Forum Kuchnia

Tani niedzielny obiad dla rodziny

~natatalka

~natatalka

prosze o przepisy na niedzielny obiad dla 4osob w granicach15zl. Nie wiem czy to mozliwe ale bede wdzieczna za propozycje

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Znikajaca

Znikajaca

Mogą być piersi lub udka z kurczaka + domowe frytki

Jedna piersi czy udko kosztuję około 2-3 zł
Kilogram ziemniaków też jakieś 2zł

84595 znikajaca Kobieta, 25 lat, Gda.
~Daria to ja

~Daria to ja

może być makaron z sosem, kupic sos w sloiku np meksykanski czy pieczarkowy albo sos w proszku do rozrobienia z koncentratem, moze byc ryz albo kasza z warzywami na patelnie, zupy, np rosol - udko i warzywa + makaron a ugotujesz caly garnek:)

~Natatalka

~Natatalka

myslalam wlasnie o daniach ktore podala Daria. A piers z kurczaka raczej nie kosztuje 2-3zl bo 1kg to ok 15zl a dla 4osob trzeba ok0,5kg tak mi sie wydaje. A co mozna zrobic z tej piersi?

Znikajaca

Znikajaca

Osobiście to siekam pierś z razem z cebulą i przyprawami i jem to na surowo.

A moje babci robi kotlety z tego

Lady in Red

Lady in Red

Znikająca gdzie ty widziałas piersi z kurczaka za 2-3 zł? Bo u mnie to za kilogram jest 14 zł

85106 lady-in-red Kobieta, 26 lat, Wejcherowo
Znikajaca

Znikajaca

W takim osiedlowym sklepie o nazwie Polo. Kupiłam sobie jedną pierś i zapłaciłam niecałe 3 zł

~Anetowa

~Anetowa

Na obiad moze zrobic kotlety mielone, sałate ze smietana i ziemniaczki z koprem - za miesko zaplacisz okolo 6zł za 0,5kg, salata okolo 2zł do tego ziemniaki okolo 3zł( za 2kg) razem da to 11zł, za 4zł możesz dokupić pieczarek i dodać do środka kotlecika. Mniam :) i życze smacznego!

~natatalka

~natatalka

Właśnie się zastanowiłam i kupiłam mięso mielone. A co oprócz kotletów można zrobić z mielonego?

~Anetowa

~Anetowa

Ja robie taka pieczen niby.daje miesko +jajko łyzeczka gałki muszkatolowej, zagniatam, wykladam na waska blaszk(taka do keksa), na paletni przesmazam pieczarki z cebula i papryka, Na dno mieska scieram zolty ser, wykladam farsz z pieczarek i znowu ser, przykrywam mieskiem i na 1h do pieca.aha, gore smaruje ketchupem, stworzy slodka skorke. danie pysznena cieplo do ziemniakow i na zimno na chlebek.
inny przepis to np klopsiki z pietruszka
Mieso plus malutkie jajko, pietruszka posiekana, zagniesc, zrobic kulki, zagotowac bulion z kostki, wrzucic klopsy, na koniec sos zaprawic maka(rozpuszczona w zimnej wodzie) i pyszny sosik wyjdzie do ziemniaczkow czy kluskow slaskich albo kopytek.

xSandra

xSandra

mozesz zrobic ala gulasz mozesz zrobic cos ala pyzy, mozesz zrobic takie gulki w sosie pomidorowym nie wiem jak to sie nazywa ale bardzo dobre np z kasza

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 30 lat, Kraków
Jullia

Jullia

chyba pulpety masz na na mysli :)
jeszcze zapiekanki sprobuj: makaron, do tego kukurydza, czerwona fasola podsmazona piers z kurczaka i majonez + parmezan opeic w piekarniku i gotowe. mysle 15-20 zl max

84663 jullia Kobieta, 29 lat, tam...
Me myself and I

Me myself and I

jak to moja babacia mówiła: na jedzeniu sie nie oszczedza bo zniszczysz sobie zoladek i to co zaoszczedziles wydasz na leki

--

Nothing compares, no worries or cares
Regrets and mistakes they're memories made
Who would have known how bittersweet this would taste?

84881 me-myself-and-i Kobieta, 30 lat, Polska
~natatalka

~natatalka

Niestety jak się ma mało pieniędzy a dużo wydatków trzeba oszczędzać

~Anetowa

~Anetowa

Dokladnie tak.... a powiedz co zrobilas w koncu na ten obiad?:)

xSandra

xSandra

mizeria mrrr ale mi smaku narobilas uwielbiam :)

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 30 lat, Kraków
~Komecha

~Komecha

ja mam podobny przepis do tej pieczeni. Biorę mięso mielone, podsmażoną cebulkę, jajko i namoczony chleb albo bulke i zagniatam tak jak na mielone. Potem biore foremkę ( taką jednorazową, byle wąską) Układam mięsko tak na 1-2 cm grubości, potem wkladam ugotowane jajka i zakrywam mięśkiem. Na górę daje plasty boczku i do pieca na jakieś 45-60 mniut