Forum Konkursy

Konkurs: "Schudnij pysznie jesienią i zimą"

Redakcja

Redakcja

Zapraszamy do nowego konkursu!

Do wygrania 4 książki Magdaleny Makarowskiej
"Schudnij pysznie jesienią i zimą"
od Wydawnictwa FEERIA

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/schudnij.jpg

Aby zdobyć jedną z książek...

NAPISZ SWÓJ SPRAWDZONY PRZEPIS NA PYSZNĄ I LEKKĄ POTRAWĘ, KTÓRA ŚWIETNIE SPRAWDZI SIĘ W JESIENNE DNI!

Odpowiedzi piszemy tu, w wątku konkursowym.
Czas nadsyłania przepisów - do 16 października 2013.
W ciągu dwóch dni od zakończenia konkursu, wybierzemy 4 najciekawsze przepisy, a ich autorów nagrodzimy książką.

Zapraszamy do konkursu!
Mile widziane zdjęcia :)

85087 redakcja Kobieta, 15 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

IwonkaB

IwonkaB wpis edytowany

Sałatka z cukinii:

Składniki:

2 cukinie,
8 ziaren kolendry,
12 migdałów,
mała garść słonecznika łuskanego,
pęczek świeżej mięty (najlepiej takiej z własnego ogródka),
olej sezamowy (lub oliwa z oliwek),
sezam,
ocet jabłkowy.

Sposób przygotowania:

Cukinię myjemy, obieramy i kroimy na niewielkie kawałki. Następnie układamy ją w naczyniu i dodajemy kolendrę, sezam, słonecznik, 2 łyżki oleju sezamowego i 1 łyżkę octu jabłkowego. Dodajemy pokrojone na kawałki migdały i posiekane liście mięty. Całość dokładnie mieszamy i serwujemy po schłodzeniu w lodówce.
Jak ktoś nie przepada za miętą to można ją zastąpić świeżą bazylią.

Smacznego!

104493 iwonkab Kobieta, 35 lat, Odolanów
Halszkaa

Halszkaa

Fajny konkurs :)
Ja polecam zupę z papryki :) Która rozgrzeje nas w chłodne jesienne dni.
Potrzebujemy
2-4 dużych papryk ( w zależności od tego jak dużo chcemy ugotować zupy)
1 mała papryczka chilli
1 łyżka ketchupu
Warzywa z rosołu (2 marchewka, 1 pietruszka, trochę selera, 1 cebula)
1l rosołu
przyprawy sól, pieprz, zioła prowansalskie, słodka i ostra papryka

Na początku nastawiamy rosół na udku albo piersi z kurczaka ( do wody z naszym mięskiem dodajemy 2 marchewki, 1 pietruszkę, cząstkę selera) pod koniec dodajemy opaloną nad palnikiem cebulkę. Rosół powinien gotować się koło 1,5 do 2 godzin.
W międzyczasie z papryk usuwamy gniazda nasienne i kroimy je w zgrabną kosteczkę. Papryczkę chilli również kroimy w kosteczkę, wcześniej usuwając ziarna.
Gry rosół się ugotuje, wyjmujemy mięsko, i dodajemy do bulionu paprykę i papryczkę chilli. Gotujemy do momentu aż papryka będzie miękka.
Następnie dodajemy 1 łyżkę ketchupu i miksujemy wszystko blenderem na gładką masę.
Po uzyskaniu konsystencji pół płynnej masy, dodajemy zioła prowansalskie i doprawiamy do smaku.

Podajemy z łyżką jogurtu i małymi grzankami ( lub w wersji bardziej dietetycznej z drobnym makaronem typu graham)

Smacznego :)

85290 halszkaa Kobieta, 35 lat, Hrubieszów
Wielka Mi

Wielka Mi

No to i ja się popiszę swoim przepisem :)
ponieważ jesień za oknami zapraszam wszystkich na jesienną sałatkę z letnim wspomnieniem :)
Czego potrzebujemy:
-Rucoli
-szklanki ugotowanego bobu
-granatu, kiwi lub truskawek
-ocet winny
-łyżka oliwy
-sól, pieprz i oregano.

Jak to zrobić? To nic trudnego :)
Rucolę, bób ( obrany) i różowe klejnociki granatu ( lub kiwi czy truskawka pokrojona w kosteczkę) mieszamy ze sobą.
Do małego słoiczka wlewamy ocet winny, łyżkę oliwy, sól, pieprz i oregano zakręcamy i energicznie wstrząsamy. Sałatkę polewamy powstałym sosem.
Smacznego!

100915 wielka-mi Mężczyzna, 113 lat, Wszędzie
natalia2211

natalia2211

surówka

składniki: 4 czerwone papryki, 2 średnie pomidory, 3 ząbki czosnku, odrobina oliwy, sok z cytryny, garść posiekanej zieleniny (pietruszka, koperek), pieprz, sól

paprykę i pomidory umyć, pokroić w kostkę i wymieszać ze sobą. Posiekać zieleninę, zetrzeć czosnek, zmieszać z oliwą i sokiem z cytryny. Wszystko razem wymieszać i dodać do reszty składników. Pieprzem i solą doprawić dla smaku.

92006 natalia2211 Kobieta, 28 lat, Bydgoszcz
alloa

alloa

Nie wiem dlaczego, ale od razu na myśl przyszły mi pomidory z mozzarellą.

Potrzebujemy:
- 5 pomidorów (ja osobiście nie lubię skórek, dlatego obieram je z pomidorów, chociaż wizualnie pomidory lepiej prezentują się na talerzu ze skórką).
- 3 mozzarelle okrągłe
- oliwa z oliwek do polania
- świeże listki bazylii (jeżeli nie posiadamy to suszona bazylia)
- pieprz (najlepiej w ziarenkach, który możemy zmielić)
- odrobina soli

Pomidorki myjemy (bądź parzymy i obieramy ze skórki) i kroimy w plasterki.
Mozzarellę osączamy z nadmiaru płynu i również kroimy w plasterki mniej więcej jak pomidory. Na talerzu (najlepiej podłużnym) układamy naprzemiennie pomidorki, mozzarellę i tak do wyczerpania składników. Wierzch posypujemy świeżymi listkami bazylii (ew. suszoną bazylią). Wszystko skraplamy odrobiną oliwy z oliwek, obsypujemy grubo zmielonym pieprzem i odrobiną soli, chociaż ja osobiście do smaku w tym zestawieniu wcale jej nie potrzebuję.

Czasem lubię do tej potrawy przygotować suche grzanki, którymi „zgarniam” aromatyczną oliwę z oliwek z talerza. Już mi ślinka cieknie, bo przypomniałam sobie znakomity smak jakże to prostej i szybkiej a zarazem aromatycznej potrawy, której dawno nie robiłam :)

82572 alloa Kobieta, 33 lata, Gorzów Wielkopolski
alloa

alloa

Droga redakcjo, kiedy zostaną ogłoszeni laureaci konkursu? :)
Nie to, żebym pospieszała ale mimo woli co chwilę zaglądam na stronę konkursową z nutką ekscytacji czy już są podane wyniki, bo wiadomo - jak się wzięło udział w konkursie to każdy niecierpliwi się, czy się"udało". Pozdrawiam serdecznie :)

82572 alloa Kobieta, 33 lata, Gorzów Wielkopolski
Redakcja

Redakcja wpis edytowany

Ponieważ nagród mamy 4, a zgłoszeń jest 5, postanowiliśmy nagrodzić 4 osoby nagroda główną - książką, natomiast osoba, która zakwalifikowała się na piątym miejscu dostanie od nas nagrodę pocieszenia.

Książki "Schudnij pysznie jesienią i zimą" trafiają do:

IwonkaB
Halszkaa
alloa
Natalia2211

Natomiast Wielka Mi dostaje nagrodę pocieszenia :)
Gratulujemy!

Prosimy o przesłanie swoich danych adresowych na maila konkurs@abczdrowie.pl

Temat maila: Konkurs "Schudnij pysznie" - nick z forum.

85087 redakcja Kobieta, 15 lat, Warszawa
goldenka

goldenka

Gratulacje dziewczyny!
Szkoda, że się spóźniłam na konkurs, bo super te książki są!!!
Na pewno sobie kupię .

--

"Jeśli w niebie nie ma psów, to po śmierci chcę iść tam, gdzie id

105980 goldenka Kobieta, 32 lata, Śląsk
Halszkaa

Halszkaa

wow :D Jaka niespodzianka. Bardzo się cieszę i dziękuję Szanownej Redakcji za takie wyróżnienie. Uwielbiam gotować i kolekcjonuje książki kucharskie wiec ta zajmie szczególne miejsce w mojej kolekcji.
Gratuluje innym którzy również wygrali :D

85290 halszkaa Kobieta, 35 lat, Hrubieszów
~ocqD2cnwr0

~ocqD2cnwr0

Hands down najlepsze mnkuiffi jakie jadłem w tym roku Idealnie wypieczone. Ciekawe czy jak zachowam proporcje to i mnie coś z tego wyjdzie choć w połowie tak smaczne

sensej.pln

sensej.pln

hejka

A czy było by coś takiego z mięsem co by jednoczesnie dawało duzo energii i było smaczne niekoniecznie ładne no i troche warzyw. Jednak musi być raz zrobione na cały dzień ze względu na brak czasu i można jeść na zimno

133301 sensej-pln Mężczyzna, 46 lat, Łódź