Forum Kuchnia

Mrożona kawa i herbata

~Locka

~Locka

Na majówkę wpadają do mnie znajomi i chciałabym ich zaskoczyć domową, mrożoną kawą i herbatą wyglądem i smakiem przypominającą te, które podawane są w kawiarniach. Poradzicie mi jak uzyskać taki efekt? ;)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Orzech laskowy

~Orzech laskowy

ja czesto robię mrożoną kawę. Mój przepis to,
najpierw parzę kawę z kawiarki - ma być czarna i bardzo aromatyczna.
Potem dolewam do niej mleka z cukrem i mieszam delikatnie.
Zostawiam do ostudzenia. Jak kawa jest zimna, zaczynam spieniać dodatkowe mleko (* możesz do tego celu użyć trzepaczki albo normalnie w butelce wytrząsać resztkę mleka)
Do szklanki wkładam albo 2 gałki lodów waniliowych albo zwykły kruszony lód, przlewam kawę z mlekiem, na górę dodaję spienione mleko :) POsypuję czekoladą lub kakaem

eveka

eveka

uwielbiam mrożoną kawkę, ale narobiliście mi ochoty. Zaraz zmykam do kuchni przygotować sobie taką pychotkę. :)

--

Zapraszam do odwiedzenia mojej strony http://www.torbyswiata.pl

118767 eveka Kobieta, 29 lat, Częstochowa
~Aleksia89

~Aleksia89

Ja też uwielbiam mrożoną kawę, polecam spróbować z nutą kardamonu i cynamonu - to świetne połączenie, które powoduje, że smak kawy staje się wyraźniejszy :) A Wy dodajecie jakiś niecodziennych przypraw do swojej mrożonej kawy?
A i jeszcze jedno, zapomniałabym - dla mnie najważniejsza w mrożonej kawie jest bazowa kawa, która musi być smaczna i dobrej jakości by nie zepsuła całego efektu :)

~tyka

~tyka

Który przepis wygląda dla Was bardziej smakowicie?

Ice Coffee - Kawa mrożona
Zaparzona kawa Cafe Rene
zimna, woda mineralna - gazowana
3 łyżeczki cukru,
Kilka kostek lodu,
mleko - skondensowane w puszce.
Dokładnie wymieszać wszystkie składniki w shakerze, wlać do wysokiej szklanki lub kubka na wierzch udekorować według własnych koncepcji ( bita śmietana / posypana czekolada / kulka lodów)

Kawa z lodami i miodem
2/3 filiżanki kawy Café Rene Mild Roast
kulka lodów waniliowych
2 łyżki miodu
Wszystko zmieszać w mikserze
Podać z bitą śmietaną.

laurette

laurette

Czasami żałuję,ze nie chce mi sie stac przy blacie i robic czegos samodzielnie. Uwielbiam mrozone kawy i herbaty ale niestety zawsze je kupuję... Moze kiedyś sie skuszę i sama zrobię.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 25 lat, Kraków
miluna25

miluna25

Mrożona kawa to wiadomo najlepsza z bitą śmietaną, z kolei herbatka obowiązkowo z dużą ilością malin w syropie - moimi ulubionymi są te ze sklepu Eterno :) Wg polecam obczaić ich asortyment bo mają naprawdę wyborne przetwory...

251429 miluna25 Kobieta, 34 lata, Warszawa