Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Piękna w Święta i przez cały rok!"


Rekomendowane odpowiedzi

Gość cavalierka

Dbam o cerę na co dzień, zawsze po przyjściu do domu zmywam makijaż i nakładam krem. Dodatkowo zdrowo się odżywiam co także ma wpływ na moją skórę.
Dwa dni przed Sylwestrem proponuję wykonać delikatny peeling, dzień przed nałożyć rozświetlającą maseczkę, a podczas świętowania być wyspanym, radosnym i zrelaksowanym, co z całą pewnością wpłynie na wygląd naszej cery. Nie żałuję czasu na przygotowania, nie robię wszystkiego na ostatnią chwilę, znajduję czas na aromatyczną kąpiel z dużą ilością piany, włożenie ulubionej sukienki i staranny makijaż. W czasie przygotowań zawsze towarzyszy mi ulubiona, optymistycznie nastrajająca muzyka. Ostatnim punktem obowiązkowym jest dobra zabawa i szaleństwo do białego rana.

Odnośnik do komentarza

Co roku analizuję i wymyślam, czegóż to nie zrobię przed imprezą sylwestrową, co roku wyliczam stosy zabiegów, jakich to nie zastosuję, co roku w głowie obmyślam terminarz wizyt u kosmetyczki i...co roku wychodzi to samo-nic :D Zwykle w planach jest depilacja ciała woskiem, odżywianie włosów przynajmniej na miesiąc przed imprezą, manicurzystka, pedicurzystka, moczenie nóg by były w formie i dały mi przetańczyć noc, detoksykacja organizmu sokami i hektolitrami wody, nowe pomysły na makijaż... Życie mnie jednak co roku weryfikuje. Zwykle na jakiś tydzień przed ogarniam się, że to już za moment Sylwestra. Ok-intensywna pielęgnacja włosów i długotrwała detoksykacja połączona z efektywnymi ćwiczeniami odpada-w tydzień nic nie zdziałam. Jesteśmy też po świętach, a więc bez kasy-z tego co wiem, moje kosmetyczni swoich usług na krechę nie oferują. Cały tydzień zwykle okazuje się intensywny, że nie mam nawet czasu nałożyć maseczki na twarz, a 31 grudnia najczęściej zajmuję się nie tym, co potrzeba i w efekcie na pół godziny przed wyjściem na jakąś spontaniczną imprezę biorę prysznic, myję włosy, spryskuję się brokatem, maluję rzęsy i przywdziewam szeroki uśmiech plus jakąś kieckę. I tak jest zawsze, co rok.

Odnośnik do komentarza
Gość kunegunda92

Moje przygotowania na sylwestrowy wieczór?
Maseczka rozświetlająca (miksuję jajko, pół banana,dwie łyżki tłustej śmietany, łyżeczkę oliwy, i starte jabłko)
Robię szybki KOMPRES z drożdży na włosy ( włosy nie będą się przetłuszczać-całą kostkę kruszę i mieszam z 1/2 szklanki ciepłego mleka)
Dłonie świadczą o człowieku,więc jeśli znajdę chwilę, stosuję PEELING dłoni (mieszam łyżkę cukru z łyżką balsamu do ciała. Spłukuję ciepłą wodą i nakładam glicerynowy krem przed snem.)
Jeśli już mowa o dłoniach,nigdy nie zapominam o paznokietkach,które w TĄ noc powinny być wyjątkowe. Najlepszą odżywką jest dla nich KĄPIEL dla paznokci (Dwie łyżki oliwy podgrzewam w mikrofalówce, zanurzam w niej paznokcie. Przed samym wyjściem maluje czerwonym seksownym lakierem :))
Dodatkowo nawilżam usta odżywczym błyszczykiem, na ciało nakładam balsam, kręcę włoski.. Robię niebiański makijaż, zakładam małą czarną,spryskuję ciało rozbudzającymi zmysły perfumami i jestem gotowa wejść w nowy rok z pięknym uśmiechem na ustach :)

Odnośnik do komentarza

Sylwester to dzień gdy wszystko musi być zrobione pod pień,
Ekspresowe upiększanie zaczynam od wybierania,
Otwieram szafę i wybieram piękną sukienkę do ubrania,
Biorę prysznic z perfumowanym żelem,
Nakładam na ciało balsam ze świetlistym cieniem,
Maluję paznokcie na rekach i nogach w czerwonych odcieniach,
Na twarz nakładam puder,błyszczyk, tusz i i na oczy ciemne cienie,
Piękny naszyjnik, rajstopy i buty w kolorze czerwieni,
I już mam wszystko co ma być potrzebne do spełnienia marzenia.
Mam nadzieje że ta noc nie pójdzie w zapomnienie :)

Odnośnik do komentarza

Skóra przed Sylwestrem powinna być tak piękna jak fajerwerki po dwunastej, taka radosna jak muzyka na głównych placach miast przed dwunastą, pełna wdzięku jak bąbelki w szampanie. Aby tak przygotować skórę na tę szampańską noc trzeba użyć odpowiednich kosmetyków dużo wcześniej , aby skóra mogła się zregenerować. Można także użyć naturalnych maseczek, które wzmocnią skórę. Trzeba także pamiętać o ciepłych ubraniach (rękawiczki, szalik, czapka) gdy wychodzimy na mróz, aby zewnętrzne warunki atmosferyczne nie popsuły naszych starań co do pięknego wyglądu skóry.

Odnośnik do komentarza

Przed sylwestrowym wyjściem, ekspresem,
Przede wszystkim uśmiechem walczę ze stresem!
Szybki prysznic, nutka perfum ulubionych,
Krem i puder matujący - jest niezastąpiony!
Błyszczyk na usta, żadne czary, wszak jestem kobietą:
Lubię lśnić, nie jest to wadą, lecz zaletą!
I już! Gotowa - w oku błysk i uśmiech świeży,
Księżniczka idzie na bal - spójrz, jak mi nie wierzysz :D

P.S. Najważniejsze, to wiara, że w Nowym Roku,
Jeszcze więcej będę miała w sobie uroku... ;-)

Odnośnik do komentarza

Przygotowania zacznę dzień wcześniej: na oczy nałożę sen, a po nocy zmyję go delikatnie porankiem. Najlepiej, żeby był to chłodny, orzeźwiający poranek, by szybko się ocucić i bez ociągania zabrać, do przygotowywania potraw. Z dłońmi w kuchni, z głową zupełnie gdzie indziej postaram nie drasnąć się nożem. Gdy daniom potrzebne będzie jedynie już przegryzienie/zjedzenie, a ktoś inny, miło ogarnie mieszkanie z grudniowego kurzu wskoczę do brodzika i wezmę prysznic. Nie będę chciała spod niego wyjść, zastanawiając się, czy sukienka będzie dobrze leżeć, czy rajstopy nie będą drapać i czy wyjdzie mi makijaż, który tak rzadko nakładam? Tym niepokojem spięte ciało rozmasuję z balsamem, oczom nadam błysk, na usta nałożę uśmiech. Włosy przemierzy ciepły podmuch z suszarki, zanim opadną na ramiona i zepnę je, by nie przeszkadzały w tańcu. Gimnastykując się dopnę na plecak zamek sukienki, ramiona okryję spojrzeniem tego miłego, co by mnie wyręczyć odkurzał i biegał do sklepu. Wzajemnym uśmiechem ośmieleni wyjdziemy w kolorową noc.

Odnośnik do komentarza

Sylwester to bardzo ważna noc dla każdej kobiety (myślę, że dla mężczyzny także, chociaż z Panami to nigdy nie wiadomo :)). Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony naszej drugiej połówce. I sama olśniewająca kreacja tutaj nie wystarczy, zwłaszcza kiedy nasze ciało i twarz aż krzyczy ze zmęczenia ;). Aby uniknąć takiej sytuacji należy się odpowiednio przygotować i nie chodzi mi o wypicie trzech espresso i Red Bulla tuż przed wyjściem! ;) Nasze ciało wymaga odpowiedniej dawki pielęgnacji, rozpoczętej najlepiej parę tygodni przed końcem roku. Dużo kobiet troszczy się o zdrowy wygląd skóry tylko latem, zimą całkiem o tym zapominając, przez co później założenie sukni wieczorowej jest wręcz niemożliwe, zostaje tylko bal kostiumowy i maska na twarz żeby nikt nas nie poznał. Z racji, że jednak wolę odkryć trochę ciałka, dwa tygodnie wcześniej zaczynam nakładać balsam brązujący (solarium mówimy duże nie, chyba, że chcemy szybko się zestarzeć), aby nie straszyć wkoło trupio białym ciałem. Następnie robię sobie peeling żeby odżywić i zregenerować skórę. Nie zapominam także o balsamach nawilżających. Na noc i na dzień na twarz nakładam odpowiednie kremy, aby skóra nie była sucha, a oczy podkrążone. Włosy również zasługują na odżywienie w czym pomoże odżywka. W sylwestrową noc moje ciało jest już idealnie nawilżone, gładkie i subtelne w dotyku, a włosy pełne blasku. Tak przygotowana 31 grudnia nie potrzebuję już żadnych zabiegów. Moje ciało jest olśniewające i przede wszystkim naturalne! Wystarczy tylko drobna kosmetyczna i fryzjerska pomoc, ulubiony błyszczyk do ust, ciut różu na policzki, delikatny brokat we włosach, ulubione perfumy, duża dawka dobrego nastroju, wiele uśmiechu i już niczym Kopciuszek w pięknej, balowej sukni mogę gubić pantofelki w tańcu :)) I chociaż ważny jest tylko mój Książę, wiem, że przyciągam wzrok niejednego mężczyzny na sali! :)) Nie wspominając już o tym jak zniewalająco, świeżo i młodo wyglądam na zdjęciach, nawet tych zrobionych o 3 w nocy! :)

Odnośnik do komentarza

Przed każdym wielkim wyjściem, w tym przypadku przed balem sylwestrowym, zawsze wykonuję kilka prostych tricków, które pozwalają mi na to, by wyglądac oszałamiająco. Pierwszym z nich jest kąpiel mleczna. Do wanny pelnej wody wlewam litr mleka i moczę się w niej 15-20 minut. W trakcie kąpieli nakładam na twarz maseczkę intensywnie nawilżającą, a na oczy kładę plasterki ogórka, lub torebki po zaparzonej herbacie. Po wszystkim wklepuję w twarz ulubiony krem z dodatkiem kilku kropel olejku arganowego. Ostatnim elementem kuracji jest uśmiech:D Teraz jestem gotowa na balet aż do rana:D

monthly_2014_01/konkurs-piekna-w-swieta-i-przez-caly-rok_1422.jpg

monthly_2014_01/konkurs-piekna-w-swieta-i-przez-caly-rok_1423.jpg

Odnośnik do komentarza

Być może nie wyglądam jak gwiazda, nie mam twarzy gładkiej jak z Photoshopa, ale wiem, że gdy poświęcę sobie przed imprezą sylwestrową więcej czasu, to i efekt będzie zadowalający. Oczywiście dobór odpowiednich kosmetyków - do cery, wieku, palety kolorystycznej do odcienia skóry itd. jest bardzo ważny, ale i metody jakimi wykonujemy np. makijaż. Są pewne metody, sztuczki, które troszeczkę pomagają naturze :)

1. Nakładając na twarz podkład mieszam go na dłoni z odrobiną kremu nawilżającego ze złotymi mini drobinkami. Cera nie jest pokryta twardą skorupą i wygląda świeżo i promiennie.
2. By oczy wyglądały świetliście w wewnętrznych kącikach nakładam odrobinę jaśniutkiego różowego cienia.
3. Powieki muśnięte podkładem lepiej i dłużej będą trzymały cień.
4. Zrobienie jasnej kreski na tzw. linii wodnej (wewnątrz dolnej powieki) sprawi, że oko będzie wyglądało na większe, a twarz na mniej zmęczoną.
5. Nie cierpię oklapniętych włosów i dlatego stosuję pewien trick - wieczorem dzień przed imprezą przed pójściem spać, myję włosy, suszę, a potem na czubku głowy wiążę luźnego kucyka - nie mocno by gumka nie odcisnęła się na włosach. Po wstaniu rano wystarczy je upiąć, a przed wyjściem na imprezę rozpuścić włosy i roztrzepać - przez długi czas będą uniesione u nasady.
6. By usta wyglądały na większe i soczyste podczas mycia zębów przed samym wyjściem na imprezę wykonuję masaż ust szczoteczką do zębów, a potem zamiast pomadki nakładam na nie miód.

Do tego koniecznie się wyspać, naszykować wygodne szpilki i Sylwester jest mój! :)

Odnośnik do komentarza

Moje przygotowania do sylwestra / Bożego Narodzenia mogę podzielić na trzy etapy :

PRZEZ CAŁY ROK ;
- zdrowo się odżywiam
-ćwiczę chociaż 15 minut dziennie
- piję 1.5 l wody mineralnej dziennie
- robię raz w tygodniu peeling twarzy i ciała
- systematycznie balsamuję ciało i kremuję twarz

DZIEŃ PRZED BOŻYM NARODZENIEM / SYLWESTREM
- reguluję brwi
- szykuję sobie cały ubiór, biżuterię i dodatki
- robię dokładny peeling twarzy i ciała
- kładę się wcześnie spać żeby się dobrze wyspać

W BOŻE NARODZENIE / SYLWESTRA
- relaksująca kąpiel przy zapachowej świeczce , depilacja i maseczka
- maluję paznokcie i popijam kawkę słuchając ulubionej muzyki
- kładę pod oczy schłodzone plasterki ogórka
- układam fryzurę
- nakładam bazę pod makijaż
- maluję powieki i rzęsy
- pudruję twarz
- ubieram się

I to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Gość aagnieszkaa1

Gdy rano w tym sylwestrowym dniu wstaję
od razu "zastrzyk urody" mojej cerze daję.
Najpierw myję ją specjalnym żelem,
a następnie nawilżam odżywczym kremem.
Wcześniej co kilka dni peeling wykonuję
i kulistymi ruchami moją twarz masuję.
Stosuję także specjalny olejek do masażu,
który pomógł jej od razu.
Jeszcze owocową maseczkę na twarz nakładam,
i do malowania paznokci zasiadam.
Przed wyjściem orzeźwiający prysznic mi pomoże
i już wtedy jestem w dobrym humorze.
Potem ujędrnię moje ciało,
balsamem jakich nie mało.
O delikatnie gładką skórę też zadbałam
i plastry do depilacji zastosowałam.
W tym dniu uwodzicielski makijaż stosuję
i w nim się dobrze czuję.
Usta czerwone muszą być,
bez nich ciężko żyć!
Jeszcze tylko włosy wyprostuję
i olejek rycynowy na końcówki zastosuję.
A kreacja musi przyciągać wzrok,
z nią będzie pewny każdy mój krok.
O siebie tak dbam,
i radę sobie ze wszystkim dam.
Sylwester na pewno będzie udany
i niezapomniany!

Odnośnik do komentarza

RECEPTA NA NOWY ROK :)

By być piękną i młodą
I w Sylwestrową Noc
Płeć przeciwną kusić swą urodą
Nie bój się wody i mydełka
Kąpiel sprawi,że będziesz świeża jak poranna mgiełka
Lecz by woda skóry twej nie wysuszała
Używaj balsamów!
A gładkie ciało będziesz im zawdzięczała
Kleopatra dawno już o tym wiedziała
I do mleka chętnie wskakiwała:)
Jeśli chcesz mieć ładne dłonie i stopy
To weź je już dziś w swe obroty
Kremem je nasmaruj
Paznokcie po piłuj i ładnie pomaluj
O ząbki swoje też warto dbać
Bo później możesz
Z otwartą buzią się śmiać
I życzenia w Nowym Roku z uśmiechem
każdemu słać :)
Włosy zawsze układaj pięknie
Niech przez cały rok falują na wietrze ponętnie
I najważniejsze:
Wydepiluj swe nogi i paszki kochana
Byś w Sylwestra za małpę nie była przebrana :)
Dbaj o siebie z wieczora i z rana
A satysfakcja będzie gwarantowana!
I impreza sylwestrowa na pewno udana !

Odnośnik do komentarza

Dawno, dawno temu...
Nie, to nie będzie bajka ani pełna elementów fantastycznych,
to będzie historia realistyczna!
Jej bohaterką jest anulka2323- kobieta nieidealna, ale ze swej urody zadowolona,
usmiechnięta, promienna- w życiu zawodowym i rodzinnym spełniona.
Nie, nie...Jej życie nie jest usłane różami,
Ona nauczyła się, że nalezy walczyć z losu przeciwnościami.
Już dawno, dawno temu, gdy była jeszcze nastolatką,
posiadła umiejętność wśród kobiet nierzadką.
Ona bowiem w zakamarkach swojej łazienki przeobraża się w księżniczkę- swym wdziękiem i urodą zachwycającą,
pozwólcie, że Wam - Drodzy Czytelnicy i Drogie Jury- zdradzę jej tajemnice.
Ona nie ma starej księgi pełnej magicznych formułek,
ta przedstawicielka płci zaradnej podkreslać to, co w niej piekne, umie.
Kilka chwil i dzieki maseczce drożdzowej jej cera jest oczyszczona i matowa,
a po delikatnym masazu z sokiem z cytryny do nałożenia kremu, a potem makijazu gotowa.
Do tego kąpiel odprężajaca z dodatkiem olejku różanego,
dzieki któremu jej skóra nabiera zapachu kuszącego.
Włosy- nie upina ich w misterne koki ani uczesania,
jej długie wlosy, lśniące, gęste nie potrzebują upiększania.
Oczy, które zachwycają swoimi długimi rzęsami,
idealnie komponują się z czerwonymi ustami.
Kilka chwil i oto Ona...
Nie, nie księżniczka- przecież Wam mówiłam!
Kobieta-piękna, świadoma swego seksapilu,
po raz kolejny swego Męża zachwyciła.
On podchodzi i szepcze jej do ucha, czule, z oddaniem:
"Z Toba moja Miła każdy dzień jej Życia celebrowaniem!"

Odnośnik do komentarza

Mój ojciec zawsze, gdy się szykowałyśmy z mamą na "wyjścia" powtarzał to stare przysłowie "Nie pomoże puder, róż...". I w sumie, z perspektywy lat przyznaję mu częściową rację, bo zawsze to człowiek czuje się pewniej, lepiej w rewelacyjnej kreacji itd. (chociaż czasem może i speszony i sztywny). Najpiękniejszy człowiek, niezależnie od płci, jest wtedy, gdy rozświetla go wewnętrzne piękno. Gdy jest wyspany, zrelaksowany i cieszy się życiem. Nikt mądry nie zastanawia się nad "oprawą". Nieraz ktoś skromnie ubrany robi furorę, bo ma to coś. Zawsze trzeba być wypuowanym i pachnącym czystością, mieć poczucie swojej wartości i uśmiechać się do ludzi, wtedy naprawdę będziemy promienieć i będziemy odbierani jako piękni ludzie.

Odnośnik do komentarza

Kobietą jestem ...myślę atrakcyjną...
lecz panikę wszczynam w tę noc fantazyjną!
O Boże co na siebie włożę??
złote szpilki? czerwone? koronki..
na pewno nie zdążę!
Ale chwileczkę, minutka, zaraz, zaraz..
spokój, opanowanie w końcu jestem kobietą...
wychodziłam z tej opresji już nie raz!
Po kolei Sylwestrowy maraton zaczynam
wałki, papiloty, ałaaaa zaraz nie wytrzymam.
Tak trudno być kobietą...
te myśli mnie nachodzą,
ale wiem że spojrzenia mężczyzn dziś to wynagrodzą!
To jadę dalej peeling na twarz i na całe ciało,
nałożę pachnące masło.. będzie się działo!
Trochę pudru, mocne cienie, maskara, szminki moc
odreaguję wszystkie stresy w tę cudowną noc!
Czerwona kiecka... o niej zawsze marzyłam,
cały rok swą wagę dla niej robiłam!
Loki rozpuszczone, lakier idzie w ruch
jeszcze trochę perfum... jestem gotowa już!

Odnośnik do komentarza

Myślę że jest to tak ,jeżeli dbamy o siebie i swe ciało przez cały rok to nie są potrzebne jakieś wielkie zabiegi przed nocą sylwestrową.Sen owszem jest ważny ale czasami jest tak że organizm odmawia nam tego magicznego eliksiru,i co z tego że nam zależy na tym aby się wyspać i nie mieć podpuchniętych oczu skoro on ma to gdzieś.Wtedy pozostaje nam działać i to samej musimy jakoś dać sobie z tym rady i nie pozwolić aby to przygotowywanie skończyło się dla nas niepowodzeniem i złym humorem na resztę wieczoru.Ja przed każdym ważnym wyjściem stosuję sprawdzone kosmetyki nigdy nie używam nowości raz tak zrobiłam i uroczystość weselna koleżanki skończyła się u okulisty przez nowe i odlotowe cienie do powiek.A więc sprawdzone maseczki kremy i kosmetyki do makijażu.
Kąpiel nie musi trwać godzinę i być gorąca bo to tylko nas rozleniwi i odbierze ochoty do zabawy.Niech trwa dwadzieścia minut i będzie pachnąca odprężająca taka która uświadomi nas że jesteśmy piękną kobietą i tego wieczoru będziemy błyszczeć.Po kąpieli kolejne czynności nawilżanie ciała myślę że odpowiedni czas odstępu od ubioru i wyjścia ,pozwólmy naszej skórze spokojnie wchłaniać to dobro i niech spokojnie nabiera blasku.
Makijaż -ja zawsze przykładam do tego ogromną wagę musi być idealny i perfekcyjny.Mogę odpuścić sobie fryzjera ale makijaż i to piękny to podstawa w taką noc.I tutaj nie tworzę czegoś nowego to jak się maluję jest wcześniej prze zemnie sprawdzone.Krok po kroku pomału bez pośpiechu a wtedy wszystko będzie dobrze.Na końcu stary trik i mała rada który dostałam od pięknej kobiety która zawsze wyglądała idealnie i zawsze jej tego zazdrościłam .Aby makijaż się trzymał warto delikatnie spryskać twarz lakierem do włosów i nie jest to zbyt przyjemne ale sama się przekonałam że działa.Strój na końcu aby się nie pobrudził i nie pomiął .Zawsze jest lepiej jak mamy wolny kwadrans niż jak zabraknie nam tego kwadransu .Myślę .że każda kobieta jest piękna na swój sposób i każda ma jakieś triki którymi może cuda wyczarować.Bo my kobiety potrafimy tworzyć piękno bo do tego nas stworzono.

Odnośnik do komentarza

Aby wyglądać olśniewająco w noc sylwestrową dbam o ciało i duszę przez cały rok! Co oczywiście sprawia, że codziennie czuję się piękna… Dla zachowania urody bardzo ważna jest odpowiednia dieta, wzbogacona w ryby, warzywa i owoce oraz duże ilości wody. Do tego staram się aktywnie spędzać cały rok: raz w tygodniu basen, gdy jest ciepło to dodatkowo biegam, natomiast zimą ćwiczę w domu. Ćwiczenia te pomagają mi zachować odpowiednią jędrność skóry. Ponadto staram się nie denerwować, a gdy już jest to nieuniknione to pozwalam sobie na małe przyjemności: długą, gorącą kąpiel z książką w dłoni; dobry spektakl w teatrze lub imprezę z przyjaciółmi. Ważne jest również wysypianie się. Tuż przed Sylwestrem staram się spalić kalorie nagromadzone przez Święta. Dzień przed robię kąpiel w piwie, co powoduje, że moja skóra jest gładka i bardzo delikatna. Dbam również o włosy, robiąc maskę z żółtka jaja i piwa. Później kładę się do łóżka i staram się wyspać, aby wyglądać na wypoczętą. Robię również okład ze świeżego ogórka, aby skóra wokół moich oczu była nawilżona i gładka. Później wystarczy zrobić sylwestrową fryzurę i makijaż, no i przywdziać odpowiednią kreację… Aa, najważniejsze: 'przyklejam' szczery uśmiech na twarz, bo nic tak nie dodaje urody :) I gotowe! Najważniejsze, że ja sama czuję się w swoim ciele pięknie i zdrowo.

Odnośnik do komentarza

KOSMETYCZNE TRIKI W EKO ODSŁONIE
NA UDANĄ SYLWESTROWĄ ZABAWĘ

TONIK LAUROWY – 4 listki laurowe ( przywiezione jeszcze z czasów wakacyjnych z Chorwacji) zalałam wrzątkiem. Gdy tonik ostygł zaaplikowałam go na skórę twarzy.

BALSAM NA USTA – który to stosuje nie tylko przed Wielkim Wyjściem, lecz także na co dzień. Wystarczy jeden zgnieciony plasterek kiwi połączyć z odrobiną miodu i zaaplikować na skórę ust.

MASECZKA Z GLINKĄ – zastosowałam ją po dokładnym peelingu mojej twarz. Połączyłam naturalną glinkę zwaną huma wraz z jogurtem naturalnym, po czym nałożyłam ją na cerę na około 20 minut.

PEELING MAKOWO – CYNAMONOWY – w czasie prysznicu wykonałam dokładny peeling całego ciała wykorzystując do tego słoiczek masła shea, nieco cynamonu oraz maku. Wszystko zmieszałam po czym zaaplikowałam na swoją skórę.

KĄPIEL DLA STÓP – wprost idealna przed całonocną zabawą taneczną. Do kąpieli wykorzystuje nieci szałwii oraz ulubionym olejków eterycznych.

PŁUKANKA CYNAMONOWA – po umyciu włosów zastosowałam płukankę cynamonową. Połączyłam łyżkę cynamonu wraz z goździkami, następnie zalałam wszystko wrzątkiem, po ostygnięciu przepłukałam nią moje włosy.

KURACJA WZMACNIAJĄCA DLA PAZNOKCI- wykonuję ją regularnie przez cały rok. Suszony włoski koper łączę z wysuszonym rumiankiem po czym zalewam zioła wrzątkiem. Gdy powstała mieszanka ostygnie nacieram nią paznokcie za pomocą kosmetycznego wacika .

POLECAM! :)

Odnośnik do komentarza

Noc sylwestrowa to magiczna noc, do której przygotowania powinny trwać przez cały rok. Niestety u mnie te przygotowania twają dwa dni.Stram się wyspać aby nie mieć worów pod oczami, a gdy się już zdażą to kładę woreczki od herbaty na oczy i spojrzenie jak nowe :).
Obowiązkowo fryzjer oraz kosmetyczka, manicure i pediure. W domu kąpiel w mleku kozim, dzień wcześniej piling kawowy z odrobiną cynamonu i jestem pachnąca i wypoczęta. Jeszcze tylko odrobina miodu na usteczka, aby były słodziutkie i powabne.
Odpowiednio dopasowana sukienka, biżuteria, szpileczki i już gotowa. Promienny uśmiech na twarz i GOTOWA na zabawę!!!

Odnośnik do komentarza

Każda kobieta wie, że aby pięknie wyglądac w Święta i Sylwestra należy dbac o siebie systematycznie przez cały rok. Doskonale o tym pamiętam i przez cały rok każdy dzień rozpoczynam gimnastyką. Odpowiednio się odżywiam, wprowadzając do diety dużo warzyw i owoców. Piję codziennie do 2 litrów wody mineralnej aby nawilżyć organizm od wewnątrz. Stosuję kosmetyki odpowiednie do mojej cery i należycie oczyszczam skórę, aby pozwolić na lepsze wchłanianie substancji odżywczych z kosmetyków. Stosuję regularnie maseczki naturalne z warzyw i owoców. Ładny wygląd skóry to też odpowiednia dawka snu. A przede wszystkim pozytywne nastawienia do życia, dużo uśmiechu i radości.
W wieczór sylwestrowy to tylko kosmetyka polegająca na odpowiedniej fryzurze, starannie wykonanym manicure i dokładnie wykonanym makijażu z najlepszych kosmetyków. Do tego odpowiednia sukienka wieczorowa, specjalna na tę noc, uzupełniona dobrze dobraną biżuterią, piękne buty oraz torebka. No i najważniejsze, mnóstwo dobrego humoru i można szalec całą noc z poczuciem własnego piękna, na które się zapracowało podczas całego roku!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...