Skocz do zawartości
Forum

Farsze do pierogów


Gość Koziołek

Rekomendowane odpowiedzi

No ja wrecz ubóstwiam pierogi z ziemniaki :D robi je moja mama a teraz odkąd nie mieszkam w domu również i ja :) jest to zdecydowanie ulubiony farsz do pierogów przeze mnie ale jak również przez mojego narzeczonego jak i taty :) składniki to: ziemniaki, boczek wedzony (ale może być i surowy), cebula, pieprz, sól. Ziemniaki obieramy i gotujemy z solą jak do obiadu, , cebulkę i boczek drobno kroimy i smażymy razem z sola ( nie dużo) na patelni , kiedy ziemniaki sie ugotują odcedzamy je i dodajemy do garnka usmazona cebulke z boczkiem, wszystko razem mocno tłuczemu aby sie ładnie połączyło, próbujemy, jak smak nam odpowida to zostawiamy do ostygniecia co jakiś czas mieszajać, jeżeli smak jest zbyt mało intensywny dodajemy tylko pieprzu lub soli, mieszamy i równiez odstawiamy. Kiedy farsz przestygnie robimy pierogi :) mało skłądnikow, prosto i bardzo smacznie :) a nie dodałam że ziemniaków cebuli i boczku dajemy wedle uznania :) ale dobrze jak boczku i cebulki jest duzo wtedy smak jest intensywniejszy :) ja na średni garnek ziemniaków, dodaje około 4 cebul i jakiś 500 gr boczku :) smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Gość Apsik apsik

no niestety ja pierogów lepić nie umiem. ciasto wychodzi mi takie że szyby można nim bić, albo używać jako broni ... Ale jeść lubię. Najbardziej smakują mi te z pieczarkami i kapustą, albo z kaszą i grzybami, lub z mięsem.

Odnośnik do komentarza
Gość agusiekszalony

1 cebula w kostkę i podsmażam
1 pierś z kurczaka i też smażę.
I soczewica. Zazwyczaj więcej niż szklanka.
Robię pierogi tylko dla mnie i dla męża więc nie szlaję z ilością.
Ugotowaną soczewicę i kurczaka przekręcić przez maszynkę.
Dodać cebulę, pieprz i sól.
Osobiście uwielbiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...