Skocz do zawartości
Forum

Kawa czy herbata?


Gość aneta_malerczyk

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy chyba jaka herbata - czerwona i zielona są bezpieczne i wręcz wskazane, a czarna pobudza i słyszałam że ma działanie podobne do kawy. Kawa to wadomo kofeina i te sprawy. Ja ogólnie jestem uzależniona od kawy, czasem sie przełamie do tej zielonej herbaty ale jest ciężko :(
Odnośnik do komentarza
Hmm... Ja jestem za zdrowym trybem życia. Wiadomo, że zdrowsza jest nawet klasyczna herbata od małej czarnej... To zostało potwierdzone naukowo ;) Ale, ale... na wszystko jest jakiś sposób. Ja pije codziennie dwa kupki kawy zbożowej z mlekiem i jedna łyżeczką, ewentualnie rozpuszczalną z mlekiem i dwa kubki zielonej herbaty bez cukru ;) Apropo tej herbaty to tylko kwestia przyzwyczajenia, ponieważ nasze kupki makowe szybką ie z tym uporają, na początku wypijesz kilka kubków z obrzydzeniem a potem mmm... fantazja ;)
Odnośnik do komentarza
Herbata.. A odnośnie cukru --> zacznij słodzić bardzo stopniowo coraz mniej . Z kubka na kubek poczujesz różnice i zaczniesz czuć prawdziwy smak herbatki aż dojdziesz do swoje granicy smaku. Ja z 3 skończyłam na niecałej jednej łyżeczce cukru.

www.wizaz.wroc.pl --> moja szkółka
Odnośnik do komentarza
Podobno według niektórych badań kawa pita w umiarkowanych ilościach posiada pozytywne właściwości. Ale są dwie szkoły. Badania wykazują także negatywne skutki picia kawy, ale z reguły dotyczą przypadków picia kawy w zbyt dużych ilościach. Ja niestety jestem uzależniona od tego napoju, uwielbiam smak kawy i jej aromat. Kiedyś piłam naprawdę spore ilości, ale wprowadziłam trzy zasady, żeby trochę ograniczyć picie kawy:
1. piję tylko rano
2. piję w filiżance
3. zamiast dwóch łyżeczek sypię jedną
Odnośnik do komentarza
ja nie pije kawy moze dlatego ze jestem jeszcze mloda(15lat) a moze dlatego ze jakos nie berdzo mnie do niej ciagnie. pije zielona herbate chociaz na poczatku bylo ciezko i wmuszala ja w siebie doslownie. a teraz nie wyobrazam sobie dnia bez kubka tej herbatki. czerwona herbata tez jest :Dniezla chociaz lepsza od niej jest biala. a kawy zbozowej czy Inki nieznosze
Odnośnik do komentarza
Gość zarrakh
kofeina i teina to praktycznie jedna i ta sama substancja, tylko z innego źródła :) podobnie jak guaranina. różnią sie tym, że nieco inaczej są wchłaniane - wolniej, szybciej itd...
ja uwielbiam kawę i nie mam zamiaru z niej całkowicie rezygnować. choć udało mi się ją w znaczny sposób ograniczyć. niestety należę do tych co kochają :sleep:, więc rano mnie ściągnąć z łóżka to nie lada wyzwanie :) kiedyś w ciągu dnia, by normalnie funkcjonować, wypijałam około 5-6 filiżanek kawy. teraz kawkę piję dla smaku, nie z potrzeby :) po prostu rano, zamiast espresso, funduję sobie plusssza active i mogę działać
Odnośnik do komentarza
Dla przyjemności- raz na jakis czas...jak mnie naleci...rozpuszczalna kawa z mlekiem i cukrem.
Z koniecznosci- czarna z 3 łyzeczek.
Pije od dawna i w duzych ilosciach. Jesli uzupełnia się braki magnezu to zadnych negatywnych skutków raczej sie nie odczuwa. I z tym uzaleznieniem tez nie jest tak do konca jak sie przyjeło... Nie mam potrzeby zeby pic kawe codziennie, ze np bez niej nie jestem w stanie funkcjonować itd. Rano wystarczy, ze napije się czegos ciepłego i zyje:lol:
W ogole kofeina to mały pikuś, wypije kubek kawy o 23 a o pólnocy juz smacznie spię :lol:
Odnośnik do komentarza
Gość zarrakh
oj, to zazdroszczę :D ja straszny śpioch jestem, więc najpierw standardowa gimnastyka - i raz i dwa i trzy i cztery - lewa powieka w górę :lol: więc ta dawka kofeiny jednak mi jakoś pomaga wygrzebać się z łóżka :)
Odnośnik do komentarza
oczywscie ze zdrowe. sluchaj ja kiedys tez nienawidzilam zielonej herbaty. ale pomyslalam ze dla zdrowia i urody moge sie poswiecic;) dziennie wmuszalam w siebie po 2-3 kubki zielonej herbaty. na poczatku myslalam ze zwymiotuje ale po ok tygodniu sie przyzwyczailam i etraz nie wyobrazam sobie dnia bez kubka herbatki;) sprobuj;)
Odnośnik do komentarza
zauwazylam ze wiekszosc z was chyba nie zauwazyla jakie bylo pytanie zalozycielki tego tematu. a brzmialo ono tak :co jest zdrowsze- kawa czy herbata?
a wy odpowiadacie np. zacytuje "kawa i to w duzych ilosciach!" rozumiem ze wypowiadacie sie o sobie ale wierzcie mi kawa w duzych ilosciach jest jak najbardziej niezdrowa;)
Odnośnik do komentarza
a ja czytałam że kawa jest super np. 1h przed treningiem na siłowni - wtedy spalasz szybciej tłuszcz :) Nie wiem ile w tym prawdy ale jeszcze kiedyś kiedyś mój chłopak mi mówił,- ma bzika na pkt ćwiczeń - że jego koledzy pili kawę, brali apap i niby im szybciej tłuszcz zamienia sie w miesnie
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...