Forum Kuchnia

dziecko nie je miesa

~zaklopotanamama

~zaklopotanamama

Mam problem z moim dzieckiem 7 letnim. Nigdy jakos specjalnie za miesem nie przepadal ale teraz to jest tragedia. Kiedys udalo mi sie w zupie przemycic kawalki ale teraz wyczuwa pluje i jesc nie chce. Jak go przekonac ze jesc mieso musi ? :(

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Mama małego

~Mama małego

Mój też nie je mięsa od dwóch lat, a ma pięć lat. Zrób mu pakiet badań dla wegetarian - dostępny w labolatoriach np. Diagnostyki, jak wszystko będzie ok, to nie ma się co przejmować.

gesika

gesika

Nic nie decyduj siłą. Mięso to białko. Białko dla organizmu jest bardzo ważne. Białko zwierzęce można zastąpić białkiem roślinnym. Może to być tofu lub soja. Lub przejrzyj potrawy, które gotujesz. Być może syn nie lubi gotowanego mięsa. Spróbuj ozdobić jedzenie na talerzu. Lub możesz gotować potrawy, w których mięso nie będzie tak oczywiste. Mogą to być zapiekanki, klopsiki, kiełbasy. Możesz wybrać robota kuchennego z funkcją maszynki do mięsa na https://allmega.pl/kitchen_combine/. Ułatwi ci to.

256827 gesika Kobieta, 39 lat, Lodz
~Emma579

~Emma579

Mam drugiego syna, drugi nie przepada za mięsem, ja też nie, więc doskonale to rozumiem. Mam traume z dzieciństwa, kiedy to rodzice wciskali mi mięso, to samo w przedszkolu, potem też. Odkąd zrozumiałam, że mięso nie jest niezbędne do życia, to go jem w minimalnych ilościach. I już ponad 30lat nic mi nie jest. Starszy syn ma 11lat i zdrowo się rozwija, jest sprawny fizycznie, bardzo dobrze się uczy, wyniki badań bez zastrzeżeń. Od małego za to karmiony całym wachlarzem owoców i warzyw i nigdy się nie martwiłam o jego niechęć do mięsa. Tak też da się żyć. Mięso w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie zdrowe.