dłużej temperaturę... ale są strasznie ciężkie

100915 wielka-mi Mężczyzna, 111 lat, Wszędzie
Halszkaa

Halszkaa

no ja na ceramicznych smażę :) o teflonie szłyszałam wiele złego po za tym łatwo je zarysować.

85290 halszkaa Kobieta, 33 lata, Hrubieszów
milenka5

milenka5

Znajoma mi polecała patelnie philipiaka.Ma groszkowe dno dzięki któremu się nic nie przypala i można smażyć bez tłuszczu.W prawdzie tania nie jest ale sama się zastanawiałam nad kupnem ma może któraś z pań albo słyszała o nich?

105287 milenka5 Kobieta, 28 lat, Poznań
~samba_mamba

~samba_mamba

Ja mam cały zestaw Philipiaka. Dostaliśmy go w prezencie ślubnym a w nim patelnię o której mówisz. Rzeczywiście nadaje się do zdrowego i dietetycznego smażenia - jestem z niej bardzo zadowolona i z czystym sumieniem polecam.

milenka5

milenka5

samba_mamba mogłabyś coś więcej powiedzieć o tym zestawie philipiaka? Dostałam zaproszenie na pokaz sprzętów tej firmy.I zastanawiałam się nad kupnem nie tylko patelni ale jakiegoś zestawu.
pzdr

milenka5

milenka5

Witam wczoraj wybrałam się bez większego przekonania na pokaz Philipiaka i ku mojemu zaskoczeniu wyszłam bardzo zadowolona.Dowiedziałam się tam wiele ciekawych informacji i kupiłam patenie oraz zestaw noży.I podzielam to co napisała samba_mamba świetnie się na niej smaży nic się nie przykleja do spodu nie przypala z noży też jestem zadowolona.Tak więc przekonałam się do tej firmy.Polecam

Magda.68

Magda.68

Mam od miesiąca ceramiczną i jestem zadowolona, czas pokaże na jak długo starczy. Dno wydaje się być gładsze niż w w teflonowej

119120 magda-68 Kobieta, 49 lat, wielkopolska
segna

segna

Najlepsza, najwygodniejsza jest patelnia teflonowa, ale trzeba umiejętnie się z nią obchodzić, przede wszystkim używać drewnianych łopatek, które jej nie porysują.

--

http://signum.healthcare/ - prywatna opieka medyczna

131373 segna Kobieta, 29 lat, Polska
~Viktoriaaa

~Viktoriaaa wpis edytowany

Ja znowu wolę patelnie żeliwne, są porządniejsze o wiele moim zdaniem, długo już takich używam i bym nie wymieniła na inne :)

laurette

laurette

Ponoc najbardziej oplacalne i wgl sa żeliwne. Trwale,porzadne tylko ta cena. Co do teflonowych to slyszalam raczej opinie negatywne.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 23 lata, Kraków
~AnitkaBe

~AnitkaBe wpis edytowany

Ja się nie znam za bardzo. Weszłam na stronke www.dukapolska.com i kupiłam sobie fajne dwie patelnie. Mojej mamie też się spodobały, a więc i jej zamówiłam jedną. Polecam sprzęty z ich stronki, są naprawdę ok.

~porzadnisia

~porzadnisia

Nie znam firmy, a ja uważam, że jak cos kupować to porzadnego. Nienawidze tego jak musze wymieniac ciagle patelnie bo albo sie przypala, albo coś odpryskuje. Dlatego mam ceramiczne Gerlacha i starczy mi na ładnych kilka lat.

~mardzejsza

~mardzejsza

Masz racje. Ja też na takich sprzętach nie oszczędzam bo nie warto. Kiedyś a i owszem kupowałam takie i patelnie, i garnki z bazaru ale to badziewie musiałam wymieniać po kilku miesiacach. Tez zmądrzałam i postawiłam na jakosc, a Gerlach to dobry wybór.

~mikada

~mikada

W Duka znajdziesz dobrej jakości patelnie aluminiowe, nie przywieraja a co ważne nie zawierają toksycznych substancji

~Agnieszka811

~Agnieszka811

Bardzo fajna patelnia, normalnie kosztuje prawie 2 razy tyle
Patelnia aluminiowa 28 cm indukcja NOH FISKARS

Bardzo trwała posiada wiele powłok, kapitalna.

Z czystym sumieniem polecam

~miseko

~miseko

Zdecydowanie dla mnie najlepsze sa patelnie żeliwne. Sama mam dwie takie porządne z Tanake
Więcej mi nie potrzeba, będą z pewnością służyły lata

~marianna8602

~marianna8602

Mało kto wie - ale japońska marka Kyocera (pewnie ją znacie z ksero/drukarek) robi też ... ceramiczne patelnie. Ja posiadam ich patelnię ceramiczną i przyznam rewelacja. Wystarczy dać mgiełkę oleju i nic nie przywiera, naleśniki czy dłużej smażone mięso, naprawdę smażę praktycznie bez tłuszczu. Na razie mam ją 3 lata i wygląda jak nowa. Rączka jest bardzo solidna nitowana, nie chybocze się tak jak w innych "marketowych" po paru miesiącach.