Forum Kuchnia

Posiłki w pracy

~Jasmi

~Jasmi

Hej, co nosicie do jedzienia do pracy? Ja mam problem bo mam dość kanapek i co bym wzięła innego tylko co? W pracy mam niby mikrofalę wiec coś na ciepło mogłabym odgrząc tylko co?>???? kompletny brak pomysłu.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Tabakiera

~Tabakiera

mam ten sam problem, jak na razie to się ratuję garmażerką w której kupuję sobie zupy, ale tak też najczęsciej a to kanapki, a to jogurt

~agusiekszalony

~agusiekszalony

Ja noszę kanapki, banana i coś słodkiego. Nie mam możliwości odgrzania czegoś.
Może spróbuj jakieś sałatki makaronowe do tego jakaś bułeczka czy suchary. Zawsze coś innego.

~Nie bo nie

~Nie bo nie

ja też noszę kanapki, alb piekę muffiny lub ciasteczka owsiane

~gośka1608

~gośka1608

my zamawiamy przez Foodpandę i dziennie jem, na co mam ochotę ;)

~Apsik apsik

~Apsik apsik

ja korzystam z gramażerki:( a jak już coś przynoszę do pracy to zazwyczaj to jest serek kanapkowy, bułka grahamka i jakoś warzywko. Czasem jak mi się chce to sałatkę jakąś

doradca żywieniowy K. Łacina

doradca żywieniowy K. Łacina wpis edytowany

Odpowiedź eksperta

Przeważnie spędzamy w pracy większość część dnia, więc warto zadbać, żeby przynoszone jedzenie było wartościowe. Na drugie śniadanie najlepiej zabrać ze sobą produkt mleczny, typu jogurt lub kefir. Oczywiście wersje naturalne. A do tego owoce sezonowe, czyli teraz np. maliny, jagody, brzoskwinie lub nektarynki. Po południu w środku pracy idealnie byłoby zjeść obiad - czyli główny energetycznie posiłek. Jedzenie obiadu w pracy powoduje, że czujemy się lepiej, efektywniej pracujemy i zyskujemy zjedzenie normalnej kolacji w domu - zamiast dużego obiadu wieczorem. Jeżeli nie mamy takiej możliwości to dobrym rozwiązaniem jest zabieranie sałatek, w których jest mnóstwo świeżych warzyw + dodatek białkowy (kurczak/ feta/ mozzarella/ ryba/ szynka/ jajka) + niewielka ilość sosu na bazie oliwy z oliwek lub jogurtu naturalnego. Można dorzucić garść makaronu lub grzanek. Sałatki świetnie smakują z dodatkiem uprażonych nasion słonecznika lub płatków migdałowych. Trzeba pamiętać o regularności posiłków w ciągu całego dnia, w tym pracy, czyli jedzenia co 3 godziny.

--

http://nutri-med.pl/pl/

100521 doradca-zywieniowy-k-lacina Kobieta, 31 lat, Wrocław
carrie25

carrie25

Witam
Od dłuższego czasu się zastanawiam się jak rozwiązać problem jedzenia w pracy. Wiadomo, że w ciągu dnia powinno się jeść mniej więcej 5 posiłków w równych odstępach. Śniadanie jem jak przyjdę do pracy, ok. 9. Potem, ok. 12 jem warzywa, owoce, jakiś jogurt, coś lekkiego. No i potem mam problem. Z pracy wychodzę o 17, więc wypadałoby o 15 zjeść coś jeszcze - najlepiej obiad, bo jest to pora obiadowa. Mamy w pracy catering, jednak nie za bardzo jestem przekonana do takiego żywienia się. Bardzo lubię obiady gotować w domu i zjadać je z rodziną w domu, ale to następuje dopiero wieczorem - zanim wrócę i przygotuję obiad, jest już po 19, nie raz później. Nie uśmiecha mi się gotować obiad i potem odgrzewany jeść w pracy. Czy to bardzo źle, jak taki obiad zje się o tej 19? Jak inaczej można to rozwiązać?

101328 carrie25 Kobieta, 31 lat, Wrocław
Halszkaa

Halszkaa

carrie25
Witam
Od dłuższego czasu się zastanawiam się jak rozwiązać problem jedzenia w pracy. Wiadomo, że w ciągu dnia powinno się jeść mniej więcej 5 posiłków w równych odstępach. Śniadanie jem jak przyjdę do pracy, ok. 9. Potem, ok. 12 jem warzywa, owoce, jakiś jogurt, coś lekkiego. No i potem mam problem. Z pracy wychodzę o 17, więc wypadałoby o 15 zjeść coś jeszcze - najlepiej obiad, bo jest to pora obiadowa. Mamy w pracy catering, jednak nie za bardzo jestem przekonana do takiego żywienia się. Bardzo lubię obiady gotować w domu i zjadać je z rodziną w domu, ale to następuje dopiero wieczorem - zanim wrócę i przygotuję obiad, jest już po 19, nie raz później. Nie uśmiecha mi się gotować obiad i potem odgrzewany jeść w pracy. Czy to bardzo źle, jak taki obiad zje się o tej 19? Jak inaczej można to rozwiązać?

a masz mikrofalę w pracy? Tak by wziąć coś z domu i odgrzać w pracy?

85290 halszkaa Kobieta, 34 lata, Hrubieszów
Arabika

Arabika

a dlaczego nie chcesz odgrzewać obiadu w pracy? Przecież to wygdne, zostanie Ci coś z wieczora, pakujesz w pudełko przynosisz do pracy i gotowe

87742 arabika Kobieta, 33 lata, Suwałki
~Magduśka

~Magduśka

U mnie sprawa wygląda tak, że zdecydowałam się już kilka miesięcy temu na catering dietetyczny z Fit Diet, początkowo chciałam spróbować...wzięłam sobie na tydzień. Jeju...jaka zmiana, ile czasu się zaoszczędza! Poza tym ja wielka fanka ekologii, plus dałam za torby ekologiczne no i pojemniki takowe. Teraz torbe termiczną zostałam na klamce wieczorem i rano mam z jedzonkiem nową. A samo jedzenie jest super! Sa i posiłki do odgrzania, ale i do zjedzenia na zimno! Bardzo ich sobie chwalę. Dziś np na obiad miałam filet z indyka w sosie majerankowym z kuskusem ogórkiem i rzodkiewką. Fajnie jest u nich tez to, że w razie wątpliwości można mailowo albo telef. pogadać z dietetykiem, w ramach diety! Jak dla mnie to idealna opcja na obiady w pracy:)

Asia_89

Asia_89

Ja stawiam na sałatki w pracy. Ostatnio znalazłam świetny pojemnik gdzie mieści się sałatka, pieczywko i jeszcze na wieczku jest miejsce na sztućce. Wystarczy, że taką sałatkę przygotuję sobie wcześniej.
A co do odgrzewanego jedzenia to czasem zdarzy mi się przynieść sobie jakiś ryż czy coś z makaronem do odgrzania. Jednak nie wszystko smakuje tak dobrze jak pierwszego dnia więc nadal wolę sałatki ;)

121545 asia-89 Kobieta, 29 lat, Łódź
ewakuc

ewakuc

Od pojemniczków na żywność, słoika i termosu 0,5l. Myślę, że to podstawa by móc w ogóle rozmawiać o jedzeniu w pracy czy w szkole. Pewnie przyda się mała plastikowa miseczka, widelczyk i łyżka. W taki właśnie sposób skomponowaliśmy swoja zastawę do torebki :)

Powiem Wam jedno doświadczenie nauczyło mnie, że nie ma potrawy, której nie można zabrać ze sobą do torby. Kiedyś myślałam, że jedyną rzeczą, która może znaleźć się w mojej torebce jest kanapka i baton :) Dziś wiem, że się myliłam.

121904 ewakuc Kobieta, 29 lat, poznań
~sylwia88

~sylwia88

Ja catering dla pracowników zamawiam w Krakowie w Mekongu wcale nie wychodzi drogo a każdy ma gorący posiłek wspólne jedzenie i taka dłuższa przerwa integruje wszystkich.

~Ameliak

~Ameliak

Jeśli chodzi o jedzenie na dowóz to my w pracy zamawiamy od jakiegoś czasu w Baozi House. Wiadomo, kuchnia musi być zróżnicowana, więc często zmieniamy "kuchnie", ale zawsze wracamy do Baozi, bo serwują tam świetne pierożki, inne niż nasze polskie :). Ja polecam spróbować na początek tradycyjne baozi. Jeśli ktoś lubi pikantne to krwawe baozi powinno go zaspokoić :).

mamanaetacie

mamanaetacie

Oj dziewczyny, ja też mam problem, że kanapki już mi się totalnie znudziły, a też często mam ochotę w pracy na coś ciepłego;) Ostatnio zaczęłam częściej przygotowywać sobie obiadki do pracy. Albo kupuje wegetariańskie posiłki i podgrzewam je na socialu w mikrofali, albo robię sobie jakiś ryż w warzywami czy makaron. Mam takie pudełko akurat do podgrzewania wiec teraz bez obiadku się nie ruszam do robo;)

145157 mamanaetacie Kobieta, 27 lat, Poznań
jureczekpiateczek

jureczekpiateczek

Kurczak z ryżem, jakieś makarony/zapiekanki ziemniaczane. Wszystko to spakować do pojemnika i można jeść "ratami".

199835 jureczekpiateczek Mężczyzna, 28 lat, Kołowrotki
~sunechri

~sunechri

Niestety nie mam w pracy mikrofali, a kanapek też nie lubię, więc robię obie pożywne sałatki do pojemnika. Ostatnio miałam sałatkę makaronową z tuńczykiem, papryką, kukurydzą, do tego na zaostrzenie smaku ogórki korniszony Krakus, szczypiorek i majonez. Jak ktoś dba o linię, można zamiast makaronu użyć brązowego ryżu.

ninaxk

ninaxk

U mnie królują sałatki - zawsze robię trochę więcej żeby starczyło na dwa dni, dzięki czemu zaoszczędzam sporo czasu. Do tego jakiś chlebek i jestem najedzona ;) Najczęściej robię taką prostą z kurczakiem: mix sałat, podsmażony kurczak, mozarella, kukurydza, a czasami dla podkręcenia smaku kroję drobno korniszony z chili - najlepsze są te od Krakusa, świetnie uzupełniają całość.

193085 ninaxk Kobieta, 32 lata, Łódź
~dominika333

~dominika333

U mnie to zwykle pudełka z jedzeniem, przystawki, owoce i warzywa. Polecam ogórki konserwowe ( Krakus jest ok), z owoców to jabłka, gruszki. To fajny i zdrowy zestaw do pracy.