Skocz do zawartości
Forum

Jaki piekarnik i jaki okap do kuchni


Gość Akmette

Rekomendowane odpowiedzi

Piekarnik parowy to dobry pomysł. Najlepiej taki z opcją gotowania na parze to wtedy nie będzie już potrzeby kupowania kilku sprzętów dodatkowych. Fajna sprawa bo ugotujesz wszystko co byś gotowała w wodzie, nie wypłukujesz nic z warzyw a i kolor zachowują. Mięsa też są bardziej miękkie z piekarnika parowego, a taka typowa zwykle sucha drożdżówka też będzie dłużej świeża.
Jeśli chodzi natomiast o drugą część pytania to polecam zwrócić uwage nie tylko na kwestie wygladu okapu ale rownież na jego moc. Moc powinna być dobrana do wielkośći pomieszczenia. Masz okapy z wyciągiem i pochłaniaczem. Dobrze jeśli okap ma obie te funkcje. Zerknij sobie tutaj https://nortberg.pl/poradnik.html - na stronie jest poradnik na temat tego jaki okap warto jest wybrać.

Odnośnik do komentarza

Przy wyborze okapu zwróć uwagę na zastosowane filtry. Oprócz mocy jest to najważniejszy parametr na jaki trzeba zwracać uwagę przy wyborze okapu do kuchni. Filtr fizelinowy wyłapuje tłuszcz i brud, lecz jego żywotność jest krótka i często trzeba go wymieniać. Nie polecam no chyba że kuchnia będzie na pokaz oraz nie będzie używana. Wkład metalowy jest znacznie trwalszy, gdyż po zabrudzeniu wystarczy go umyć wodą i ponownie zamontować w okapie. We wszystkich nowoczesnych okapach znajdziesz włąśnie ten rodzaj filtra. W okapach stosuje się również filtry węglowe, których zadaniem jest pochłanianie brzydkich zapachów.

No i dobrze jest przejrzeć sobie promocje w marketach budowlanych, często mają większy wyhbór firm niż typowe sklepy ze sprzętem agd. Swój okap kuchenny kupowałem w Leroy Merlin, zdecydowałem się na firmę Akpo.

I mogę polecić - nie był to jakis bardzo drogi sprzęt a okap sprawdza się bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...