Skocz do zawartości
Forum

Kawa czy herbata?


Gość aneta_malerczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość younglady
Podobno herbata pita w dużych ilościach też nie jest taka zdrowa jak myślimy, chociaż wydaje mi się, że pita tak z umiarem z całą pewnością jest zdrowsza od kawy. Chociaż ja kawę uwielbiam, szczególnie z mojego ukochanego ekspresu senseo , świeżo zaparzoną, której aromat roznosi się po całym mieszkaniu. Wkłady do senseo kupuje zawsze w sklepie caffetea.pl gdzie mają rewelacyjne kawy i mogę się rozkoszować ich smakiem :) Oh i na wierzch posypać jeszcze szczyptą cynamonu. Pyszne!
Odnośnik do komentarza
Ja przepadam za kawą, najbardziej lubię ten intensywny aromat świeżo zmielonej kawy. Każdy dzień zaczynam od kawy i przyznam, że chyba nie mogłabym zmienić przyzwyczajeń. Ostatnio nawet zamówiłam sobie na caffetea.pl ekspres Senseo - wychodzi z niego wyśmienita kawa, można w nim zrobić także czekoladę - świetna sprawa, polecam!
Odnośnik do komentarza
Zdrowsza jest mimo wszystko herbata, nawet jeśli wybierzesz mnóstwo dostępnych smaków spośród dostepnych. Np. Irving udostepnia na pudełkach informację o zawartości teiny w filiżance naparu, co uważam za fajne rozwiązanie, bo masz kontrolę nad tym, ile jej spożywasz.
Odnośnik do komentarza
Zdecydowanie herbata! Uwielbiam jej smak:) Ostatnio odkrywam herbaty Dilmah - mają wiele bardzo różnorodnych smaków - każdy znajdzie coś dla siebie:) Moje ulubione to np truskawka z mango albo bananowo-karmelowa - pychota!:)
Odnośnik do komentarza
Gość Mniamek
podobno herbata jest zdrowsza szczególnie zielona, ale jak ktoś jest prawdziwym kawoszem, to żadna herbata dobrej kawie nie dorówna! Jak kawosz tylko pomyśli o jakiejś kawce po wiedeńsku lub irlandzku, albo takiej ze słodkimi dodatkami jak kawa karmelowa... mmmm.... pycha! Do tego żadna herbata się nie umywa:)
Odnośnik do komentarza
Mniamek napisał/a:

Co sądzicie o mrożonych herbatach? Lubicie? Jakie najbardziej sklepowe czy domowe?

domowej w sensie ?
parzonej z listków, bo nie rozumiem :/

U mnie jak u koleżanki wyżej również Herbapol i Herbaciany Ogród wiedzie prym. :) Malinka z żurawiną - mniam :)
Odnośnik do komentarza

Naczytałam się ostatnio, że wręcz przeciwnie - kawa ma zbawienny wpływ na wiele funkcji naszego organizmu. Wszystko oczywiście z umiarem. Sama jestem od niej lekko uzależniona, choć staram się nie przesadzać. Stawiam jednak zwykle na bardzo dobre mieszanki z cenionych palarni, najchętniej z drugiego końca świata :). Takie ekskluzywne kawy kosztują wprawdzie więcej niż te zwykłe rozpuszczalne, nie jest to jednak aż tak duży wydatek, aby sobie czasem na niego nie pozwolić. Ostatnio oszalałam na punkcie kawy z nutką toffi, pomarańczy i czekolady. Jest po prostu przepyszna! Do niej nie potrzeba mi nawet żadnego cukru i mleka :). Na co dzień pijam jednak również te zwykłe kawy. Korzystam np. z ekspresu na kapsułki z Tchibo. Sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy zaśpię do pracy :). Herbatę w zasadzie pijam równie często, jak kawę. Najbardziej lubię te zielone lub czerwone, najchętniej sypane liściaste, bo takie są po prostu najlepsze. Do tego jakiś dobry sok, np. z róży, lub świeży imbir i jestem po prostu w siódmym niebie :). Nie ma to jak niewinne uzależnienia :)

Odnośnik do komentarza
Gość Maurelii_pl
Nie ma idealnej odpowiedzi na to pytanie. Myślę, że każda używka w nadmiarze szkodzi. Trzeba zachować umiar w przypadki picia kawy, jak i herbaty. Chociaż tę zieloną powinno się pić i pić.
Odnośnik do komentarza
Na pierwszym miejscu zawsze kawa!! Herbatę piję rzadko i obowiązkowo musi być z cytryną, inaczej nie smakuje :) Od kawy jestem uzależniona, piję 2 dziennie, żeby trzymać jakies granice ale z chęcią zwiększyłabym ilość. Czasem mam ochote na taką łagodną z mlekiem i cukrem a czasem taką mocno czarną ahhh ;) bez kawy nie umiem żyć, kocham ją :)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...