Skocz do zawartości
Forum

ekspresy do kawy


Gość karramba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karramba

Marzę o tym, żeby mieć własny ekspres do kawy i wszystko wskazuje na to, ze już niedługo moje marzenie się spełni. Możecie mi powiedzieć, jakie ekspresy do kawy macie w sowich domach? Które się dobrze spisują? Które lepiej omijać szerokim łukiem?

Odnośnik do komentarza
Gość zarrakh
to zależy czego oczekujecie od ekspresu :) mnie się strasznie podoba jeden Philipsa - standardowy przelewowy z dzbankiem. to co w nim jest cudownego to timer - kawka może się zrobić zanim Ci budzik zadzwoni, więc nic tylko wyczołgać się z łóżka i wypić :) koleżanka ma taki na filiżankę - też przelewowy, ale za to ma bajer do spieniania mleka, co jest bardzo fajne i na pewno urozmaica codzienną porcje kofeiny :)
więc? jakieś bliższe wymagania? :D
Odnośnik do komentarza
Gość matrioszka

Ja kiedyś miałam przelewowy i dobrze to wspominam Ale w ekspresie ciśnieniowym można sobie przygotować kawę, jaka Ci się zamarzy ;)
Ekspresy mają specjalne dysze do podgrzewania i spieniania mleka, więc można bez problemu przygotować cappucino, czy caffe latte. No i obsługa jest naprawdę prosta. Mogę polecić fajny tekst - poradę o obu typach: Kupujemy ekspresy do kawy. Ze swojej strony dodam, że warto sprawdzić jaki ekspres jest głośny. Wydawałoby się, że to drobiazg, ale u znajomych jest taki, że siedząc w kuchni nie można rozmawiać, taki jest hałas :/ Mój Ekspres Zelmer 13Z013 jest cichutki :)

Odnośnik do komentarza
Witam serdecznie;

Ostatnio zakupiłam juz na prezent świąteczny eskpres do kawy w kapsułkach Zespresso (od firmy Zepter). Szczerze polecam! Ekspres jest naprawdę bardzo elegancki i wyjatkowo łatwy w użyciu. Pozwala na szybkie przygotowanie prawdziwej kawy espresso o pięknym aromacie.

Naprawdę warto!

Wszystkie szczegóły technicznie odnośnie ekspresu, można sprawdzić na stronie www.zespresso.pl.
Odnośnik do komentarza
Gość younglady
Ja Ci gorąco polecam ekspres Senseo. Jest prosty, wręcz banalny w obsłudze, a kawa z niego jest niesamowita, że nie wspomnę już o tym pięknym aromacie kawy unoszącym się po całym domu. Rewelacyjną kawę do ekspresów Senseo właśnie kupisz w sklepie caffetea.pl W ogóle w tym ekspresie można robić równiez herbatę i też kupisz specjalne do tego w tym sklepie
Odnośnik do komentarza
No weszłam sobie na caffetea.pl skoro polecacie, a mam już ekspres Senseo, więc pomyślałam, że sobie u nich zamówię saszetki, bo w sklepie na mieście ciężko je dostać. Bardzo maja fajną ofertę, dzięki, że wrzuciliście namiary, na pewno skorzystam!
Odnośnik do komentarza
Zarrakh, ten senseo o którym pisze Nonik, to też jest philipsa. A na caffetea.pl mają bardzo dużo najlepszych kaw: Astra, Lavazza, Nescafe, Neuteboom, Redbeans, Segafredo, Simon Levelt, Douwe Egberts. Niepowtarzalne smaki, naprawdę. Ja wolę saszetki, bo nie ma wszędzie brudu z fusów. Znacznie to praktyczniejsze.
Odnośnik do komentarza

Szczerze polecam ekspres ciśnieniowy z młynkiem Saeco, to bardzo dobra włoska firma, różne warianty są w różnych przedziałach cenowych, także powinnaś coś znaleźć odpowiedniego dla siebie. Z dobrych firm jeszcze Jura wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Tez uzywam ekspresu senseo, a saszetki douwe egberts senseo i inne kupic mozna w kazdym niemieckim markecie, jesli ktos naszych sasíadow czasem odwiedza. A kawka arabica, czy capuccino smakuja wybornie, polecam.
Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu przymierzałam się do zakupu ekspresu, ale uznałam, że to za droga zabawka, a mi kawy rozpuszczalne smakują ;) Ostatnio skuszona ofertą z cyklu "jak nie będzie smakować, zwrócimy pieniądze" skusiłam się na Douwe Egberts. Smakowała na tyle, że o zwrot pieniędzy się upominać nie będę

Odnośnik do komentarza
Gość Berenika26
ja mam zwyczajny przelewowy, jakieś 200 zł za niego zapłaciłam, ale jestem zadowolona bo robi pyszną kawę, chociaż to też zasługa samej kawy. Od dłuższego czasu kupuję sobie włoską Cellini i jak dla mnie rewelacja, nie tylko ze względu na walory smakowe, ale i zdrowotne (nie ma toksyn).
Odnośnik do komentarza

Zależy, jakie są nasze oczekiwania od ekspresu, jakie kawy pijemy i jaki mamy budżet? JURA jeśli chodzi o jakość zdecydowanie jest najlepsza, ponieważ posiada największą jednostkę zaparzania (dużą porcję kawy do 16g). Przy mlecznych kawach ma to znaczenie. Bardzo dobrymi markami są też Melitta i Nivona (12,5g). Kwestia obsługi, dodatkowych funkcji i tego czy ekspres sam zrobi kawy mleczne za jednym dotknięciem jest uzależnione już tylko od naszego budżetu.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli tylko masz taką możliwość, spróbuj różnych gatunków kawy i różnych sposobów parzenia i wybierz tę, która smakuje ci najlepiej. Trudno doradzić która kawa byłaby najlepsza, bo takiej chyba nie ma. Ja aktualnie piję kawę z etno, bo ta mi po prostu smakuje. Zarówno ta z kawiarni jak i zaparzana w domu. Odradzam jednak ekspres kapsułkowy, tzn sprawdź przede wszystkim te ciśnieniowe, zanim przejdziesz do kapsułek.

Odnośnik do komentarza
Gość sommeliera

Sama ostatnio szukałam dla siebie ekspresu do kawy. Byłam posiadaczką ekspresu kolbowego, który niestety z powodu wieku się psuł, tak więc postanowiłam wymienić go wreszcie na inny. Nie chciałam za bardzo kupować kolejny raz kolbowego bo nie jest to zbyt wygodne ( trzeba mielić kawę osobno w młynku, a nie chciałam kupować już mielonej, bo jednak świeżo zmielona ziarnista kawa ma lepszy aromat niż mielona).

Padło na model Mk cafe Barista 8300, który kupiłam po namowach znajomej, która ma ten model. I jestem zadowolona. Nie był drogi, kawa wychodzi przepyszna:
https://mkfresh.pl/

Na tej stronie jest katalog ich kaw i można kupić ekspres. Polecam szczególnie fanom espresso.

Odnośnik do komentarza

Napilbym sie dobrej kawy, o prawdziwym aromacie.Wolalbym juz zmieloną.

W takim razie polecam firmy takie jak

Illy
Woseba
Dallmayr
Pellini
ewentualnie świezo palone kawy

Od razu zaznaczam, że o wiele lepiej jest kupować kawę w sklepach internetowych bo jednak markety narzucają sobie bardzo duże prowizje: https://sklep.qcs.pl/  - tutaj masz całkiem niezłe promocje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...