Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Autoterapia"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Użytkownicy,

każdy z nas chciałby być szczęśliwy, prawda? Niestety często stres, problemy i lęki przeszkadzają nam w życiu codziennym... Czy można samodzielnie pokonać tego rodzaju przeciwności?

Specjalnie dla Was mamy do wygrania 10 książek Magdaleny Staniek od Wydawnictwa Samo Sedno "Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki":

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/samo-sedno-autoterapia-pokonaj-problemy-stres-i-leki.jpg

Zadanie konkursowe:
Zamieść w wątku konkursowym odpowiedzi na 2 pytania:
1. Co wprawia Cię w dobry nastrój?
2. Ile książek napisała autorka książki "Autoterapia. Pokonaj problemy stres i lęki", które ukazały się w serii Samo Sedno? Wskazówkę można znaleźć na stronie Wydawnictwa.

Konkurs trwa do 28 kwietnia 2015 roku do północy! Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, a już w ciągu kolejnych dwóch dni roboczych ogłosimy zwycięzców!

Regulamin konkursu

Odnośnik do komentarza

1.W dobry nastrój wprawia mnie moja rodzina, ale również moja praca daję mi pełną satysfakcję. Pomoc zwierzakom jest bardzo istotna w moim życiu.Nigdy się nie nudze. Z rodziną wybieramy sie na wycieczki rowerowe i spędzamy wspólnie czas na piknikach czy grillach w ogrodzie. Lubimy również grać w piłkę i pluskać się w basenie. Ciepły i szczęśliwy dom daje mi najwiekszą radość i staram się czerpać ją garściami.
2. Napisała dwie książki: Autoterapia oraz Nieśmiałość.

Odnośnik do komentarza

1. W dobry nastrój wprawia mnie :
- szczęście mojej rodziny
- spacer lub wycieczka rowerowa
-wizyta u fryzjera i kosmetyczki
- ciepła pachnąca kąpiel z pianą
- słuchanie przyjemnych melodii
- dobra kawa ze znajomymi
ale najbardziej w dobry nastrój wprawia mnie działka na której odpoczywam i pielęgnuję piękne kwiaty.
2.Magdaleny Staniek napisała dwie książki;
- Autoterapia
-Nieśmiałość

Odnośnik do komentarza

1. W dobry nastój wprowadza mnie kontakt i praca z ludźmi... dialog oparty na uśmiechu i życzliwych słowach, miły gest- to sprawia mi radość i potęguje szczęście, to że mogę komuś pomóc, to, ze ktoś dzięki mojemu gestowi poczuł radość.

W dobry nastrój wprowadza mnie niekiedy chwile relaksu- spacer po lesie... uwielbiam ten czas, kiedy zostaję sama, z ulubiona muzyka w tle, polnymi kwiatami w dłoni, spacerując po łące, po lesie... ten świeży zapach, powiew wiatru, śpiew ptaków, cisza, spokój, koi moje zmysły i wprowadza mnie w dobry nastrój, zyskuje pozytywnie nastawienie i reszta dnia upływa w uśmiechu i zadowoleniu ogólnym.

W dobry nastrój wprowadzają mnie spontaniczne spotkania rodzinne... kiedy bez zapowiedzi ktoś z moich najbliższych odwiedzi mnie.. jestem szczęśliwa.. tak samo ja, nie planuję odwiedzin rodziny w danym dniu.. a nagle zbierze mi się tęsknota i chęć zobaczenia się, kilka chwil i już jadę... to wyzwala we mnie cudowny nastrój.. moi najbliżsi są dla mnie niezwykle ważni .. i nawet rozmowa telefoniczna a już same odwiedziny wpływają bardzo pozytywnie na mój nastrój :)

W dobry nastrój wprowadza mnie też relaks w domowym SPA.. kiedy jestem zmęczona trudem obowiązków dnia, czy mi smutno... organizuję sobie domowe SPA... miła kąpiel, ulubione kosmetyki do pielęgnacji ciała, świece zapachowe, cisza muzyka- relaksujący szum Morza... błogo i cicho... wówczas zapominam o problemach i smutku.. a włączam podświadomie "program marzenia" i marzę.., i tak sobie leżę i marzę... ten czas wprowadza mnie w dobry nastrój... i tak zasypiam, a rano wstaje już w doskonałym humorze:)


2. Autorka napisała 2 książki:

- Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki.
- Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą.

Odnośnik do komentarza

Co wprawia mnie w dobry nastrój? W zasadzie moja odpowiedź mogłaby się zamknąć w 3 słowach: SŁOŃCE, SŁODYCZE, SEX, czyli wszystko to co przyczynia się do wytwarzania endorfin, hormonów szczęścia. Oczywiście możemy rozwinąć temat bo słońce oznacza spacery, wycieczki, wakacje, wypoczynek, pobyt na łonie natury, która ma najlepszy wpływ na człowieka. Słodycze, czyli dobre jedzenie, również każdemu poprawia nastrój. Nie znam żadnego zdrowego człowieka, który nie czerpałby przyjemności z ulubionego jedzenia. Sex natomiast to obcowanie z innym człowiekiem, potrzeba towarzystwa, bliskości, przyjemności, ale i miłości, oparcia i wewnętrznego spokoju, do którego każdy dąży. Tak czy inaczej, wszystko i tak się sprowadza do 3 x S :)

Magdalena Staniek napisała:
Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki
Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą

monthly_2015_04/konkurs-autoterapia_2913.jpg

Odnośnik do komentarza

Co wprawia mnie w dobry nastrój?

Przedewszystkim Ulubione spacery z psem.
Wycieczki rowerowe nie tylko poprawe nastroju ale też odpowdnia dawka ruchu.
Obecnie również jazda na rolkach, która sprawia mi niesamowitą radość mimo iż jeszcze nie potrafie dobrze jeździć;). Poprawia mi się kondycja co niesamowicie cieszy i poprawia mój nastrój ;D

Autorka napisała 2 książki:
Autoterapia- Pokonaj problemy, stres i lęki i Nieśmiałość-Zmień myślenie i odważ się być sobą.

Odnośnik do komentarza

1.W dobry nastrój wprawia mnie:
-szczęście osób na których mi zależy
-komplementy, które słyszę od drogich dla mnie osób
-przeczytanie dobrej książki czy też obejrzenie dobrej komedii
-spotkanie ze znajomymi
-wizyta u fryzjera, czy też kosmetyczki, jak również zakupy, ponieważ uwielbiam zmieniać swój wygląd jak i pokazywać jaka jestem poprzez swój ubiór.
-w dobry nastrój wprawia mnie też muzyka
-jedzenie czekolady, (dop.ah...jakie to przyjemne i dobre :))
2.Autorka napisała dwie książki:
-Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki
-Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą
Pozdrawiam,
Yammi

Odnośnik do komentarza

1. Za względu na to iż niedawno zostałam Mamą, od momentu pojawienia się Synka na świecie, to właśnie On jest sprawcą mojego dobrego nastroju. Wiadomo, że czasem przychodzą trudniejsze momenty, ale Jego uśmiech potrafi mnie w mig rozchmurzyć. Kiedy On się śmieje, moja twarz też promienieje. Jego spontaniczna radość jest tak ujmująca, że dobry nastrój prawie nigdy mnie nie opuszcza.
Pewnie pół roku temu moja odpowiedź byłaby zupełnie inna, ale teraz macierzyństwo pokazało mi co w życiu jest ważne i ważniejsze.
2. Autorka napisała 2 książki:
- Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki.
- Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą.

Odnośnik do komentarza

Szczęście to pojęcie względne, dla każdego szczęście oznacza coś innego i dla każdego granica szczęścia zaczyna i kończy się w innym miejscu. Szczęście to nie rzecz nabyta, ono tkwi w nas samych, to od nas zależy czy potrafimy być szczęśliwi mimo tego stresu, natłoku zdarzeń i obowiązków czy problemów dnia codziennego. Mi szczęście daje bliskość osoby którą kocham i która kocha mnie, pomimo moich wad, błędów, niedoskonałości. To dla mnie najważniejsze. Mimo że jest w moim życiu dużo problemów, dużo stresów to gdyby ktos zapytał mi sie czy jestem szczęśliwa z ręką na sercu odpowiedziałabym: TAK JESTEM SZCZĘŚLIWA, BO MAM PRZY SOBIE OSOBĘ KTÓRĄ KOCHAM, Z KTÓRĄ MOGĘ PLANOWAĆ PRZYSZŁOŚĆ, RODZINĘ..... a nie ma nic cenniejszego w życiu niż kochająca rodzina, która daje mi poczucie szczęścia...

W serii Samo Sedno ukazały sie dwie książki Magdaleny Staniek, które nie ukrywam bardzo mnie zaintrygowały i zamierzam przeczytać:
1. Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą
2. Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki

Odnośnik do komentarza

1.
Co mnie wprawia w dobry nastrój?
Ciepła kąpiel i muzyka,
Przypadkowy uśmiech w metrze,
Budzik co tak głośno tyka.
Wieczór miły z dobrą książką,
Kot co siedzi na kolanach,
Ciepły kubek i herbatnik,
Żar co tli się na polanach.
Drzewo co wypuszcza pąki,
Zapach trawy oraz kwiatów,
Tęcza co po deszczu wschodzi,
Niczym łącznik obu światów.
Tak się rodzi dobry nastrój,
Tak recepta ma wygląda,
Oto przepis mój na szczęście,
Co zza szarych dni wygląda.

2.
Autorka książki "Autoterapia. Pokonaj problemy stres i lęki", napisała dwie książki, które ukazały się w serii Samo Sedno:
- "Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki". Data wydania: 04.03.2015
- "Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą". Data wydania: 2013 rok

Odnośnik do komentarza

1. W dobry nastrój wprawiają mnie:

Ruch

Naukowcy są przekonani, że aktywność fizyczna działa tak samo świetnie jak antydepresanty. U mnie sprawdza się to zawsze! Dla mnie nie ma nic lepszego niż godzinna sesja zumby, trening przed laptopem z ulubioną trenerką czy moja ulubiona dyscyplina – freestyle taneczny! Zakładam słuchawki i po prostu tańczę, co mi w duszy zagra. W dobry nastrój wprawia mnie nawet 20-minutowy spacer w szybkim tempie. Wracam do domu dotleniona, z jasną głową i uśmiechem od ucha do ucha.
PS Wiadomo, ciężko zwlec się z kanapy, ale dla tych endorfin naprawdę warto!

Pyszne jedzenie

Mój tata zawsze powtarza, że jedzenie jest jedną z największych przyjemności w życiu. Trudno się z nim nie zgodzić… Są takie potrawy, które potrafią poprawić mi nastrój nawet w najgorszy dzień od początku roku. Na przykład lody tiramisu. Powinny być przepisywane na receptę! Dodam jeszcze, że jedzenie najlepiej smakuje w gronie najbliższych.

Mieć czy być?

My kobiety jak nikt znamy się na zakupach. Kolejna para skórzanych botków czy boska torebka skutecznie poprawiają mi nastrój. Szkoda, że na krótko. Ale chyba większą frajdę sprawia mi wydawanie pieniędzy na zdobywanie doświadczeń. Nawet tych niedrogich. Co ciekawe, uśmiecham się na samo wspomnienie spontanicznej wycieczki do zoo z siostrą i przyjaciółką. Już nie mówiąc o podróżach! Na nie zawsze warto oszczędzać.

Zdjęcia i magnesy na lodówce

Moja lodówka wprawia mnie w doskonały nastrój nie tylko dzięki swojej zawartości. Lubię ją za te wszystkie zdjęcia z siostrą, mężem i znajomymi przyklejone do jej drzwi. Za magnesy przywiezione z wakacji. Za małe karteczki ze śmiesznymi tekstami. Wystarczy, że na nią spojrzę i od razu wspominam przyjemne chwile.

Uśmiech

W jakimś kobiecym magazynie przeczytałam kiedyś, żeby uśmiechać się pomimo braku ochoty. Ma to zaangażować nasz mózg do poprawy nastroju. Musze przyznać, że czasami to naprawdę działa. Ale zdecydowanie bardziej wolę uśmiechy… szczere. Od nieznajomej pani, której pochwaliłam ślicznego pieska, od słodkiego dzieciaka w kolejce w sklepie czy wreszcie od tajemniczego przystojniaka, który przepuścił mnie w drzwiach. Nie ma możliwości, żebym nie odwzajemniła uśmiechu. Tak!
Uśmiech zawsze wprawia mnie w dobry humor!

2. Autorka napisała dwie książki:
- Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą
- Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki

Odnośnik do komentarza

1.
Na szczęście jest wiele czynników, które powodują, że raczej często mam dobry nastrój! Przede wszystkim to świadomość tego, że moi najbliżsi są zdrowi. To zawsze mnie podbudowuje i w gorszych chwilach staram się o tym myśleć. Moje dobre samopoczucie zawdzięczam także spacerom po lesie i nad jeziorem. Oj tak, las bardzo kojąco działa na nadszarpnięte nerwy, uspokaja i pozwala się wyciszyć. Dobre jedzonko także pozytywnie na mnie wpływa. Zarówno to przygotowane w domowym zaciszu, jak i podane w restauracji. Słodycze! Głównie desery lodowo-owocowe. Mam swoje ulubione smaki – cookies, snickers, niebieskie (smerfne) i tiramisu. Dobra książka i ... także chwila beztroskiego leżakowania przy dobrym filmie z kubkiem herbaty z cytryną.

Dobry nastrój to pozytywne myślenie! To myśl o tym, że kocham i jestem kochana i że są wokół mnie ludzie, na których mogę liczyć :)

2.
Autorka napisała dwie książki:
* „Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki.”
* „Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą.”

Odnośnik do komentarza

W dobry nastrój wprowadza mnie czytanie i słuchanie tego co Bóg napisał do nas w Biblii.Można oszaleć z radości kiedy czytasz i słyszysz jaką szaleńczą i bezwarunkową miłością Bóg kocha każdego człowieka.

M.Staniek:
Autoterapia.Pokonaj problemy,stres i lęki
Nieśmiałość.Zmień myślenie i odważ się być sobą.

Odnośnik do komentarza

1. W dobry nastrój wprawia mnie wiele rzeczy. Niekiedy wystarczy jakiś drobiazg, a na mojej twarzy pojawia się uśmiech. W pochmurny dzień jest to promyk słońca, który ogrzewa moją twarz, wiosną lekki wiosenny wiatr, który rozwiewa moje włosy. O mój dobry nastrój dbają także ulubione zapachy, które przywołują piękne chwile i wspomnienia, dlatego zapachy w moim życiu odgrywa ważną rolę. Uwielbiam pachnące kosmetyki, które pielęgnują moje ciało i wspaniale działają na moją duszę, aromatyczne świeczki, czy żywe, wiosenne kwiaty, które roztaczają wokoło piękne zapachy. Delektuję się także chwilami spędzonymi z rodziną, bliskimi mi osobami, jak i chwile spędzone z kubkiem herbaty i książką w dłoni. Inną czynnością, która dba o mój dobry nastrój jest aktywność fizyczna – po biegach, czy ćwiczeniach choć jestem zmęczona to dzięki endorfino także niesamowicie szczęśliwa. Uwielbiam także kontakt z przyrodą, spacer czy przejażdżka rowerem po lesie daje mi szczęście, relaks, wytchnienie po ciężkim dniu i wspaniale wpływa na mój nastrój. To tylko część rzeczy i czynności, które sprawiają mi radość i wprawiają mnie w dobry nastrój. Wszystkich tak naprawdę nie sposób wymienić :)

2. Magdaleny Staniek napisała dwie książki: „Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki.” oraz „Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą”.

Odnośnik do komentarza

1 W dobry nastrój wprawia mnie ładnie przespana nocka przez mojego 10 miesięcznego szkraba i pobudka o 7 rano lub później ;)))))
Ostatnio córcia nauczyła się przytulać wiec jak ja biorę na ręce i ona sie przytuli to od razu mam lepszy humor.
No i głośny śmiech mojego dziecka potrafi mnie rozchmurzyc :))

Poza macierzyństwem w dobry nastrój wprawia mnie tez wyjście z przyjaciółka lub mężem do jakiejś fajnej knajpki na dobre jedzenie :)))

2. Autorka napisała 2 książki:
- Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki.
- Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą.

Odnośnik do komentarza

W dobry nastrój wprawia mnie wypita w ciszy pachnąca i pobudzająca kawa o poranku.... ten aromat budzi mnie do życia po nocnym wyciszeniu:)
gdy rano idę do pracy w dobry nastrój wprowadza mnie śpiew ptaków i kwitnące majowe drzewa... cudowny zapach trawy po deszczu i rześkie powietrze.. natura, przyroda- to właśnie Ona wprawia mnie we wspaniały nastrój, przychodzę do pracy uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona, tak, ze żaden nadmiar obowiązków i zła mina szefa nie ściągnie uśmiechu z moich ust :)

Magdalena Staniek napisała napisała 2 książki:
- Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki;
- Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą;

Odnośnik do komentarza

1. W dobry nastrój wprawia mnie choćby delikatny promień słońca, bo już on wywołuje pierwszy uśmiech zadowolenia na mojej twarzy.
Jednak najczęściej spędzam czas pośród natury, gdzie otula mnie spokój i cisza i mogę nie tylko zebrać myśli, ale ochłonąć i się zrelaksować. Bo bieganie polnymi ścieżkami, okoliczne spacery czy rodzinny piknik jest czymś co chłonę wszystkimi zmysłami. Pozytywnie działa na mnie również gotowanie, takie małe słodkie zachcianki do gorącej herbaty filiżanki oraz taniec i muzyka, nawet taki po cichu w domowym kąciku :)
Podróżuję też do innych światów, światów które otwierają przede mną książki, gdyż mogę się w nich zatracić na długie godziny i wbrew pozorom odpocząć. Jest też muzyka i taniec, razem i z osobna, które pozwalają mi oderwać się od wszystkiego wokół mnie. Ale najbardziej uciekam do własnej łazienki, gdzie kojące zmysły zapachy są jak balsam na cały zgiełk i nic wtedy nie jest w stanie zburzyć harmonii i dobrego nastroju jaki mnie wówczas ogarnia:)

2. Dwie książki:
- "Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki"
- "Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą"

Odnośnik do komentarza

1. W dobry nastrój wprawiają mnie drobne rzeczy, takie jak:

- muzyka z lat 60., 70., 80., i 90. Niezależnie od tego, czy rozbrzmiewa ona w pracy czy też słucham jej krocząc ulicami miasta lub bawiąc się na imprezie, za każdym razem doładowuje mnie pozytywną energią,
- film, który niesie ze sobą jakieś przesłanie,
- bardzo lubię eksperymentować w kuchni, dlatego w dobry nastrój wprawia mnie również dobre jedzenie, szczególnie połączenia nowych smaków, nowe odsłony tradycyjnych dań lub wyszukane przekąski,
- to prawda, ze podróże uczą, ale mnie dodatkowo uszczęśliwiają. Sama myśl o wojażach napawa mnie radością,
- i co najważniejsze... w dobry nastrój wprawia mnie szczery uśmiech drugiego człowieka!

2. Autorka napisała dwie książki:

"Autoterapia. Pokonaj problemy stres i lęki"
"Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą."

Odnośnik do komentarza

Kochani,

cieszy nas to, że wielu z Was naprawdę nie potrzeba wielkich rzeczy do szczęścia - wystarczą drobiazgi z życia codziennego, które przecież są równie ważne :-)

A uśmiech, pozytywne nastawienie i wierność własnym poglądom pomogą każdemu osiągnąć pełnię szczęścia.

Oto i zwycięzcy konkursu:
Maria9321
czarnaewelinka
kasia1k1
yammi
gabii4433
sweet coala
Rakieta
mag0
grena
onlyme30

Serdecznie gratulujemy! Na Wasze adresy czekamy przez 14 dni pod mailem konkurs@abczdrowie.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...