Forum Kuchnia

ekspresy do kawy

~karramba

~karramba

Marzę o tym, żeby mieć własny ekspres do kawy i wszystko wskazuje na to, ze już niedługo moje marzenie się spełni. Możecie mi powiedzieć, jakie ekspresy do kawy macie w sowich domach? Które się dobrze spisują? Które lepiej omijać szerokim łukiem?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~gosia32

~gosia32

ja się dołączę do pytania i dodam jeszcze swoje czy takim ekspresem można robić taką kawę z mlekiem jak w kawiarni
~zarrakh

~zarrakh

to zależy czego oczekujecie od ekspresu :) mnie się strasznie podoba jeden Philipsa - standardowy przelewowy z dzbankiem. to co w nim jest cudownego to timer - kawka może się zrobić zanim Ci budzik zadzwoni, więc nic tylko wyczołgać się z łóżka i wypić :) koleżanka ma taki na filiżankę - też przelewowy, ale za to ma bajer do spieniania mleka, co jest bardzo fajne i na pewno urozmaica codzienną porcje kofeiny :)
więc? jakieś bliższe wymagania? :D
~matrioszka

~matrioszka

Ja kiedyś miałam przelewowy i dobrze to wspominam Ale w ekspresie ciśnieniowym można sobie przygotować kawę, jaka Ci się zamarzy ;)
Ekspresy mają specjalne dysze do podgrzewania i spieniania mleka, więc można bez problemu przygotować cappucino, czy caffe latte. No i obsługa jest naprawdę prosta. Mogę polecić fajny tekst - poradę o obu typach: Kupujemy ekspresy do kawy. Ze swojej strony dodam, że warto sprawdzić jaki ekspres jest głośny. Wydawałoby się, że to drobiazg, ale u znajomych jest taki, że siedząc w kuchni nie można rozmawiać, taki jest hałas :/ Mój Ekspres Zelmer 13Z013 jest cichutki :)

~cassis

~cassis

Ja mam ekspres ciśnieniowy i muszę przyznać, że odkąd go mam nawet w kawiarni kawa mi tak nie smakuje! Ado tego jest bardzo elegancki i ładnie wygląda w kuchni.

~kawosz

~kawosz

Witam serdecznie;

Ostatnio zakupiłam juz na prezent świąteczny eskpres do kawy w kapsułkach Zespresso (od firmy Zepter). Szczerze polecam! Ekspres jest naprawdę bardzo elegancki i wyjatkowo łatwy w użyciu. Pozwala na szybkie przygotowanie prawdziwej kawy espresso o pięknym aromacie.

Naprawdę warto!

Wszystkie szczegóły technicznie odnośnie ekspresu, można sprawdzić na stronie www.zespresso.pl.
~younglady

~younglady

Ja Ci gorąco polecam ekspres Senseo. Jest prosty, wręcz banalny w obsłudze, a kawa z niego jest niesamowita, że nie wspomnę już o tym pięknym aromacie kawy unoszącym się po całym domu. Rewelacyjną kawę do ekspresów Senseo właśnie kupisz w sklepie caffetea.pl W ogóle w tym ekspresie można robić równiez herbatę i też kupisz specjalne do tego w tym sklepie
~nonik

~nonik

No weszłam sobie na caffetea.pl skoro polecacie, a mam już ekspres Senseo, więc pomyślałam, że sobie u nich zamówię saszetki, bo w sklepie na mieście ciężko je dostać. Bardzo maja fajną ofertę, dzięki, że wrzuciliście namiary, na pewno skorzystam!
~Joga

~Joga

Zarrakh, ten senseo o którym pisze Nonik, to też jest philipsa. A na caffetea.pl mają bardzo dużo najlepszych kaw: Astra, Lavazza, Nescafe, Neuteboom, Redbeans, Segafredo, Simon Levelt, Douwe Egberts. Niepowtarzalne smaki, naprawdę. Ja wolę saszetki, bo nie ma wszędzie brudu z fusów. Znacznie to praktyczniejsze.
~karramba

~karramba

A te ekspresy w stylu Dolce Gusto? Jakoś nie mogę się przekonać do tego, że kawa z jakichkolwiek kapsułek to prawdziwa kawa. Ale niektórzy sobie chwalą.

~rzepka

~rzepka

O tak, kawa z ekspresu, zwłaszcza ciśnieniowego to coś naprawde rewelacyjnego.
Lubię strasznie szczególnie ze spienionym mleczkiem i bita smietaną do tego. Niam.
A jaki ekspres do tego? obojętnie :P
~neeska

~neeska

Szczerze polecam ekspres ciśnieniowy z młynkiem Saeco, to bardzo dobra włoska firma, różne warianty są w różnych przedziałach cenowych, także powinnaś coś znaleźć odpowiedniego dla siebie. Z dobrych firm jeszcze Jura wchodzi w grę.

~Emmato

~Emmato

Tez uzywam ekspresu senseo, a saszetki douwe egberts senseo i inne kupic mozna w kazdym niemieckim markecie, jesli ktos naszych sasíadow czasem odwiedza. A kawka arabica, czy capuccino smakuja wybornie, polecam.
~otella

~otella

Od jakiegoś czasu przymierzałam się do zakupu ekspresu, ale uznałam, że to za droga zabawka, a mi kawy rozpuszczalne smakują ;) Ostatnio skuszona ofertą z cyklu "jak nie będzie smakować, zwrócimy pieniądze" skusiłam się na Douwe Egberts. Smakowała na tyle, że o zwrot pieniędzy się upominać nie będę

~Berenika26

~Berenika26

ja mam zwyczajny przelewowy, jakieś 200 zł za niego zapłaciłam, ale jestem zadowolona bo robi pyszną kawę, chociaż to też zasługa samej kawy. Od dłuższego czasu kupuję sobie włoską Cellini i jak dla mnie rewelacja, nie tylko ze względu na walory smakowe, ale i zdrowotne (nie ma toksyn).
~nataliapstryk

~nataliapstryk

Ja swój dobry ekspres do kawy kupiłam już spory czas temu na stronie allinside. Jestem z niego zadowolona, gdyż jest dobry, a także już długo mi służy niezawodnie :D
~kasilis

~kasilis

Ja swój ukochany ekspres kupiłam online. Jak szukałam opinii tutaj na temat technologii sprzedaży, to użytkownicy bardzo polecali i chwalili model Royal Gran Crema. Prosty w obsłudze ,porządny produkt. Nie muszę mówić, że to przez niego uwielbiam poranki