Skocz do zawartości
Forum

Efektowne i smaczne przystawki na spotkanie ze znajomymi


Gość milennnna88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość milennnna88

Hej, widzę, że tu jest sporo osób, które w odróznieniu ode mnie mają pojęcie o gotowaniu i chciałam się poradzic... otóż w sobotę mam gości, mojego chłopaka i mnie odwiedzaja nasi znajomi i chciałabym przygotowac jakieś fajne menu na wieczorne spotkani, jakieś takie efektowne przystawki, żeby na stole było ładnie (i smacznie), ale niestety do gotowania mam raczej dwie lewe ręce, więc bardzo prosiłabym o pomysły na coś, co super wygląda, ale w przygotowaniu jest mega proste :)

pomożecie?

Odnośnik do komentarza

ja często robię taki sos czosnkowy albo ziołowy i do tego podaję krakersy, albo warzywka. Sos robię tak by był gęsty w miarę, bo inaczej będzie spływał za bardzo.
Inną przystawką są koreczki - tutaj pełna dowolność. Ja np robię takie: szyneczka, papryka, ser, oliwka. Albo szynka, ogórek kiszony lub pieczarka ( moze być z zalewy octowej albo surowa tylko obrana) , ser i papryka. Nabijasz w to co lubisz. Potem biorę sobie jabłko i wkłuwam jednym końcem koreczki i formuje jeża.
możesz zrobić też wszelkiej maści sałatki.

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

Odnośnik do komentarza
Gość milennnna88

koreczki i sałatki to taki standard raczej, a ja bym chciała coś bardziej wyszukanego... ;)
dip czosnkowy też czasem robię, ale częściej niż z krakersami podaję z brokułami i marchewką :)

Czekam na kolejne pomysły :D

Odnośnik do komentarza

ja czasem zamiast krakersów przyrządzam ( tylko od razu mówię są kaloryczne)
To tak zwana piadina, taki włoski chlebek.
pół kilograma mąki
płaska łyżka soli
w orginalnym przepisie jest smalec 100 g, ja dodaję masło albo margarynę do pieczenia lub 75 g oleju lub oliwy)
pół łyżeczki sody lub proszek do pieczenia (nie z wanilią), może też być szczypta sody oczyszczonej
troche wody
Wszystko wrzucasz do miski i zagniatasz ciasto. Powinno być twarde i elastyczne. Odłożyć w ciepłym miejscu na jakieś 30 minut ( może być krócej). Potem kroisz ciasto na mniejsze porcje i rozwałkowujesz na placki. Im cieńsze tym lepiej. Potem smażysz na SUCHEJ patelnii.
Możesz dodać do nich przypraw np ziół prowansalskich, albo pieprzu ziołowego. Idealnie nadają się do dipów i sałatek zamiast pieczywa

Odnośnik do komentarza
Gość milenna88

to z tym ciastem i parówkami to fajne :) ale to parówki w całości, czy na małe porcyjki jakos pociąć?

z tym "zastępstwem" za krakersy to już sporo roboty jak dla mnie :P

a może jakieś inspiracje na coś kolorowego? :)

a jakie sa Wasze sprawdzone sałatki?

Odnośnik do komentarza

Ze sprawdzonych sałatek to mogę polecić pieczarkową na przykład. Prosta, smaczna, znika pierwsza ze stołu.
Pieczarki - gotujesz i kroisz w kostkę
Jajka - gotujesz i kroisz w kostkę
Pęczek sczypiorku - myjesz i siekasz drobno
puszka kukurydzy
Wszystko mieszasz doprawiasz sosą, pieprzem i majonezem na koniec posypujesz wszystko startym żółtym serem.
Pycha!
Albo z kabanosem - bardzo kolorowa i pyszna.
30 dkg kabanosa - kroisz w plasterki
2 papryki zielona i czerwona - kroisz w kostkę
3 średnie ziemniaki - gotujesz i kroisz w kostkę
15 dgk sera zółtego - kroisz w kostkę
1 słoiczek cebulek marynowanych
Wszystko mieszasz i polewasz sosem przygotowanym z 3 łyżek oleju+2 łyżeczki mustardy+sól, pieprz, mielona papryka
Smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Gość milennnna88

udało, udało, chociaż prawie nie spałam, bo oczywiście sprzątanie zostało na ostatnia chwilę, a potem jeszcze to gotowanie...
z sałatek zrobiła dwie - jedna z ugotowanym kalafiorem + koperek + kukurydza, a drugą tradycyjną z kurczakiem, kukurydza i ananasem :)
do tego zrobiłam grzanki z masłem czosnkowym i kilka rodzajów past oczywiście ręcznie robionych jedna z jajek, druga z pomidorów, trzecia z twarożka z rzodkiewką zrobiłam też dip, o którym pisałam wczesniej i brokuły, marchewki i rzepa pokrojona na małe porcyjki :)
szparagi pozawijałam w wędlinke, bo to zawsze ładnie wygląda :)
a na obiad była lazania :)

Odnośnik do komentarza

~Kathey
Ze sprawdzonych sałatek to mogę polecić pieczarkową na przykład. Prosta, smaczna, znika pierwsza ze stołu.
Pieczarki - gotujesz i kroisz w kostkę
Jajka - gotujesz i kroisz w kostkę
Pęczek sczypiorku - myjesz i siekasz drobno
puszka kukurydzy
Wszystko mieszasz doprawiasz sosą, pieprzem i majonezem na koniec posypujesz wszystko startym żółtym serem.
Pycha!
Albo z kabanosem - bardzo kolorowa i pyszna.
30 dkg kabanosa - kroisz w plasterki
2 papryki zielona i czerwona - kroisz w kostkę
3 średnie ziemniaki - gotujesz i kroisz w kostkę
15 dgk sera zółtego - kroisz w kostkę
1 słoiczek cebulek marynowanych
Wszystko mieszasz i polewasz sosem przygotowanym z 3 łyżek oleju+2 łyżeczki mustardy+sól, pieprz, mielona papryka
Smacznego :)

Mmm, a ile tych jajek i pieczarek?( odnośnie pierwszej sałatki).

Odnośnik do komentarza

Napisałam blender bo zazwyczaj każdy go używa- ja nie hihi :)

Jak avocado jest dojrzałe czyli miękkie to zawsze rozgniatałam je widelcem, niestety z cebulą się już tak nie da, dlatego zawsze kroje na bardz drobną kosteczkę, mieszam i przyprawiam i daje na kanapki :)
A z pomidorem jadłam jakiś czas temu u kogoś pierwszy raz i było też dobre, jednak pomidora też chyba będzie ciężko widelcem rozciapać.

Odnośnik do komentarza

najlepsze są sałatki, moja ulubiona to sałatka grecka
Zaczynamy od pokrojenia w ćwiartki pomidorów (pomidory koktajlowe jak najbardziej tutaj pasują), następnie dodajemy do nich półksiężyce z ogórka, plastry czerwonej cebuli, papryki, kawałki lub plastry sera feta i oliwki. Ewentualnie poszarpaną sałatę lodową. Całość skrapiamy oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia oraz posypujemy oregano. Można zrobić również wersję anglosaską z winegretem i czosnkiem. Nie ma potrzeby solenia sałatki, gdyż feta jest wystarczająco słona. Smacznego

Odnośnik do komentarza
Gość Mala__MI

kwiatuszek2
Mój przepis na paste z avocado:

1 avocado
1 cebula nie za duża

Avocado i cebulę rozdrobnić blenderem na pastę, dodać sól i pieprz ( ja daje dosyć dużo żeby się zrobił wyrazisty smak ) i gotowe :)) Pycha!

Można też dodać do tego pomidora i wszytsko zblenderować też jest pyszne :)


Dzięki :D
Wypróbowałam i rzeczywiście pycha :) Dziękuję, jesteś wielka

Odnośnik do komentarza

Zależy czy jedzenie ma być zdrowe,czy nie zdrowe.:) Ze zdrowych przekąsek mi osobiście odpowiadają warzywa w paski, ogórek zielony,papryka czerwona,żółta,ser feta w kostkę, można pomieszać sery mniej i bardziej kaloryczne,kto dba o linie wybierze fete,mocarelle a kto nie dba sięgnie po wędzony ser,goude.. oliwki w małej sosjerce,albo taka pasta -dużo pietruszki,oliwki,tuńczykć,wszystko mieszasz.Może być drobno posiekana czerwona cebulka. Zdrowsze dipy to takie bez majonezu,ja lubię jogurt naturalny z dużą ilością wyciśniętego czosnku,sól,pieprz. Uwielbiam grilowaną cukinię,we wstążki,z jednej i drugiej strony grill, doprawiasz ulubionymi przyprawami, smaruję jakąś pastą z jednej strony,zwijam w rulon i zamykam szczypiorkiem(robi się dosyć długo,ale to zdrowa i efektowna przekąska). Koreczki z pomidorków koktajlowych z mocarellą. Jeśli chodzi o słodkie polecam piernik z otrębów owsianych, doprawiony przyprawami typu ziele angielskie,kolendra,cynamon,odtłuszczone kakao,jajko,serek homogenizowany.Słodkie i dietetyczne,kroisz w kosteczkę. Świetna dietetyczna sałatka to liście szpinaku typu bebe, pomidroki koktajlowe,bądź zwykłe,liście sałat, sos z ulubionych ziół,albo taki z oleju,octu balsamicznego,miodu albo musztardy,można dodać zamiast miodu czosnek. Ciemny chlebek do wyboru,dla tych co nie jedzą dietetycznie,krakersy,naczosy. Mogą być różne rodzaje orzechów w małych miseczkach,suszone owoce.Wiem,że już jest po imprezie ,ale może przyda Ci się na kolejną;) lub dla kogoś innego.

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek2
Mój przepis na paste z avocado:

1 avocado
1 cebula nie za duża

Avocado i cebulę rozdrobnić blenderem na pastę, dodać sól i pieprz ( ja daje dosyć dużo żeby się zrobił wyrazisty smak ) i gotowe :)) Pycha!

Można też dodać do tego pomidora i wszytsko zblenderować też jest pyszne :)

fajny i prosty przepis - takie lubię :))
a ja na spotkania ze znajomymi serwuję przeważnie makarony - każdy lubi i nie wychodzi drogo :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...