Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Schudnij pysznie jesienią i zimą"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy do nowego konkursu!

Do wygrania 4 książki Magdaleny Makarowskiej
"Schudnij pysznie jesienią i zimą"
od Wydawnictwa FEERIA

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/schudnij.jpg

Aby zdobyć jedną z książek...

NAPISZ SWÓJ SPRAWDZONY PRZEPIS NA PYSZNĄ I LEKKĄ POTRAWĘ, KTÓRA ŚWIETNIE SPRAWDZI SIĘ W JESIENNE DNI!

Odpowiedzi piszemy tu, w wątku konkursowym.
Czas nadsyłania przepisów - do 16 października 2013.
W ciągu dwóch dni od zakończenia konkursu, wybierzemy 4 najciekawsze przepisy, a ich autorów nagrodzimy książką.

Zapraszamy do konkursu!
Mile widziane zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza

Sałatka z cukinii:

Składniki:

2 cukinie,
8 ziaren kolendry,
12 migdałów,
mała garść słonecznika łuskanego,
pęczek świeżej mięty (najlepiej takiej z własnego ogródka),
olej sezamowy (lub oliwa z oliwek),
sezam,
ocet jabłkowy.

Sposób przygotowania:

Cukinię myjemy, obieramy i kroimy na niewielkie kawałki. Następnie układamy ją w naczyniu i dodajemy kolendrę, sezam, słonecznik, 2 łyżki oleju sezamowego i 1 łyżkę octu jabłkowego. Dodajemy pokrojone na kawałki migdały i posiekane liście mięty. Całość dokładnie mieszamy i serwujemy po schłodzeniu w lodówce.
Jak ktoś nie przepada za miętą to można ją zastąpić świeżą bazylią.

Smacznego!

Odnośnik do komentarza

Fajny konkurs :)
Ja polecam zupę z papryki :) Która rozgrzeje nas w chłodne jesienne dni.
Potrzebujemy
2-4 dużych papryk ( w zależności od tego jak dużo chcemy ugotować zupy)
1 mała papryczka chilli
1 łyżka ketchupu
Warzywa z rosołu (2 marchewka, 1 pietruszka, trochę selera, 1 cebula)
1l rosołu
przyprawy sól, pieprz, zioła prowansalskie, słodka i ostra papryka

Na początku nastawiamy rosół na udku albo piersi z kurczaka ( do wody z naszym mięskiem dodajemy 2 marchewki, 1 pietruszkę, cząstkę selera) pod koniec dodajemy opaloną nad palnikiem cebulkę. Rosół powinien gotować się koło 1,5 do 2 godzin.
W międzyczasie z papryk usuwamy gniazda nasienne i kroimy je w zgrabną kosteczkę. Papryczkę chilli również kroimy w kosteczkę, wcześniej usuwając ziarna.
Gry rosół się ugotuje, wyjmujemy mięsko, i dodajemy do bulionu paprykę i papryczkę chilli. Gotujemy do momentu aż papryka będzie miękka.
Następnie dodajemy 1 łyżkę ketchupu i miksujemy wszystko blenderem na gładką masę.
Po uzyskaniu konsystencji pół płynnej masy, dodajemy zioła prowansalskie i doprawiamy do smaku.

Podajemy z łyżką jogurtu i małymi grzankami ( lub w wersji bardziej dietetycznej z drobnym makaronem typu graham)

Smacznego :)

Odnośnik do komentarza

No to i ja się popiszę swoim przepisem :)
ponieważ jesień za oknami zapraszam wszystkich na jesienną sałatkę z letnim wspomnieniem :)
Czego potrzebujemy:
-Rucoli
-szklanki ugotowanego bobu
-granatu, kiwi lub truskawek
-ocet winny
-łyżka oliwy
-sól, pieprz i oregano.

Jak to zrobić? To nic trudnego :)
Rucolę, bób ( obrany) i różowe klejnociki granatu ( lub kiwi czy truskawka pokrojona w kosteczkę) mieszamy ze sobą.
Do małego słoiczka wlewamy ocet winny, łyżkę oliwy, sól, pieprz i oregano zakręcamy i energicznie wstrząsamy. Sałatkę polewamy powstałym sosem.
Smacznego!

Odnośnik do komentarza

surówka

składniki: 4 czerwone papryki, 2 średnie pomidory, 3 ząbki czosnku, odrobina oliwy, sok z cytryny, garść posiekanej zieleniny (pietruszka, koperek), pieprz, sól

paprykę i pomidory umyć, pokroić w kostkę i wymieszać ze sobą. Posiekać zieleninę, zetrzeć czosnek, zmieszać z oliwą i sokiem z cytryny. Wszystko razem wymieszać i dodać do reszty składników. Pieprzem i solą doprawić dla smaku.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dlaczego, ale od razu na myśl przyszły mi pomidory z mozzarellą.

Potrzebujemy:
- 5 pomidorów (ja osobiście nie lubię skórek, dlatego obieram je z pomidorów, chociaż wizualnie pomidory lepiej prezentują się na talerzu ze skórką).
- 3 mozzarelle okrągłe
- oliwa z oliwek do polania
- świeże listki bazylii (jeżeli nie posiadamy to suszona bazylia)
- pieprz (najlepiej w ziarenkach, który możemy zmielić)
- odrobina soli

Pomidorki myjemy (bądź parzymy i obieramy ze skórki) i kroimy w plasterki.
Mozzarellę osączamy z nadmiaru płynu i również kroimy w plasterki mniej więcej jak pomidory. Na talerzu (najlepiej podłużnym) układamy naprzemiennie pomidorki, mozzarellę i tak do wyczerpania składników. Wierzch posypujemy świeżymi listkami bazylii (ew. suszoną bazylią). Wszystko skraplamy odrobiną oliwy z oliwek, obsypujemy grubo zmielonym pieprzem i odrobiną soli, chociaż ja osobiście do smaku w tym zestawieniu wcale jej nie potrzebuję.

Czasem lubię do tej potrawy przygotować suche grzanki, którymi „zgarniam” aromatyczną oliwę z oliwek z talerza. Już mi ślinka cieknie, bo przypomniałam sobie znakomity smak jakże to prostej i szybkiej a zarazem aromatycznej potrawy, której dawno nie robiłam :)

Odnośnik do komentarza

Ponieważ nagród mamy 4, a zgłoszeń jest 5, postanowiliśmy nagrodzić 4 osoby nagroda główną - książką, natomiast osoba, która zakwalifikowała się na piątym miejscu dostanie od nas nagrodę pocieszenia.

Książki "Schudnij pysznie jesienią i zimą" trafiają do:

IwonkaB
Halszkaa
alloa
Natalia2211

Natomiast Wielka Mi dostaje nagrodę pocieszenia :)
Gratulujemy!

Prosimy o przesłanie swoich danych adresowych na maila konkurs@abczdrowie.pl

Temat maila: Konkurs "Schudnij pysznie" - nick z forum.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...