Forum Kuchnia

jakie przyprawy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Angelaja

~Angelaja

Hmm na pewno nie może zabraknąć standardowych jak sól, pieprz i słodka papryka. Ale w moim domu dużo używam też majeranku, sypkiej cebuli i kurkumy. Jeśli o producenta chodzi to ostatnio testuje mono przyprawy od Knorr.

~panalila

~panalila

Sypka cebula? Co to za wynalazek, zdradzisz? My z mężem uwielbiamy, ale dzieci nie cierpią kawałków cebuli w potrawach, taka sypka ma normalny smak?

~rejeksandra

~rejeksandra

Sama w sobie nieco inny, wiadomo, jest wysuszona i sproszkowana, ale jak ją dodasz do jakiegoś dania to jest super. Bardzo aromatyczna i ma mnóstwo smaku.

~pastalove

~pastalove

Ta cebulka z Knorr w kostkach jest sypka. Ta cebula z USA z monoprzypraw to takie jakby wiórki. Fajnie jest je dodawać do potraw i smak nadają świetny. Ale mogą być też np do posypania hoddogów :) Na pewno jako przyprawa jest rewelacyjna do mięs i sosów.

~morgannFF

~morgannFF

U mnie najwięcej schodzi przyprawy do złotego kurczaka Knorr, w domu bardzo ją lubimy. Ta przyprawa jest w ruchu zwłaszcza gdy robimy coś na szybko :)

~martula5

~martula5

Przyprawy muszą być przede wszystkim dobrej jakości. W końcu to one mają dawać smak i aromat. U mnie w kuchni najlepiej sprawdzają się mono przyprawy Knorr. Są świeże - bo to czuć od razu, no i wierzę w to, że pochodzą właśnie z tych miejsc, dzięki czemu są "oryginalne" :)

~Angelaja

~Angelaja

~panalila
Sypka cebula? Co to za wynalazek, zdradzisz?

Ta Cebulka z USA Knorr jest w postaci takich wiórek. Nie jest sproszkowana tylko właśnie sypka. Nieźle się sprawdza jak dla mnie. Nawet niewielka ilość daje fajny posmak w sosach mięsnych czy zupie.