Forum Kuchnia

Czy sól himalajska ma jakies wady?

mikolajjj25

mikolajjj25

Witam.Czy sól himalajska ma jakieś wady? bo słyszałem ze zdrowa jest,w dodatku taka droga nie jest i smakuje praktycznie tak jak zwykła sól ,no troszkę więcej muszę nasypać(przemielić) a skoro nie ma żadnych wad,nie podnosi ciśnienia itd. to dlaczego ludzie z tej soli nie korzystają ?ja mam na ogol wysokie ciśnienie i zakupiłem sobie taka sol wiec jeśli jest zdrowa i mogę nią śmiało przyprawiać to bez problemu mogę na nią się przerzucić, bo smakuje identycznie, czyli to żadne wyzwanie, tylko troszkę droższa.

150204 mikolajjj25 Mężczyzna, 29 lat, Leszno

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Mad Dalena

Mad Dalena

Myślę, że wadą w przypadku soli himalajskiej może być jej cena - wyższa w porównaniu ze "zwykłą" solą. No i mała świadomość wśród społeczeństwa, że do "zwykłej" soli często dodawane są substancje przeciwzbrylające i inne nieciekawe składniki...

186525 mad-dalena Kobieta, 38 lat, Wrocław
~XYZed

~XYZed

Nie ma zdrowej soli. Sól himalajska to prawie w 99% czysty chlorek sodu. Reszta to zanieczyszczenia solami magnezu, potasu i śladowymi ilościami innych pierwiastków, w tym tlenku żelaza, który nadaje jej charakterystyczny kolor.

Tortos

Tortos

Z tego co się orientuję, sól himalajska ma ponad 80 różnych minerałów, co już na starcie daje jej dużą przewagę nad zwykłą solą. Moim zdaniem jak najbardziej warto ją stosować, jeśli tylko zależy nam na naszym zdrowiu.

188228 tortos Mężczyzna, 25 lat, Warszawa