Skocz do zawartości
Forum

Zupy jesienne - zupa zbujnicka


Gość basia123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość basia123

Czesc wszystkim kucharzom
Zaczne od tego że szukała jakiejs rozgrzewającej na te zimnei wieczory zupy no i generalnie sytej (moj tyran domowy takie lubi)
Zrobiłam dzisiaj zupe zbujnicka, naprawde super, polecam!! no i mam prosbe jak dziewczyny bedziecie mialy cos fajnego na oku jakis dobry przepis tez podeslijcie, bede wdzieczna.

pozdrawiam
baska

Odnośnik do komentarza
Cześć Basia,

ostatnio zrobiłam zupe dyniową w wersji azjatyckiej.
Dynie można jeszcze kupić na bazarach, wiec polecam:)

Przepis:
2 male ziemniaki, 2 marchewki, imbir (w dużej ilości), cebula, czosnek, średnia dynia, śmietana, wywar warzywny
przyprawy kurkuma, chilii, cynamon.

Pokrojone w kostkę warzywa podsmażyłam na patelni, do dyni dodałam jeszcze trochę miodu, żeby ją ładnie skarmelizować.
Warzywa wrzucić do wywaru, gotować do miękkości, przyprawić porządnie, zmiksować na krem i zabielić śmietaną. Doprawić solą i pieprzem do smaku.
Podawać z czym się lubi, ja dla kontrastu dorzuciłam trochę orzeszków żeby chrupały.

Pozdr!
Odnośnik do komentarza
A ode mnie łapcie przepis na krem porowy :)

SKŁADNIKI:

ziemniaki - 4 sztuki
pietruszka - 1 sztuka
marchewka - 1 sztuka
seler - 0,5 sztuki
por - 2 sztuki
natka pietruszki - pęczek
cebula - 1 sztuka
kostka rosołowa - 1 sztuka
woda - około 2 litrów
pieprz
sól


PRZYGOTOWANIE:

Na wstępie wykonania kremu porowego należy obrać: marchewkę, pietruszkę, seler, pory, cebulę. Włoszczyznę poza porem kroimy w duże kawałki i umieszczamy w garnku z 2 litrami wody. Ziemniaki obieramy i kroimy w niedużą kostkę, a następnie dodajemy do garnka. Całość gotujemy do miękkości. W międzyczasie oczyszczamy pory i kroimy w plasterki, a następnie dodajemy do garnka. Dodajemy kostkę rosołową i łyżeczkę soli. Całość gotujemy aż wszystkie warzywa będą miękkie. W końcowym etapie dodajemy pokrojoną natkę pietruszki. Wszystkie składniki dokładnie miksujemy na krem. Gotową zupę kremową można podawać z grzankami lub groszkiem ptysiowym. Smacznego!! :)
Odnośnik do komentarza
Przypomniał mi się jeszcze przepis na pyszną zupę z kurczakiem i kukurydzą :) Zupa jest bardzo zdrowa, szybka w przygotowaniu, a co najważniejsze bardzo dobra :) Łapcie przepis:

Składniki:

3 plastry szynki, drobno pokrojonej
1 cebula, posiekana
3 łodygi selera naciowego, pokrojonego w cienkie plasterki
900 g ziemniaków, obranych i pokrojonych w kostkę
700 ml (3 szkl.) bulionu drobiowego
355 ml (1,5 szkl.) wody
700 g polędwiczek drobiowych
600 g świeżej kukurydzy w ziarnach
700 ml (3 szkl.) chudego mleka
1,5 łyżeczki tymianku
1/4 łyżeczki zmielonego czarnego pieprzu
sól i pieprz do smaku
6 łyżeczek mąki pszennej

Sposób przygotowania:

Do 6 litrowego garnka na zupę włożyć cebulę, szynkę, seler i polędwiczki drobiowe, wlać bulion drobiowy i wodę. Doprowadzić do wrzenia pod częściowym przykryciem, zmniejszyć ogień i gotować na wolnym ogniu przez około 15 do 20 minut, lub do momentu gdy kurczak będzie ugotowany. Wyjąć kurczaka i odłożyć na bok.
Do garnka dodać kukurydzę, ziemniaki, mleko, tymianek i pieprz, można też dodać sól. Gotować bez przykrycia na wolnym ogniu aż ziemniaki zmiękną.
Polędwiczki drobiowe pokroić na 1,5 cm kawałki i włożyć z powrotem do garnka.
Zagęścić zupę mąką pszenną lub kukurydzianą, dodając po 2 łyżki na raz i mieszając. Kiedy zupa będzie już dostatecznie gęsta, gotować na wolnym ogniu jeszcze 5 minut.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...