Forum Konkursy

Konkurs Z BELL COSMETICS

Redakcja

Redakcja

Różowy, zielony, filetowy? Nie! To kolor czerwony jest utożsamiany z miłością! Z okazji Walentynek chcemy zaprosić Was do udziału w konkursie, w którym do wygrania są 3 zestawy kosmetyków marki Bell z serii HYPOAllergenic:

W skład każdego zestawu wchodzą:
- fluid,
- kredka do oczu,
- 2 cienie do powiek.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/BELL.001.jpg

Serdecznie zapraszamy również do polubienia profilu Bell na Facebooku.

Zadanie konkursowe brzmi:
Dlaczego według Ciebie kolor czerwony jest nazywany kolorem miłości?

Odpowiedzi należy zamieszczać w wątku konkursowym z zarejestrowanych profili do 25 lutego 2015 roku do północy. W ciągu kolejnych 2 dni roboczych ogłosimy zwycięzców!

Życzymy powodzenia!

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

85087 redakcja Kobieta, 15 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~magduska

~magduska

Kolor czerwony jest kolorem krwi buzującej w naszych żyłach na widok ukochanej osoby. Poza tym kolor czerwony przyciąga wzrok i podkreśla kobiece atuty takie jak usta czy za pomocą sukienki kobiecą figurę, dzięki czemu kobieta jest bardziej seksowna.

basia.el

basia.el

LEGENDA O KOLORZE MIŁOŚCI.

Dawno, dawno temu było sobie Szarobure Królestwo, którym rządził Szarobury Król. Miał on mnóstwo zmartwień i kłopotów jednak największym z nich był brak zdolności odczuwania jakiegokolwiek uczucia. Szarobury królewski medyk orzekł, że tu potrzebne są drastyczne środki. Zdesperowany postanowił odejść od rodowej tradycji i zalecił terapię kolorami. Królewski dwór (choć w ogromnym szoku) postanowił zatrudnić barwnych Wizjonerów z alternatywnego wszechświata, żeby ratować króla. Nie minęło dużo czasu, a Wizjonerzy przybyli na swoich tęczowych rydwanach z puszkami kolorowych farb, prezentując ich zawartość nieszczęśliwemu władcy. I kiedy przedostatnia puszka z zieloną farbą zdawała się być już ostatnią nadzieją na poprawę, do ciemnej, szarej komnaty nieśmiało zapukał jeszcze jeden spóźniony Wizjoner. Jego twarz ukryta pod kapturem i dźwięk uderzających o posadzkę obcasów tylko spotęgowały tą i tak pełną napięcia chwilę. Nagle, w ułamku sekundy, nowo przybyła postać zaplątała się w poły swojego przydługiego płaszcza, a upadając wypuściła trzymaną w rękach puszkę, z płomienną, czerwoną farbą. Przy okazji z głowy postaci osunął się również tajemniczy kaptur. Oczom zebranych i Króla ukazał się prześliczny Wizjoner, rodzaju żeńskiego, umazany farbą i trochę poobijany, ale za to uśmiechnięty i wesoły. „Jestem wyleczony” rzekł król pomagając wstać uroczej nieznajomej. Król nie tylko wyleczył się ze swojej nietypowej przypadłości, ale także zakochał się w swojej uzdrowicielce. Od tej pory wszyscy żyli długo i szczęśliwie, a kolor czerwony oficjalnie został uznany kolorem miłości:)

131912 basia-el Kobieta, 31 lat, podkarpackie
elzbieta70129

elzbieta70129

Kolor CZERWONY jest nazywany kolorem MIŁOŚCI, ponieważ czerwień to najgorętsza ze wszystkich barw! Miłość jak wiemy wiąże się z uczuciami, emocjami, szaleńczymi wyznaniami, ognistym pożądaniem:) Mężczyźni w dowód miłości kupują paniom czerwone róże.. w Walentynki króluje barwa czerwona- czerwone sukienki, czerwone rozpalające usta, czerwone serduszka, kartki walentynkowe... Serce jest czerwone... a serce to uczucia! To miłość!
Nawet gdy jesteśmy zakochani- często się rumienimy, gdy mężczyzna powie nam komplement, jest nam miło, czerwienimy się! Kolor czerwony zawsze kojarzy mi się z zakochaniem, szczęściem:) Kolor czerwony jest barwą która najsilniej stymuluje nasza psychikę i wyzwala w nas skrajne emocje.. Taka przecież właśnie jest MIŁOŚĆ- zawładnie naszą psychiką nawet nie wiemy kiedy... nie bez powodu zakochaniu idą "za głosem serca, nie za głosem rozumu."... :*** Czerwień przykuwa uwagę.. tak jak ludzie zakochani, cieszący się miłością- są uśmiechnięci, radośni, bije od nich szczęście i chęć spełniania marzeń, zdobywania szczytów..- ludzie zakochani "rzucają się w oczy" tak jak kolor czerwony reklamujący promocje w supermarketach xD :)

125946 elzbieta70129 Kobieta, 49 lat, Przemyśl woj. podkarpackie,pow.
~Emi Wł.

~Emi Wł.

Kolor czerwony jest nazywany kolorem miłości poniewaz kojarzy się z miłością.To kolor pełen energii, żywiołu. Wzbudza najwięcej emocji wśród innych kolorów. Działa jak płachta na byka. Zmusza do działania. Kolor ten oznacza również oddanie, szacunek i czułość. Doskonale pasuje do Dnia Świętego Walentego, w którym tylko miłość się liczy.

~ulag66

~ulag66

Na widok ukochanej osoby, lub gdy widzimy osobę która nam się podoba ,czujemy iż ogarnia nas jakieś dziwne podniecenie,radość na sam jej widok, serce zaczyna mam szybciej bić ,ciśnienie krwi wzrasta,emocje które nam towarzyszą powoduję iż czasami z emocji twarz nam różowieje,chcemy zaraz okazać swoje uczucie,myślimy jak?Obsypać ukochana osobę kwiatami,ale jakimi?może.białymi .żółtymi ? eeeee... jakieś takie mdłe i bez wyrazu ,kwiaty muszą pokazać nasz stan emocjonalny, naszą radość,nasze podniecenie...więc co ?tylko kwiaty w kolorze czerwonym.Kolor czerwony zawsze wyraża nasze emocje,czy bardziej romantyczny jest spacer w południe przy pełnym blasku słońca?czy przy zachodzącym mieniącym się wszystkimi odcieniami czerwieni...?podarowanie komuś kochanemu prezentu w czerwonym opakowaniu będzie bardziej wyrażało naszą miłość,naszą radość, oddanie naszego serca (które jest fizyczne również czerwone) tej osobie,niż w każdym innym kolorze...Kolor czerwony zawsze będzie oznaką miłości.....

  • th_konkurs-z-bell-cosmetics_2617.jpg
FitGirl86

FitGirl86

Nie bez powodu czerwień jest kolorem miłości... Barwa ta oznacza przecież życie, siłę, piękno, a te słowa doskonale odzwierciedlają uczucie miłości! Człowiek, który kocha i jest kochany jest silny, niestraszne mu żadne przeciwności losu, ponieważ wie, że w ich pokonaniu pomoże mu ukochana osoba...Uczucie to jest również najpiękniejszym z uczuć, które może połączyć dwoje ludzi. Nie ma nic piękniejszego od możliwości dzielenia radości i smutków życia codziennego z drugą osobą, której serce bije w rytm twojego ;) A serca - wiadomo - są również czerwone, rozgrzane do granic możliwości, ponieważ... kochają :)

125766 fitgirl86 Kobieta, 33 lata, Lublin
gabii4433

gabii4433

Czerwony jest kolorem miłości,
bo emanuje eksplozją radości,
i jest:
C - czarujący (jego magia łączy dwa serca),
Z - zmysłowy (ujawnia to, co drzemie w duszy),
E - elegancki (odpowiedni na każdą porę dnia i nocy),
R - rozpalający (wznieca uczucie),
W - wyjątkowy (żaden inny mu nie dorównuje),
O - ognisty (płonie bezustannie),
N - niepowtarzalny (jedyny w swoim rodzaju),
Y - inspirujący (porywa nas w świat nieznany ;).

137025 gabii4433 Kobieta, 35 lat, Dukla
joannaj199

joannaj199

Czerwień od wieków jest kojarzona z najpiękniejszym z uczuć - Miłością. Dlaczego jednak akurat to ten kolor funkcjonuje wśród ludzi jako symbol tego uczucia? Moim zdaniem powodów jest kilka. Zaczynając od fizycznej strony - czerwony to kolor jednego z najważniejszych organów w ciele człowieka jakim jest serce. Oprócz niesamowicie istotnych funkcji fizjologicznych jakimi są na przykład transportowanie tlenu i substancji odżywczych do każdej komórki, a także utrzymanie stałej temperatury ciała, serce od najdawniejszych czasów jest uważane za siedlisko wszystkich uczuć, a przede wszystkim Miłości. Czerwony to również kolor krwi, dzięki której żyjemy, a nie żyjemy przecież dla siebie, tylko dla ludzi, których kochamy :) Ponadto, zarówno na przestrzeni dziejów, jak i w dzisiejszych czasach miały i mają miejsce sytuacje, kiedy człowiek oddaje swoje życie za osoby/osobę które kocha... Dochodzi więc do rozlewu krwi w imię Miłości. Niektóre kolory mają także bardzo silne oddziaływanie na ludzkie zmysły i emocje. Moim zdaniem prym wśród nich wiedzie czerwony. Jest to barwa najmocniej naładowana ładunkiem emocjonalnym i zdolnością do oddziaływania na człowieka. To dlatego właśnie kobiece usta pomalowane soczystą czerwoną szminką wyglądają tak, że aż chciałoby się je zjeść! :) Zmysłowa bielizna? Wyłącznie czerwona! Zapytajcie Panów, na pewno zgodzą się z tym stwierdzeniem ;)

115110 joannaj199 Kobieta, 27 lat, Leszczyny
Martynencja

Martynencja


Według mnie kolor czerwony nazywamy kolorem miłości,ponieważ nasze serce też jest czerwone,dlatego kolor miłości od tego został wzięty :)

106757 martynencja Kobieta, 24 lata, Dąbrowa Białostocka
Toxicsoul19

Toxicsoul19

Czerwień to kolor krwi ludzkiej. Emocje takie jak miłość, złość, seksualne uczucia są związane ze zmianami ciśnienia krwi. Stąd kolor czerwony jest związany nie tylko miłością, ale także gniewem i sferą seksualną. Nawiasem mówiąc czerwony również powinien odzwierciedlać poziom zaufania. Osoba ubrana w czerwoną sukienkę jest bardzo pewna siebie. Istnieje teoria, że zespoły, które noszą czerwone stroje wygrywają więcej razy niż ich przeciwnicy, którzy noszą inne kolory.

123846 toxicsoul19 Kobieta, 28 lat, Garbów
ElaKuzm

ElaKuzm

Czerwień symbolizuje ludzkie ciało i jego energię. Z badań wynika jednoznacznie, że czerwień jest najsilniej stymulującym ludzką psychikę kolorem, bo przecież to kolor krwi, a krew to życie. A jak tu żyć bez miłości? Czerwień ze względu na silny ładunek emocjonalny wyróżnia się i przykuwa uwagę. Rumieniec, który oblewa nasze policzki w momencie zauroczenia to nieodzowny sygnał dla płci przeciwnej -jestem zainteresowana. Możemy wzmocnić ten efekt, a wystarczy tylko czerwona szminka, czerwone szpilki. Kolor czerwony odmładza, nadaje ciepły koloryt twarzy i dekoltowi, czujemy się piękne, pragniemy pokazać to światu. Gdy jesteśmy zakochane to wówczas czujemy się najpiękniejsze :)

137366 elakuzm Kobieta, 40 lat, NT
PatrycjaD.

PatrycjaD.

Dlaczego kolorem miłości jest kolor czerwony ? Pierwsze o czym pomyślałam było pytanie: a dlaczego niebo jest niebieskie a trawa zielona ? Oczywiście kolor czerwony kojarzy się z namiętnością, sercem, krwią, ustami. Ale to nie jest to ... Moim zdaniem to tylko zwykłe skojarzenia. Wręcz próba nadawania schematów. Kolor czerwony jest kolorem miłości od zawsze. Czerwone róże stworzone zostały aby celebrować związki. Na świecie istnieją tylko dwa uczucia: miłość i strach. Jednak miłość przewyższa wszystko. Dzięki miłości jesteśmy w stanie funkcjonować. Dzięki miłości żyjemy. Dlatego kolorem życia i miłości jest kolor czerwony. Takie jest moje zdanie ;) Mam nadzieję, że moja odpowiedź (prosto z czerwonego serca) zostanie uznana ;)

129523 patrycjad Kobieta, 24 lata, Toruń
onlyme30

onlyme30 wpis edytowany

Czyż miłość nie rodzi się w sercu z uczuć i namiętności, czyż nie jest ona słodka jak truskawka, malinowa niczym usta i piekielnie gorąca jak lawa?
Kolor czerwony budzi pożądanie, bo przecież kojarzy się z tyloma rzeczami, które swoją intensywnością wprawiają w oszołomienie i ekstazę.
Czymże jest serce jeśli nie odzwierciedleniem tego wszystkiego, przecież bije ono z miłości, w niej płynie krew, czerwona a jakże!
I właśnie ta czerwień przelewająca się w porywach serca, wpadająca nam na policzki i czerwieniąca uszy z wrażeń i nieśmiałości.
To własnie ta czerwień niczym róża rozkwita z miłości. W tej czerwieni kryje się burza uczuć, która w nas płonie, bo miłość to wszechobecny ogień :)

104876 onlyme30 Kobieta, 40 lat, Gryfów Śląski
Patrycja_Be

Patrycja_Be

Kolor czerwony odsyła do miłości, ponieważ buzi w nas pasję i namiętność, a co za tym idzie instynkty, o które byśmy się nie podejrzewali. Stąd trzeba zgodzić się z jednym z francuskich antropologów, który pisał, że wielka miłość rodzi wielką zbrodnię. Przypomnijmy sobie chociażby greckie tragedie, dramaty Szekspira, czy współczesne historie miłosne, które zapisały się w naszej literaturze i kulturze... Czym innym jest miłość jak nie zbrodnią przeciwko sobie? Swojemu egoizmowi, swojemu poczuciu odrębności, swojej osobności i autonomii. Jednak kim, a może czym bylibyśmy bez Niej? Ja nie chciałbym się dowiedzieć. Zatem pijmy czerwone wino, miłosny afrodyzjak i cieszmy się wspaniałymi uniesieniami.

137777 patrycja-be Kobieta, 39 lat, Poznań
danap2

danap2

..C..zerwony nazywany jest kolorem miłości
..Z..e względu na swe właściwości:
..E..kspresyjna wymowa czerwieni w sposób zachwycający
..R..ozgrzewa, a język miłości jest przecież zawsze gorący.
..W..ielkie nasycenie, które czerwień charakteryzuje
..O..twiera nasze emocje, a krew szybciej pulsuje.
..N..iezwykłe słowa miłości, te zdania rozognione
wYznajemy przez usta z natury będące czerwone.
. (-) rumieniec, który rozpala, gdy miłość się przydarzy
..K..olorem się mieni czerwonym na zakochanej twarzy.
..O..czy, czy są niebieskie czy piwne czy zielone
..L..śnią blaskiem zakochania, co barwy ma czerwone.
..O..gień w sercach, co w sobie są takie zakochane
..R..ozpala się czerwienią, czy w nocy czy nad ranem.
..... te wszystkie miłe gesty, ten dotyk pełen czułości
..M..ienią się na skórze kolorem czerwoności.
..I.. najważniejsze: miłość w sercach się rodzi i trwa
..Ł..adnie zapytam: a jaki kolor każde serduszko ma?
..O..czywiście czerwony, jak płatki czerwonej róży
..Ś..wietnie zatem czerwony miłości każdej służy
..C..i, co są zakochani, wręcz myślą w barwach czerwieni
..I.. dobrze, niechaj czerwony szczęściem nas rozpromieni!

113225 danap2 Kobieta, 43 lata, Poznań
BE-TA

BE-TA

Czerwony to kolor miłości
pożądania i namiętności
Czerwony jest miłości tworzeniem
i tej radości przeznaczeniem
Czerwień jest kolorem serca
a miłość to jest jego esencja
Czerwień jest miłości podarunkiem
Czułości,oddania warunkiem
Czerwień jest zmysłem i poczuciem
Jest najgorętszym jak miłość uczuciem
Czerwień jest miłości zachwytem
a miłość wcale nie jest mitem
Czerwień jest miłości przystanią
kolorem który podoba się nie tylko panom
Dla kobiet które są miłości wybrankom
dla kobiety która jest gorącą kochanką
Czerwień jest miłości duszą bratnią
czerwień króluje u mnie ostatnio

112228 be-ta Kobieta, 35 lat, Kraina Marzeń
laurette

laurette

To kolor CZERWONY jest utozsamiany z miloscią bo ma w sobie coś co przyciaga uwage ponadto jest to kolor krwi i serca. Namietność i pożadanie ktore sprzyja milości idealnie pasują do czerwieni. A pocałunki wymieniane przez zakochanych pochodza z ust ktore są czerwone...
Milość i wszystko zwiazane z nia utozsamiamy z czerwienią bo to barwa ktora sama jest znacząca,zauważalna i wyrażna.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 25 lat, Kraków
wladys

wladys

CZERWONY jest kolorem miłości, ponieważ żaden inny kolor nie jest tak bliźniaczo podobny do tego cudownego uczucia, jakim jest MIŁOŚĆ. Żaden inny kolor nie jest w stanie oddać tego, co słowo miłość niesie ze sobą.
Gdy patrzymy na czerwień, widzimy:
- intensywność głębokiego uczucia,
- ciepło domowego ogniska,
- gorąco wybuchającego wulkanu,
- kwiaty róży rzucane ukochanej do stóp,
- zachwycające wschody i zachody słońca,
- miękkie usta, wypowiadające słowa miłości
i kochające serce na dłoni...

  • th_konkurs-z-bell-cosmetics_2683.jpg
128979 wladys Mężczyzna, 51 lat, Poznań
grena

grena

Czerwień to kolor wobec kolor wobec którego nie można przejść obojętnie. Zauważyłam, że ten kolor przyciąga uwagę obu płci. Czerwień to odważny kolor, który kojarzy mi się z gorącem i wysoką temperaturą. Także wysoką temperaturą uczuć - zakochaniem i myślę, że właśnie dlatego jest nazywany kolorem miłości. W końcu miłość to piękne i gorące uczucie :)

137525 grena Kobieta, 33 lata, rokitno
alloa

alloa

Czerwień. Czerwone pulsujące serce, którym kochamy. Czerwona przepływająca krew w naszych żyłach. Czerwone rumieńce na naszych policzkach, pojawiające się przy silnych emocjach. Czerwone usta, którymi całujemy i przesyłamy buziaczki. Czerwony kolor pomadki, którym przykuwamy zalotnie uwagę. Czerwona sukienka, którą kokietujemy. Czerwone paznokcie, nadające drapieżności a zarazem elegancji. Czerwień w pomieszczeniu, która pobudza.
Czerwień. Co się w niej kryje takiego, że zwraca naszą uwagę, pobudza, dodaje energii a zarazem kojarzy się z czymś ciepłym, z bliskością, miłością, uczuciem głębszym lub płytszym ale jednak miłością? Może właśnie te silne oddziaływanie koloru czerwonego, to jak wpływa na nasze emocje, ta silność bodźca w połączeniu z kolorem naszego serca, któremu przypisujemy uczucia sprawia, że wiąże się on z kolorem miłości. To wszystko sprawia, że czerwony może być nazywany kolorem miłości.

82572 alloa Kobieta, 33 lata, Gorzów Wielkopolski