Skocz do zawartości
Forum

dziecko nie je miesa


Gość zaklopotanamama

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaklopotanamama

Mam problem z moim dzieckiem 7 letnim. Nigdy jakos specjalnie za miesem nie przepadal ale teraz to jest tragedia. Kiedys udalo mi sie w zupie przemycic kawalki ale teraz wyczuwa pluje i jesc nie chce. Jak go przekonac ze jesc mieso musi ? :(

Odnośnik do komentarza
Gość paniusiowata

kochana nie zalamuj sie.. moje dzieci tez mialy takie etapy ze prawie dwa lata miesa do buzi nie wlozyly, to nic zlego :) mozna potrzebne witaminy i mineraly zastapic w innych produktach. Tu masz taka mala podpowiedz https://www.smyk.com/porady/zdrowie/dziecko-nie-chce-jesc-miesa :) glowa do gory, moze potrzebuje czasu? albo innych przypraw jak ty?

Odnośnik do komentarza

Mam drugiego syna, drugi nie przepada za mięsem, ja też nie, więc doskonale to rozumiem. Mam traume z dzieciństwa, kiedy to rodzice wciskali mi mięso, to samo w przedszkolu, potem też. Odkąd zrozumiałam, że mięso nie jest niezbędne do życia, to go jem w minimalnych ilościach. I już ponad 30lat nic mi nie jest. Starszy syn ma 11lat i zdrowo się rozwija, jest sprawny fizycznie, bardzo dobrze się uczy, wyniki badań bez zastrzeżeń. Od małego za to karmiony całym wachlarzem owoców i warzyw i nigdy się nie martwiłam o jego niechęć do mięsa. Tak też da się żyć. Mięso w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie zdrowe.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.04.2019 o 09:47, Gość zaklopotanamama napisał:

Mam problem z moim dzieckiem 7 letnim. Nigdy jakos specjalnie za miesem nie przepadal ale teraz to jest tragedia. Kiedys udalo mi sie w zupie przemycic kawalki ale teraz wyczuwa pluje i jesc nie chce. Jak go przekonac ze jesc mieso musi ? :(

A jak wyglada sprawa z jedzeniem ryb? Są zdrowsze jak zwykle mięso.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...