Forum Kuchnia

Restauracje godne odwiedzenia

~Berenika26

~Berenika26

Często jeździmy z mężem po Polsce, jadało się tu i tam, raz smaczniej raz mniej smacznie. Zazwyczaj menu nie różni się jakoś szczególnie, wszędzie nasze Polskie standardowe potrawy i głównie kuchnia włoska. Chcielibyśmy dla odmiany zjeść coś innego, polskiego, ale nie do końca znanego wszędzie. Macie jakieś takie miejsca gdzie takie pyszności można zjeść? do jakich restauracji lubicie wracać?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~kukuryku

~kukuryku

no to polecam regionalną kuchnię mniejszych miejscowości. Zawsze się w menu takich miejsc znajdzie coś oryginalnego, innego, a zarazem z naszych polskich produktów:)
~foka66

~foka66

Ja pochodzę z Wielkopolski.Często chodzę do małych rodzinnych restauracyjek,gdzie zawsze dostanę domowe jedzenie.Pierogi,gzik,kotlet schabowy i jestem szczęśliwa.Także tam jest moje miejsce:)
~kukuryku

~kukuryku

ja pochodzę z biłgoraja i u nas jest najlepszy żur z przepiórczym jajkiem
na wędzonce z kiełbasą biłgorajską, która też ma wspaniały smak. A już na pewno najlepiej to danie smakuje w hotelu Sitarska gdzie podają to w chlebie razowym. Jak czasem z mężem jesteśmy zmęczeni po pracy to udajemy się tam i czujemy jak w domu:)
~greeneyes

~greeneyes

W Sitarskiej godne polecenia jest żeberka marynowane miodem i czosnkiem z dodatkiem buraczków. Mi też wychodzą dobre żeberka, ale te są nie do przebicia. Warto spróbować jeżeli ktoś gustuje w takich daniach. I nie są drogie.
~kukuryku

~kukuryku

Tego jeszcze nie jadłam nigdy, ale to pewnie dlatego że jest czosnek, a nie znoszę jego zapachu i smaku. Ale pewnie smaczne:) ceny fakt, mają atrakcyjne.
~belle_rose

~belle_rose

Podoba mi się Elle.pl - to jest serwis kobiecy, w którym można znaleźć fajne opinie o restauracjach w Polsce i za granicą. Polecam ciekawskim łasuchom! :)

~saRaK

~saRaK

Ja bardzo lubię góralskie karczmy i będąc w Zakopanym przechadzam się od jednej do drugiej. Można porządnie zjeść w miarę przyzwoitej cenie. Zawsze mnie rozśmiesza ich 'malućkie' litrowe piwo:)
~yellow

~yellow

a ja z kolei, jak jestem w nowym mieście, a chcę dobrze zjeśc to szukam restauracji Dominium. Nigdy się na nich nie zawiodłam, a lepsze sprawdzone miejsca niż zupełnie nowe, żeby się nie nadziać.
~ladnaja

~ladnaja

Ja będąc poza domem chętnie próbuję czegoś, czego nie jem na codzień. Uważam, że hotels lublin przygotowuje doskonałe potrawy, jak na mój gust :)

~myszka123

~myszka123

Ja dość często wychodzę na jedzenie na miasto, bo nie lubię gotować :) Mam takie swoje ulubione niedrogie miejsce (Blue City w Warszawie), gdzie zaglądam sama, z rodziną lub paczką znajomych i zawsze najem się wybornie. Są tu skupione restauracje w których możemy zjeść dania domowe oraz z różnych zakątków świata, np. meksykańskie, włoskie, tureckie, skandynawskie i orientalne. Jest niedrogo, i pysznie :D
~sympatyczna123

~sympatyczna123

Znacie jakieś sprawdzone, a nie za drogie knajpy w Krakowie?
~Monique30

~Monique30

ja zawsze chciałam się wybrać do jakiejs restauracji Gessler ale jakoś się jeszcze nie złozyło
~monika2153

~monika2153

Ja nie jestem fanem drogich restauracji. Płacę majątek za malutką porcję jedzenia, które wcale nie zawsze smakuje tak jak powinno. W krakowie teraz bardzo popularne są restauracje, które dowożą obiady do domu/pracy i mają zawsze określone kwoty za pełen dwudaniowy obiad. Jedną z takich restauracji jest mlunch. Aktualnie jest to miejsce w którym zamawiam obiady najczęściej. Placicie 11zł ( co poniedziałek, a w inne dni chyba 12) i w tej cenie macie zupę + pełne drugie danie.
~niewidzialnijakmy

~niewidzialnijakmy

Chcę się wybrać do bistro Manana w Chorzowie - słyszałam wiele pozytywnych opinii o nim. Może ktoś z Was już tam był?
KarolQa1

KarolQa1

Ja również trochę podróżuje i jak dotąd najsmaczniejsze, a zarazem najlepsze cenowo było jedzenie w Wilkowicach woj. Śląskie ( w zasadzie chyba jedna tylko restauracja jest w tym miasteczku). Penne z borowikami zasmakowałoby każdemu :)

138296 karolqa1 Kobieta, 29 lat, Szczecin
laurette

laurette

Ja polecam sobie zobaczyc ksiązkę autorstwa Magdy Gessler oczywiscie. Nie pamietam tytulu ale jest tam po krótce przedstawione 100 bodajze restauracji z komenatrzem autorki co warto zjeść,dlaczego warto tam zajrzec:)
Widzialam, polecam.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 25 lat, Kraków