Skocz do zawartości
Forum

Przepisy na dania z kurczaka


Gość kurczaak

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie. Potrzebuję duuużo przepisów na dania z kurczaka. mogą to być przekąski, dania obiadowe itd. przyjeżdżają do mnie goście. uwielbiają to mięso, a ja nie mam żadnych pomysłów co im podać.
jak macie coś ciekawego i pysznego to podzielcie się :))

Odnośnik do komentarza

Ja z kurczaka robię również roladki, w tym celu kupuję filet z piersi z kurczak lekko je rozbijam tłuczkiem, a następnie zawijam w nie różne farsze, a to szpinak, a to jarmuż, czasami i drobno pokrojony boczek trochę metki i drobno pokrojonej cebuli, przedtem płat smaruję musztardą, solę i pieprzę i wszystko zawijam. Powstały z tych roladek sos zabielam śmietaną, odrobiną mąki i wychodzi super danie obiadowe. ja podaje to z kluskami śląskimi i z biała kapustą gotowaną przyrządzoną na słodko kwaśną.

Odnośnik do komentarza

najprostszy w świecie kurczak, to z przyduszonymi porami, tymiankiem i śmietaną

albo po prostu duża ilość przypraw, na masałku i do tego śmietana - pyszny sosik się robi :P

jak szukacie tanio kurczaczka, piersi mianowicie, to w ogóle teraz w polo można kupić za 13 zł tylko :)

Odnośnik do komentarza

kurczak to też jedno z moich ulubionych mięs:)
na przekąski polecam ci fileta z kurczaka pokroić na kotlety przyprawić wedle uznania świetnie się nadaję curry
i obtoczyć w panierce najpierw mąka pozniej jajko a na koniec płatki kukurydziane.Można podawać z dipami albo w pszennej tortilli z sałatą lodową i czerwoną cebulą.Świetnie sprawdza się na przyjęcia.No i legendarna w sumie sałatka z gyrosa tu np przepis

Odnośnik do komentarza

zapomniałam dodać że te filety w panierce pózniej musisz usmażyć w niewielkiej ilości tluszczu po obu stronach na złoty kolor:)
Jest jeszcze jedna świetna panierka do kurczaka zamiast płatków kukurydzianych użyj rozdrobnionych płatków migdałów takich w paczkach można je trochę rozdrobnić w mikserze jak są za grube.Mała ilość tłuszczu i smażysz z obu stron na lekko złoty kolor

Odnośnik do komentarza

Kurczak ala carbonara - To danie robi się w mgnienia oku, wykonanie zajmuje dosłownie 15-20 minut i już można delektować się tym wspaniałym smakiem. A do tego w całości wykonamy je w jednym garnku (lub patelni).

Świetnie smakuje podane z makaronem, ale można też zaserwować je z ryżem albo ziemniaczkami.  Wcześniej kurczaka dobrze jest zamarynować w przyprawach do kurczaka https://www.vigorprzyprawy.pl/product-category/mieszanki-przyprawowe/przyprawy-do-drobiu/

311586888_5208162572614242_8684191208102

Odnośnik do komentarza

Ja akurat dużo bardziej wolę kurczaka niż mięso czerwone i widzę, że tak samo jest wśród moich synów. Tylko czasami brakuje pomysłów co z nim zrobić na obiad. Całe szczęście są takie portale z przepisami, jak https://anetaflorczyk.net/przepisy-na-makaron-ze-szpinakiem-i-kurczakiem/ w którym możecie znaleźć na przykład świetne przepisy na makaron ze szpinakiem oraz kurczakiem w różnych wariantach. Zdecydowanie to moja ulubiona opcja na posiłki do pracy, które też można bardzo szybko wieczorkiem przygotować. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...