Skocz do zawartości
Forum

Sprawdzone przepisy


Gość myszka123

Rekomendowane odpowiedzi

chcę się podzielić z wami fajnym nietrudnym przepisem na kurczaka w galarecie

Kurczak w galarecie

Składniki:

1 Żelatyna z bulionem i przyprawami Dr. Oetkera
500 g ugotowanego mięsa z kurczaka
1 szklanka zielonego groszku
1/2 szklanki kukurydzy z puszki
4 ugotowane marchewki
1 ugotowany, średni brokuł
Sposób przygotowania:

Żelatynę z bulionem i przyprawami przygotować zgodnie ze sposobem użycia podanym na opakowaniu. Ok. 500 g ugotowanego mięsa z kurczaka ( np.: 1 pierś i 2 udka) pokroić na kawałki. 1 szklankę groszku zielonego z puszki , ½ szklanki kukurydzy z puszki dokładnie odsączyć z zalewy. 4 ugotowane marchewki pokroić w paski. Brokuł podzielić na kwiatostany. Mięso i warzywa ułożyć w miseczkach i zalać wystudzoną żelatyną. Odstawić do lodówki do stężenia.

mam nadzieję że będzie wam smakowało i czekam na wasze przepisy :)
Odnośnik do komentarza
Ja mam taki łatwy przepis który wychodzi zawsze. a więc:

-1 ciasto francuskie gotowe (chyba ze komuś chce się robić;))
-pieczarki
-zółty ser taki który się roztopi (plastry albo starty)ok 150g
-jakaś szynka lub inna wedlina w kawałku kolo 300-350g
-inne dodatki według uznania(bekon, groszekm, pomidory itp)
-sos czosnkowy lub wg. upodobań
-ketchup.

Mięso które kupilysmy smazymy na patelni(pokrojone w kostke) z przyprawami tak jak lubimy na pikantnie lub nie. To samo pieczarki z kosteczke i na innej patelni podsmażamy. ciasto fransuckie rozwijamy. Smarujemy sosem ale tak zeby brzegi były suche. układamy ser.na to wystudzone mięso i pieczarki i inne składniki. zawijamy w rulon. układamy na wysmarowanej olejem blaszce i pieczem w rozgrzanym piekarniku do tem 190st ok 25 min. podajemy z keczupem;)

Smacznego
Odnośnik do komentarza
Hej... Mam do Was pytanie a w zasadzie prośbę. Zbliża mi się rocznica a w zasadzie już w poniedziałek (więc mam niewiele czasu), związku z moim K.
Chciałabym zrobić jakis speciał... zdecydowałam się na rybkę.
Macie jakies sprawdzone pomysły na rybę?
Nie chodzi mi o taką w cieście naleśnikowym czy w bułce tartej tylko coś innego;-)
Bardzo proszę o pomoc!:)

p.s Bardzo lubimy pikantne dania, ale z chęcią próbujemy nowych smaków. Każdy przepis napewno się przyda;)
Odnośnik do komentarza
Naprawdę fajne, dobre i sprawdzone przepisy można znaleźć w sieci. Można też posłużyć się internetem aby nie móc myśleć... co tu znów zrobić do jedzenia :D
Znacie taką aplikacje - WRZUĆ DO GARNKA ?


podajesz jakie masz składniki w domu, masz każdy produkt podzielony na kategorie a program sam proponuje jakie danie możesz przygotować.
Odnośnik do komentarza
Gość myszka123
Ta aplikacja z wrzucaniem składników do garnka jest bardzo fajna :)

a ja dziś Wam polecam bardzo smaczne drożdżowe ślimaczki cynamonowe z przepisu z bloga Pani Tereski:

Składniki:

Ciasto drożdżowe:
¾ szklanki ciepłej wody
1 jajko
1 Drożdże instant Dr. Oetkera
500 g. mąki
1/2 łyżeczki soli
5 łyżeczek cukru
75 g. stopionego masła

Nadzienie:
1 czubata łyżeczka cynamonu
100 g. posiekanych drobno orzechów włoskich
100 g. suszonej żurawiny
½ szklanki brązowego cukru
1 łyżeczka Przyprawy Korzennej Dr. Oetkera
75 g. masła
1 roztrzepane jajko
Lukier Klasyczny Dr. Oetkera

Wodę, jajko i Drożdże instant łączę i mieszam. Do mąki dodaję sól i cukier i wlewam roztwór drożdży. Zgniatam i stopniowo dodaję rozpuszczone letnie masło. Wyrabiam elastyczne ciasto, wstawiam na godzinę do piekarnika w temperaturze 55 st. C i czekam,aż wyrośnie. Gdy ciasto podwoi swoją objętość, wyjmuje je z miski, zagniatam i na posypanej mąką stolnicy wałkuję na prostokąt 30×35 cm.

Wkładam połowę z 75 gramów masła do miski, a resztę rozpuszczam. Dosypuję cukier, cynamon, dodaję żurawinę i część posiekanych orzechów (odkładam jedną trzecią orzechów, które rozsypię później na nadzieniu bakaliowym).

Rozpuszczonym masłem smaruję rozwałkowane ciasto, nakładam równomiernie nadzienie i posypuję pozostałymi orzechami. Ciasto zwijam w roladę zaczynając od dłuższego boku. Następnie kroję ciasto na trzy centymetrowe plastry.

Tortownicę o przekątnej 30cm wykładam papierem do pieczenia i układam w niej kawałki ciasta zostawiając między nimi odstępy. Wstawiam ciasto do piekarnika na ok. 1 godzinę, by wyrosło, aż bułeczki wypełnią całą tortownicę. Po godzinie wyciągam bułeczki z piernika i smaruje je roztrzepanym jajkiem. Ślimaczki dalej piekę około 25 minut w temperaturze 180 st. C. Po wyjęciu ciepłych bułeczek z piekarnika dekoruję je Lukrem klasycznym Dr. Oetkera.
Odnośnik do komentarza
Gość ggosia30
Miałam ostatnio gości i potrzebowałam coś na szybko przygotować, akurat w lodówce miałam wszystkie składniki na sałatkę tortellini, czyli: tortellini z serem i szpinakiem do tego ogórek, pomidor, kukurydza, trochę szynki (wszystko pokrojone w kostkę) pieprz, sól i łyżka majonezu, wyszło szybko i pysznie. Kupuję tortellini w Lidlu, jest bardzo dobre i mają duży wybór np. z serem, szynką i mięsem
Odnośnik do komentarza

[quote]sorbet1988 napisał/a:

sarenka_2907 napisał/a:
Ostatnio jadłam makaron w sosie śmietanowym z pieczarkami pychota :) i tylko 15 min
Ale mi smaka zrobiłaś! Wstaw przepis, to sama chętnie przygotuję coś takiego u siebie :)

też chętnie zjadłabym taki makaron :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...