Skocz do zawartości
Forum

czym zastąpić słodycze . ?


Gość Misia0014

Rekomendowane odpowiedzi

hej . z kumpelą postanowiłyśmy nie jeść słodyczy i dużo ćwiczyć . jednak jak sami wiecie, czasami nachodzi ochota na zjedzenie czegoś słodkiego albo po prostu jest się głodnym . jakie macie sposoby na taki : mały głód . ? co najlepiej zjeśc . ??
Odnośnik do komentarza
No więc batoniki musli, bardzo dietetyczne. Poza tym suszone owoce: morele, śliwki (są bardzo słodkie). Moja mama mi robi na przykład smażone w cukrze skórki pomarańczowe, są bardzo dobre i na pewno mnie kaloryczne niż batony.
Odnośnik do komentarza
najlepiej słodycze zastąpić owocami:)
na śniadanie polecam musli moje ulubione to vitalis, musli przyśpiesza przemianę materii i ma dużo cennych elementów
poza tym trzeba dużo pić czystej wody albo soków tylko takich bez konserwantów, a ostatni posiłek jeść o 18
a zamiast podjadania słodyczy najlepsze jest jabłko albo inny owoc
Odnośnik do komentarza
Gość ilona_wol
Trzeba jeść duuuuużo owoców :) Ale także trzeba wiedzieć jakich bo częśc z nich jest wysoko kaloryczna. Napewno ci nie zaskodzą grejpfrut i truskawka, jabłko też jest dobre tylko kwaśne.... warzywka też niczego sobie :) "marcheweczka" :D:D:D Karoten bardzo fajnie wpływa na cere:p:p
Odnośnik do komentarza
Gość anakonda75
Owoce i świeże i suszone, orzechy, soki przecierowe, jogurty - masa jest deserów, które z powodzeniem można włączyc od diety. co prawda susz i orzeszki mają kupę kalorii, ale wystarczy ich zjeść niewiele, a już człowiek czuje się najedzony i zaspokojony:P
Odnośnik do komentarza
ilona_wol Myślę że zaskoczy cię informacja że truskawki, banany i winogrona są niepolecane podczas jakichkolwiek diet ponieważ są kaloryczne.
Polecane natomiast są : ogórki , pomidory , marchewki (nie może być ugotowana!), grejfruty, pomarańcze, arbuzy, melony, jagody.
Dałam tu troczę warzyw , ale mi czasem wystarczy pomidor żeby nie mieć chrapki na np.chipsy czy paluszki, krakersy...
Odnośnik do komentarza
Z tego co widziałam, to w sklepie można kupić słodycze o mniejszej zawartości cukru, ale mają one za to bardzo dużo chemii...czyli coś za coś. Chyba najlepszym sposobem byłoby jedzenie owoców, ewentualnie raz na jakiś czas można sobie pozwolić na kostkę gorzkiej czekolady.
Odnośnik do komentarza
Gość kropla w morzu
Jeszcze lepsze niż owoce są warzywa - niższa zawartośc cukru. Można zetrzeć marchewke i doprawić ja odrobiną miodu, może nawet wiórków kokosowych. Ja jestem jednak przekonana, że w waszym planie na pierwszym iejscu powinny być ćwiczenia a nie słodycze! Osoby aktywne fizycznie mają dużo lepszą przemianę materii, a w zbalansowanej diecie słodycze też mają swoje miejsce:)
Odnośnik do komentarza
Ja niby wiem, że "na kostkę czekolady można sobie pozwolić", ale ta kostka działa jak łyk wódki na alkoholika - rozbudza mi apetyt na słodycze :-) Wolę nawet nie zaczynać. Jabłka, czipsy jabłkowe, marchewka, kalarepka, ziarna, korniszony, oliwki, suszone pomidory - tyle jest fajnych przegryzek, że spokojnie można zapomnieć o słodkim :yes:
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...