Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Słodkie i zdrowe święta z Sante"


Rekomendowane odpowiedzi

Przepisy na smakowite ciasta zaostrzyły apetyty w redakcji :)

Dziękujemy za wszystkie nadesłane przepisy. Z trudem wybraliśmy zwycięzców. Zestawy zdrowych produktów Sante trafią do:
aagateczka
agf
paulina.nosek
Martynencja
AgiM
ineczka2
Justusica
martysia1998
aliss06
paulina2157.

Prosimy o przesyłanie danych (nick z forum, imię i nazwisko, adres, telefon) do wysyłki nagród na adres konkurs@abczdrowie.pl, w tytule podając nazwę konkursu.

Odnośnik do komentarza
Gość zawiedzionaxxx

Margaryna, pszenna mąka, nutella takie rzeczy można znaleźć w wygranych "zdrowych przepisach" :O Wow! A było tyle na prawdę fajnych propozycji.... Widać, przesłanie konkursu było całkiem inne

Odnośnik do komentarza

Przepraszam bardzo, a gdzie niby te zdrowe przepisy? W niektórych można znaleźć sam cukier, kostkę margaryny, białą pszenną mąkę. To ma być zdrowe. Chyba nie. Trzeba było napisać, że zadanie konkursowe polega na przesłaniu przepisu na jakikolwiek wypiek. Bo to co teraz się dzieje na prawdę nie jest w porządku w stosunku do innych. Nagrody jak najbardziej zdrowe, firma sponsorująca je należy do rzetelnych dystrybutorów pełnowartościowych produktów, tytuł konkursu "Słodkie i zdrowe Święta z Sante", a wyniki nie współgrają z tym w ogóle! I gdzie tu sprawiedliwość?

Odnośnik do komentarza
Gość zawiedzionaxxx

Znalazłam jeszcze inne "zdrowe składniki" - śmietanka 30%, w jednym z przepisów użyto "tylko" 310g margaryny czy tabliczki białej czekolady. Pycha. Na zdrówko. Żeby nie było, ja nie krytykuje przepisów, być może są bardzo pyszne, jednak co do cech zdrowotnych, to takowych nie posiadają. Powiem tak, przepisy zdrowe to takie, w których zamiast śmietany dodaje się jogurtu, zamiast mąki pszennej mąkę pełnoziarnistą, zamiast cukru naturalny słodzik, owoce - świeże i suszone, albo przynajmniej postarać się użyć minimalnej ilości tych niezdrowych składników. Jestem totalnie zawiedziona i zniesmaczona, pokładałam nadzieje w tym konkursie, w końcu to portal o zdrowiu, prawda?

Odnośnik do komentarza

To jest w końcu zabawa,żeby sprawdzić czy przepis jest nie tylko zdrowy ale i smaczny ,trzeba by każdy upiec i posmakować,
w sumie kto chce to skorzysta na tym konkursie ,spisując dobie interesujący przepis,ja się cieszę ,że mogłam podzielić się swoimi najlepszymi przepisami,
nagroda ,akurat dla mnie miała drugoplanowe znaczenie.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość zawiedzionaxxx

No to np. Ty, ale nie wierzę, że wszyscy. Gdyby w konkursie nie było mowy o zamieszczaniu zdrowych przepisów nic bym nie miała do gadania. Ale to aż boli, że potrawy przyrządzone z dużą ilością margaryny, cukru, śmietany wygrały z konkursie na zdrowy przepis, gdzie prawdziwych zdrowych przepisów było na prawdę dużo i były bardzo ciekawe. Ale tak to już jest w tych internetowych konkursach. Po prostu chciałam wyrazić swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza

Taka ilość składników na pierwszy rzut oka może wydawać się sporą, jednak pamiętajmy, że rozkłada się to na całą blaszkę ciasta bądź porcję przysmaku dla całej rodziny. Jeden składnik typu biały cukier (który można zastąpić przykładowo miodem czy cukrem trzcinowym) nie przesądza o jakości ciasta.

Odnośnik do komentarza
Gość zawiedzionaxxx

Ale taka ilość jest dodawana do ciast tych standardowych i nie ma co tu pisać że to na całą blachę. Założeniem konkursu był zdrowy wypiek, czyli jak najbardziej zminimalizować niezdrowe składniki a najlepiej zastąpić je tym wartościowszymi. Moim zdaniem było wiele przepisów godnych nagrody, ale widać że to nie o to chodziło w konkursie. A może ja się mylę, choć jako dietetyk nigdy nie uczono mnie że cukier, margaryna itd. to żywność zdrowa i pełnowartościowa. Szkoda, by myślałam że na takiej rzetelnej stronie konkurs będzie przeprowadzony sprawiedliwie.

Odnośnik do komentarza
Gość zawiedzionaxxx

W przyszłości przyjdzie nam omijać konkursy organizowane na stronie abczdrowie.pl. Widać, że organizator nie zamierza nic z tym zrobić, mimo iż wiem że ja, a na pewno też wiele osób które tu się nie wypowiadały, miałam rację co do sprawiedliwego przeprowadzenia konkursu.

Odnośnik do komentarza
Gość sumienie22

Drodzy zawiedzeni i inni,
1)Nikt was nie zmusza do brania udziału w konkursach na tym forum.
2) przepis miał dotyczyć ciasta zdrowego i smacznego więc gdyby wygrały WASZE przepisy cała reszta byłaby zawiedziona że może są i w 100% zdrowe, ale na pewno nie smaczne (nikt mi nie wmówi że płatki owsiane z wodą i z siemieniem lnianym to rarytas słodkości).
3) podsumowanie - w kazdym konkursie są wygrani i przegrani i w kazdym jedni się ciesza inni są zawiedzeni

Odnośnik do komentarza
Gość zawiedzionaxxx

"Droga" sumienie22
1) Oczywiście, że nikt nie zmusza, każdy dobrowolnie wziął udział w konkursie, ale liczył się ze sprawiedliwym jego wynikiem.
2) Właśnie NASZE przepisy nie tylko są zdrowe, pełnowartościowe, dostarczające przeróżnych witamin czy składników mineralnych ale także PYSZNE. Widać nie interesujesz się zdrowym odżywianiem i nie wiesz, że "zdrowe nie musi być nudne" i niesmaczne jak TWOJE dania z użyciem margaryny, białego cukru, śmietany itd.
Nawet zwykłe płatki z siemieniem lnianym można tak przyrządzić, że nie jednemu by zasmakowały.
3) To jest logiczne :D Ale każdy, kto bierze udział w konkursie chce być osądzony sprawiedliwie. Nawet słowa bym nie napisała pod wynikami, a może jedynie z gratulacjami, jeżeli byłyby one zgodne z jego założeniem, a takowe nie były. I zdania nie zmienię.

Odnośnik do komentarza

Paulina mówisz tak bo Twoje ciasto zostało nagrodzone zatem przecież nie będziesz sabotować sama siebie prawda ? Jednak gdybyś nie wygrała to też chciałabyś sprawiedliwości - nie chodzi tu o nagrodzenie właśnie nas a o nagrodzenie przepisów zgodnie z zamysłem ZDROWYCH. Każda zabawa, nawet z dzieckiem powinna być fair - przegrana ok ale tylko w sprawiedliwej walce.

Odnośnik do komentarza
Gość justusica

Oczywiście cieszy mnie sama wygrana, niemniej zastanawiam się, czy ktoś z wyróżnionych otrzymał już przewidziane w regulaminie nagrody. Dostałam informację, że moja została nadana w czwartek przesyłką kurierską, jednak jak dotąd żaden posłaniec nie zastukał do mych drzwi... :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...