Forum Kuchnia

Sałatki i surówki

~Pikollo

~Pikollo

Część,
Poszukuje przepisów na szybkie sałatki albo surówki. Staram się wprowadzić do swojej diety więcej warzyw i poszukuje jakiś nowych i ciekawych przepisów.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Igraszka

Igraszka

ja mam jedną:
Kupuję selera, takiego w słoiku, do niego dodaje kukurydze z puszki, szynkę pokrojoną w kosteczkę. Do tego majonez i przyprawiam na ostrość. Mnie bardzo smakuje

--

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

87105 igraszka Kobieta, 26 lat, gdzieś za tęczą
~Dorotka z krainy Oz

~Dorotka z krainy Oz

Ja ostatnio jadłam taką :D
Potrzebujemy:
4 ogórki małe albo jeden 2 duże ( te długie)
4 małe cebulki lub 1-2 duże
2 łyżki pikantnego ketchupu
2 łyżki oleju lub oliwy
sól, pieprz, troszkę cukru,
2 łyżki posiekanego szczypiorku

irlandzka_koniczyka

irlandzka_koniczyka

Posiekaną bardzo cieniutko sałatę pekińska, na najmniejsze części jak się tylko da :) solimy i odstawiamy na minimum godzinę, potem odciskamy wodę. Na najmniejszych oczkach trę marchewkę ( na całą sałatę jakieś dwie2/3 średnie marchewki) i drobno posiekaną cebulę. Wszystko mieszam, dodaje majonez jakieś 2 płaskie łyżki dodaję do smaku pieprzu i jeszcze soli jeśli mało i do obiadku Świetnie smakuje i pasuje i jest szybka do zrobienia. Smacznego :)

85260 irlandzka-koniczyka Kobieta, 27 lat, malopolska/ Dublin
Reyka

Reyka

Ja mam przepis taki:
Kroimy kapustę pekińska,w drobne paseczki. Wrzucamy do miski. W słoiczku mieszamy: 3 łyzki oleju lub oliwy, sok z połowy cytryny, pół łyżeczki cukru, szczypta soli, łyżeczka ziół prowansalskich. Zakręcamy ten słoiczek i wstrząsamy aż się połaczą składniki sosu. sprawdzamy smak sosu, wrazie czego dosalamy albo słodzimy trochę lub dolewamy soku z cytryny. Jak już jest ok wlewamy do kapusty, mieszamy i podajemy.

91325 reyka Kobieta, 31 lat, Za górami za lasami
~Waszkaaa

~Waszkaaa

ja ostatnio jadłam pycha sałatkę. Nazywała się kebab i była warstwowa :) idelana na imprezę

~Lawendowa

~Lawendowa

Oto mój przepis:

8 marynowanych grzybów
puszka kukurydzy
jabłko
3 korniszony
sok z cytryny
3 łyżki koperku
2 łyżki majonezu ( lub lżejsza wersja jogurt +musztarda)
2 łyżki jogurtu naturalnego
łyżka musztardy
sól
pieprz
Ja wolę bez jabłka ale jaki kto ma smak.

milenka5

milenka5

Witam Ze swojej strony mogę polecić sałatkę z kurczaka i ananasa.
Gotowaną pierś z kurczaka kroimy na małe kawałeczki dodajemy kukurydze z puszki oraz ananasa z puszki następnie trochę majonezu,mieszamy wszystko wkładamy do lodówki na godzinkę żeby się ,,przegryzła'' i gotowe
Smacznego:)

105287 milenka5 Kobieta, 28 lat, Poznań
~Elllena

~Elllena

brzmi smacznie, tylko zamieniłabym majonez na jogurt :)

~KasikBasik

~KasikBasik

Super przepis. Chociaż ja z kolei lubię pierś podsmażyć- bez tłuszczu rzecz jasna. Poza tym dodaję kukurydzę i ryż :). Pierś czasem zastępuję tuńczykiem

Halszkaa

Halszkaa

ja niedługo będę próbować kolejnego przepisu na słatkę z selera naciowego :)
W skład wchodzi
łodygi selera naciowego ( pokrojone w takie półksięzyce)
orzechy włoskie
winogrona
jabłko
bez dresingu bo jak winogrona i jabłka puszczą sok to robi się taki delikatny sosik :D
Jak wyjdzie to wam napiszę o tym

85290 halszkaa Kobieta, 33 lata, Hrubieszów
Reyka

Reyka

brzmi nieźle. W sumie nigdy nie jadłam selera naciowego....

91325 reyka Kobieta, 31 lat, Za górami za lasami
milenka5

milenka5

Halszkaa daj znać jak smakowało bo brzmi niezle też nie jadłam selera naciowego ale to podobno niezła bomba witaminowa.
Ja z selera zwykłego banana i jabłka kiedyś bardzo lubiłam surówkę.
A robiło się ją tak.Tarłam na średnio grubej tarce seler i jabłko rozgniatałam banana dodawałam jogurt naturalny i rodzynki.Pozdrawiam

105287 milenka5 Kobieta, 28 lat, Poznań
~Tabakiera

~Tabakiera

o też brzmi fajnie :) akurta mam wszystkie składniki :)

Halszkaa

Halszkaa

zrobiłam i wyszła bardzo fajnie. Taka lekka i orzeźwiająca :)

85290 halszkaa Kobieta, 33 lata, Hrubieszów
Canela

Canela

moja ulubiona to sałatka cesarska. normalnie jak w każdej wrzucasz sałatę, pomidory, paprykę, ogórka świeżego i trochę cebulki. Potem smażysz kurczaka jak zwykłe kotlety i kroisz w cienkie plasterki i wrzucasz do sałatki jak już wystygnie. Można podawać z majonezem:)

108353 canela Mężczyzna, 32 lata, Warszawa