Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Kodeks Wygranych"


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

motywowanie siebie jest bardzo istotne w wieku kwestiach naszego życia. Bez motywacji szybko tracimy chęci i zapał do wprowadzania zmian, które mogą pozytywnie wpłynąć na nasze osiągnięcia.

Specjalnie dla Was mamy 5 niesamowitych książek "Kodeks Wygranych" Krzysztofa Króla od Wydawnictwa Sensus.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/KODWY2.jpg

Zadanie konkursowe:
Odpowiedz na pytanie: "Co najskuteczniej motywuje Cię do wprowadzania zmian w Twoim życiu?".

Konkurs trwa do 7 czerwca 2015 roku do północy. W ciągu kolejnych 7 dni roboczych ogłosimy zwycięzców!

Zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu

Odnośnik do komentarza

Często wiem, że muszę coś zrobić, ale strach czy niechęć do zrobienia czegoś ważnego często mnie od tego odstrasza.Przełom następuje w nocy :) Zamiast spać, ja rozmyślam nad planem, zbieram się na odwagę i podejmuję decyzję. Jest to najlepszy sposób, ponieważ w spokoju mogę wszystko przemyśleć i sam na sam się z tym rozprawić. Wtedy najczęściej następuje przełom i jeżeli właśnie w nocy coś postanowię, tak już zostaje i staram się do tego dążyć. Później mam satysfakcję, że nie odpuściłam i dałam radę do końca.

Odnośnik do komentarza

Moi rodzice zawsze powtarzają, że będąc jeszcze małym dzieckiem nie usiedziałam w miejscu... zostało mi do dziś... ludzie czasem obgadują mnie za plecami.. ale ja zawsze tłumaczę sobie to tym, że nie mają swojego życia to interesują się cudzym (moim). W sumie to im się nie dziwie, bo rzeczywiście moje życie jest ciekawe więc pewnie wzbudza zainteresowanie:)
Co mnie motywuje do wprowadzania zmian w moim życiu? Chyba samo to, ze nie lubię nudy, kocham spontan i kocham zaskakiwać moja rodzinę- to dla siebie i dla nich wprowadzam te zmiany. Zawsze w mojej głowie zrodzi się jakiś szalony pomysł, tak po prostu- wtedy myślę sobie "a co mi szkodzi- w życiu trzeba wszystkiego spróbować" i podejmuję się wyzwania od razu, bo przecież trzeba kuć żelazo póki gorące! Chęć wprowadzania zmian w moim życiu potęguje stres!- tak stres. Lubię stres- stres, który napina atmosferę... lubię to uczucie kiedy po zakończeniu mojej misji, mojego planu rozładowuję napięcie i z dumą stwierdzam- kto jak nie ja!? Uwielbiam to uczucie, to uczucie sukcesu, wygranej... przecież mogłam odpuścić, po co mi było to napięcie, stres, wyczekiwanie... no tak- gdybym się nie podjęła zmian, które przychodzą mi do głowy w różnych dziwnych sytuacjach mojego życia to nie byłabym sobą! Moje życie musi mieć kolorowy, przewrotny scenariusz... przecież muszę coś później opowiadać dzieciom, wnukom...:)

Odnośnik do komentarza

Witam. Jeszcze niedawno bardzo cięzko było mi sie zmotywować do czegokolwiek. Tkwiłam w beznadziejnej, mało płatnej pracy, wolny czas spędzałam przed telewizorem. Znalazłam świetny pomysł na motywację. Często wyobrazam sobie siebie jako staruszkę. Moze to brzmi śmiesznie, ale wtedy człowiek podsumowuje swoje zycie. Myśli: wtedy mogłam zrobić tak i tak, tu mogłam zaryzykować a nie zrobiłam tego, nie znalazłam lepszej pracy, nie oszczędzałam na ukochane podróże itp. Chodzi o to że na starość nie chcę żałować ,że czegoś nie zrobiłam. Dzięki temu przez ostatni rok wydarzyło się w moim życiu więcej rzeczy niż przez ostatnie 10 lat. Trochę dobrych, trochę złych ale tak naprawde to niczego nie żałuję :)

Odnośnik do komentarza
Gość paula1ac

Moje życie było prawie monotonne, praca, dom, czasami jakieś spotkanie ze znajomymi. w pewnym momencie podjełam spontaniczą decyzje, moje życie zmieniło się o 360stopni. teraz motywuje mnie mój kochany mąż (dziekuje mu za to). Doszliśmy do wnoisku, że trzeba wszystkiego w życiu spróbować, skosztowaći wogóle próbowac czegoś nowego.... majlepszą motywacją jest rozmowa z moim mężem i wspólnie podejmowana decyzja....:)

Odnośnik do komentarza

Do wprowadzenie zmian w moje życie mobilizują mnie najbliżsi. To nie tylko ich ciepłe słowa zachęty, to nie tylko nadzieje i zalety, że moje życie się odmieni na lepsze, ale również, że dzięki temu zrobię coś dla siebie, że będę z siebie zadowolona. Zmiany bywają ciężkie i samemu trudno się ich podjąć, ale gdy inni motywują i pomagają, jest o wiele prościej, a nawet przyjemniej, gdy ktoś to zauważy i powie coś dobrego. Jeśli inni chcą i potrafią czynić zmiany, to ja również i tak łatwo nie odpuszczam :)

Odnośnik do komentarza

Moją motywacją są moi dwaj bratankowie, bo mój synek jest jeszcze za mały. Ale gdy podrośnie zrozumie o co w tym wszystkim chodzi. To właśnie dzieci są dla motorem zmian, bo patrząc na dorosłych uczą się i często biorą przykład. To wszystko po to by im pokazać, że los życia leży w naszych rękach. Chcę im pokazać, a później synkowi, że stojąc w miejscu nic się nie osiągnie, a kroki do przodu, nawet te okupione porażką dają satysfakcję, że nie marnujemy życia i korzystamy z niego na maxa. Bo ważna to sprawa, by zawsze mieć cel i stawiać sobie coraz to wyżej poprzeczkę. Myślę, że będąc wzorem dla dzieci uchronimy je w przyszłości od monotonii i będą brały z życia pełnymi garściami. Będą stawiać czoło wyzwaniom i spełniać marzenia. Młode pokolenie to właśnie moja motywacja. Warto kuć żelazo póki gorące.

Odnośnik do komentarza

Bardzo lubię czytać różne książki. Oprócz ulubionych kryminałów czołowe miejsca zajmują książki psychologiczne. To z nich dowiaduję się mnóstwa interesujących rzeczy o sobie samej. Po lekturze takich książek jestem pełna optymizmu, wiary we własne siły i możliwości. Czuję, że mogę przenosić góry. To właśnie książki są moją skuteczną motywacją do wprowadzania zmian w swoim życiu. Dzięki nim wiem, że mogę naprawdę zmienić swoje życie :)

Odnośnik do komentarza

Bardzo lubię czytać różne książki. Oprócz ulubionych kryminałów czołowe miejsca zajmują książki psychologiczne. To z nich dowiaduję się mnóstwa interesujących rzeczy o sobie samej. Po lekturze takich książek jestem pełna optymizmu, wiary we własne siły i możliwości. Czuję, że mogę przenosić góry. To właśnie książki są moją skuteczną motywacją do wprowadzania zmian w swoim życiu. Dzięki nim wiem, że mogę naprawdę zmienić swoje życie :)

Odnośnik do komentarza

Do zmian w moim życiu najskuteczniej motywuje mnie świadomość o upływającym czasie. Czas płynie nieubłaganie szybko, dlatego jeśli czuję, że powinnam coś zmienić, że jakaś decyzja wpłynie na polepszenie mojego życia bądź moich bliskich to właśnie pod presją przemijającego czasu robię to. Właśnie dobro moje jak i moich bliskich jest najskuteczniejszym motorem do działania, a pozytywne myślenie jest kluczową sprawą do wprowadzania zmian w życiu.

Odnośnik do komentarza

Kochani,

bardzo Wam dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i już podajemy wyniki! :-)

Oto i szczęśliwcy:
mała33
onlyme30
Joanna Natalia
czarnaewelinka
anula0070

Serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że książka, którą wygraliście, jeszcze bardziej pomoże Wam odnaleźć motywację w życiu :-)

Na Wasze adresy oraz oświadczenia zgodne z punktem 7.2 regulaminu konkursu czekamy przez 14 dni pod mailem konkurs@abczdrowie.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...