Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Kuchnia Fit"


Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżają się Święta, gorączka przygotowań trwa i z pewnością zastanawiacie się już, jakie ciasta upiec, jakie sałatki zrobić lub co będzie smacznego na stole w Wigilię, w pierwszy i drugi dzień Świąt, a może nawet w weekend tuż po Bożym Narodzeniu :-)

Zapraszamy Was do kolejnego konkursu, w którym mamy do wygrania 3 książki "Kuchnia Fit" Konrada Gacy od Wydawnictwa Burda Książki:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Kuchnia-Fit-poziom.jpg

Zadanie konkursowe brzmi:
Napisz, jaki jest Twój ulubiony deser i dlaczego.

Konkurs trwa do 6 stycznia 2015 roku do północy. W ciągu kolejnych dwóch dni roboczych ogłosimy zwycięzców! Szansę na wygraną mają wpisy dodane tylko z zarejestrowanych profili.

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

Takich ulubionych deserów mam całe mnóstwo.
Bardzo lubię lody np. z bitą śmietaną, owocami i rodzynkami. Taki deser jest lekki i zmieści się nawet po obfitym obiedzie;)
Drugim bardzo lubianym przeze mnie deserem i w dodatku bardzo zdrowym jest sałatka owocowa np. z bananów, winogron, kiwi, mandarynek i wszelkich owoców, które są akurat pod ręką.

Odnośnik do komentarza

Więc tak : Jednym z moich ulubionych deserów, który jest za razem zdrowy są owsiane placuszki z owocami! Podam na nie nawet przepis :
Do blendera odmierzam ok 100g płatków owsianych i blenduję na mąkę. Przesypuję wszystko do miski, wbijam 3 jaja, dodaję łyżkę cynamonu, łyżkę proszku do pieczenia bądź sody oczyszczonej, cukier waniliowy/ksylitol (dla tych którzy chcą mieć placuszki mniej kaloryczne mogą ten etap pominąć ) oraz garść orzechów włoskich. Wszystkie składniki miksuję do uzyskania jednolitej masy. Dodaję 1/4 szklanki mleka(bądź więcej w zależności od konsystencji) i ponownie wszystko miksuję. Wybrane owoce (tu wedle uznania choć doskonale sprawdzą się banany, jabłka czy borówki amerykańskie) kroję na drobne kawałeczki i dodaję do masy. Wszystko smażę na suchej, rozgrzanej patelni po 2 minutki na stronę. Jeżeli nie macie takiej patelni to można skropić ją olejem rzepakowym czy kokosowym by placuszki nie przywierały.

Deser ten nie tylko syci ale i jest zdrowy !! Płatki owsiane- źródło błonnika (głównie rozpuszczalnego beta-glukanu), który usprawnia pracę naszego przewodu pokarmowego;owoce- źródło witamin i łatwo przyswajalnych węglowodanów, które dadzą nam porządny zastrzyk energii (spożywane np na śniadanie); orzechy- źródło NNKT (niezbędnie nienasyconych kwasów tłuszczowych) które to wpływają korzystnie na układ sercowo-naczyniowy, obniżają frakcję LDL cholesterolu tzw. "złego cholesterolu", ponadto tłuszcze są nośnikami witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jaja- źródło białka oraz pełnego wachlarzu aminokwasów ( białko jaja uważane jest bowiem jako wzorzec białka).
Jak widać można jeść nie tylko smacznie, ale i zdrowo!

Odnośnik do komentarza

Pytanie bardzo sympatyczne :-) Więc przyznaję się,ze w kwestii deserów to jestem pierwsza w kuchni gdy tylko padnie pytanie : "kto ma ochotę na deserek? " ;-)

Niestety mam wiele ulubionych deserów a z pytania konkursowego wnioskuję,że nalezy podać tylko jeden co bardzo utrudnia sprawę ;P
Bardzo lubię i cenię sobie owoce sezonowe ktore w dodatku są bardzo korzystne dla zdrowia przez na przyklad swoje własciwosci jak dobrze znana witamina C ktora jest w wielu cytrusach. Wracając do deseru to własciwie robię go sobie sama najczesciej i to jest mój indywidualny przepis bo takie mieszanki skladnikow trzeba po prostu lubić zeby smakowały ale myslę ze zaryzykuję i podam przepis ktory co najlepsze jest moim zdaniem wręcz banalny a fajny smakołyk mamy gotowy. Mój ulubiony deser zawiera oczywiscie moje ulubione owoce i jest nieco ekstrawagancki ;-D Mianowicie myjemy, obieramy i przygotowujemy nastepujące owoce w dowolnej kolejnosci: gruszki, arbuza, mandarynki. Kroimy je w kawałki mniejsze i większe i tak pokrojone wrzucamy do wysokiej, transparentnej,szklanej miski. Mozna dodac dodatki do smaku np. bitą śmietanę lub gotowe sosy do owocow lub takie jak do lodów. Jedząc kawalki sałatki maczamy je w śmietanie lub sosie. Miskę z owocami mozna udekorowac listkami świeżej mięty - ja zawsze tak robię bo dodaje to mimo wszystko swiezości i innego posmaku.
Deser wyśmienity, nietuzinkowy i niespotykany zbyt czesto, elegncko podany a przede wszystkim prosty i szybki do zrobienia.
Gorąco polecam sprobowac nawet jesli ktos mysli,ze moze nie smakowac! Zapewniam ze jest smaczny:)

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka Ko

Moim ulubionym deserem jest sernik na zimno z .... JOGURTU NATURALNEGO! 2 duże jogurty naturalne gęste, 4 galaretki, owoce wg uznania. Wykonanie: 2 galaretki (każdą osobno-mogą być dwa różne smaki) rozpuszczam w pół szkl wody, gdy ostygną mieszam z jogurtami i gdy zacznie tężeć wylewam do tortownicy, układam na to owoce, 2 pozostałe galaretki przyrządzam wg przepisu na opakowaniu,gdy zaczną tęrzeć zalewam ciasto. Deser wyśmienity- smaczny, lekki, zdrowy. Dzieci też chętnie się nim zajadają.

Odnośnik do komentarza

~Agnieszka Ko
Moim ulubionym deserem jest sernik na zimno z .... JOGURTU NATURALNEGO! 2 duże jogurty naturalne gęste, 4 galaretki, owoce wg uznania. Wykonanie: 2 galaretki (każdą osobno-mogą być dwa różne smaki) rozpuszczam w pół szkl wody, gdy ostygną mieszam z jogurtami i gdy zacznie tężeć wylewam do tortownicy, układam na to owoce, 2 pozostałe galaretki przyrządzam wg przepisu na opakowaniu,gdy zaczną tęrzeć zalewam ciasto. Deser wyśmienity- smaczny, lekki, zdrowy. Dzieci też chętnie się nim zajadają.

Odnośnik do komentarza

Odpowiem bez wahania: moim ulubionym deserem jest pudding ryżowy zapiekany w piecu. Jest on specjalnością kuchni tureckiej i nosi nazwę sutlacz. Dlaczego? Otóż wiążą się z nim wyjątkowe wspomnienia: w czasach studenckich wybrałam się na wyprawę do Turcji,: ze względów budżetowych postanowiłam skorzystać z portalu Couch Surfing i znalazłam nocleg u pewnej studentki w moim wieku. Miała na mnie czekać na lotnisku. Po przyjeździe okazało się, że nikt na mnie nie czekał a numer telefonu który mi podawał milczał jak zaklęty. Pojechałam pod wskazany adres a tam drzwi zamknięte! Był już wieczór. Zupełnie nie wiedziałam co robić. W swoim skromnym budżecie nie przewidziałam nocowania w hostelu. Kiedy taka zmartwiona stałam na ulicy, zauważyła mnie starsza Pani i po angielsku zagadnęła mnie co się stało. Wyjaśniłam jej całą sytuację. Pani powiedziała, żebym poszła z nią- zaprowadziła mnie do swojego domu i powiedziała, że mogę u niej nocować. Byłam strasznie głodna a ona zaczęła robić dla mnie kolację, ale najpierw postawiła przede mną małe gliniane naczynko z puddingiem ryżowym, posypanym pistacjami. Zjadłam go w mgnieniu oka, był przepyszny! Byłam w szoku gościnnością i życzliwości tej kobiety- przyjęła przecież pod swój dach nieznajomą! Od tej pory opowiadam wszystkim o gościnności Turków a ryżowy zapiekany pudding jest moim ulubionym deserem który budzi bardzo ciepłe wspomnienia.

Odnośnik do komentarza

Krem orzechowo- czekoladowy

Przepis na mój ulubiony deser:
-100g orzechów laskowych
-70g gorzkiej czekolady
-60g nierafinowanego cukru
-100ml mleka krowiego (anie nie homogenizowanego ani UHT) lub zbożowego
- 2 łyżeczki waniliowego ze sklepu z prawdziwą wanilią lub domowego

Sposób przygotowania:
1. Orzechy podprażyć na suchej patelni, mieszając od czasu do czasu, aby się nie przypaliły.
2. Wysypać je na czystą ściereczkę i pocierać, aż odpadnie skórka.
3. Cukier i orzechy zemleć osobno w młynku do kawy.
4. Orzechy zalać 60ml mleka i odstawić, by wchłonęły płyn.
5. Czekoladę połamać na kawałki i podgrzać w kubku z 40ml mleka aż się rozpuści.
6. Do rozpuszczonej ciepłej czekolady wsypać cukier z cukrem waniliowy i wymieszać.
7. Wszystkie składniki połączyć i dokładnie zmiksować na jedną masę.

Krem można przechowywać przez kilka dni w lodówce w szklanym szczelnym słoiku.

A dlaczego akurat to?
Ponieważ można to zastosować jako dodatek do lodów a nawet zjeść z owocami. Pychota a poza tym z naturalnych składników bez zbędnych dodatków chemicznych.

Odnośnik do komentarza

Bywa tak, że na smutki, pustki i płacze trzeba coś szybko, słodko i dużo.
Na smutki najlepiej coś ogrzewającego brzuszek.
Włączam więc piekarnik, wyjmuję moje ulubione owoce.
Obieram, skrobię, nucę pod nosem. Zamykam biodrami drzwiczki piekarnika oblizując jednocześnie palce. Czekam kilkanaście minut, najlepiej ogrzewając się pod gorącym strumieniem prysznica.
Gdy wychodzę z łazienki otwieram piekarnik, z którego bucha gorąco i boski zapach. Po chwili pałaszuję pieczone jabłka z dodatkiem tego, co akurat mam w kuchni. Cynamon, jogurt naturalny, łyżeczka miodu, babcina konfitura z porzeczek. W ekstremalnych sytuacjach w grę wchodzi nawet kolorowa, słodka posypka.
Każda łyżka poszerza uśmiech, a pachnący jabłkami dom uspokaja, uspokaja, uspokaja...

Odnośnik do komentarza

Ciasto marchewkowe to ulubiony deser mężczyzny mojego życia, a dodatkowo jest zdrowy i dietetyczny. Dlatego też chętnie je piekę, zwłaszcza podczas czasie Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem posłużył mi jako tort na kolejne 18-ste urodziny wyżej wymienionego osobnika :) Chętnie się podzielę przepisem.

Składniki na dietetyczne ciasto marchewkowe:

1) 4 duże marchewki (ok 400 g)
2) 4 małe wiejskie jajka
3) 150 g. zwykłych płatków owsianych (nie błyskawicznych i nie górskich)
4) 3 łyżki miodu
5) 2 łyżki oliwy z oliwek (extra virgin)
6) 1 łyżeczka proszku do pieczenia
7) szczypta soli
8) 2 łyżeczki cynamonu
9) mały kawałek świeżego imbiru
10) 40 g suszonej żurawiny
11) 40 g orzechów włoskich
12) mała łyżeczka masła
13) 300 g serka waniliowego homogenizowanego
14) 50 g płatków migdałowych
15) 1 łyżka oleju rzepakowego

4 umyte i obrane marchewki zetrzeć na bardzo drobnych oczkach tarki. W innym naczyniu zetrzeć również na drobnych oczkach mały kawałek imbiru. Płatki owsiane zmielić w blenderze na 'mąkę' i w razie konieczności przesiać przez sito. Przesypać "mąkę z płatków do miski i wymieszać razem z łyżeczką proszku do pieczenia. Można już zacząć grzać piekarnik do 180 stopni. Tortownicę wysmarować masłem. Oddzielone białka od żółtek ubić na sztywną pianę dodając przy tym szczyptę soli. Po ubiciu białej piany przelać do niej żółtka i razem zmiksować. Potem należy dodać drobno startą marchewkę i dokładnie wymieszać. Dolać 2 łyżki oliwy z oliwek i dodać 3 łyżki miodu. Następnie wsypać "mąkę" owsianą, 2 małe łyżeczki cynamonu, starty imbir i wymieszać. Dodać to tego orzechy i żurawinę. Mieszać całość. Przełożyć ciasto do tortownicy i wstawić do piekarnika na godzinę. Po upieczeniu odstawić do wystygnięcia. W trakcie tego etapu rozgrzać patelnię na oleju rzepakowym i przyprażyć na niej płatki migdałowe. Po wystygnięciu ciasta posmarować wierzch serkiem homogenizowanym, a następnie posypać je płatkami migdałowymi. I można się zajadać.

Smacznego !

monthly_2014_12/konkurs-kuchnia-fit_2323.jpg

monthly_2014_12/konkurs-kuchnia-fit_2324.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Helargonia

Mój ulubiony deser to najzwyczajniejsza sałatka owocowa (np. z ananasa, jabłka, gruszki, winogron itd.), polana jogurtem naturalnym i posypana cynamonem. Czasem ucieram do niej nieco gorzkiej czekolady, dzięki czemu zyskuje szlachetny smak.

Odnośnik do komentarza
Gość kurczaki18

tęczowy deser galaretkowy... super
Składniki:

5 szt. galaretek w różnych kolorach (ja miałam granatową, zieloną, pomarańczową, żółtą i czerwoną)
250 ml mleka skondensowango (niesłodzonego)

Przygotować 10 miseczek. Każdą galaretkę podzielić na pół i wsypać do osobnych miseczek. (dobrze jest podzielić sobie 5 miseczek z lewej i 5 miseczek z prawej strony by się nie pomyliły.
Do miseczek po lewej stronie wlać po 250 ml wrzątku.
Do miseczek po prawej stronie wlać po 200 ml wrzątku i wystudzić a następnie do wystudzonych (!) dolać po 50 ml mleka skondensowanego (do każdej miseczki). Następnie wlewamy do formy babki "z kominem" kolejne warstwy. Można zacząć od najjaśniejszej lub najciemniejszej - jak wolimy. Wlewamy kolejno: najpierw galaretkę czystą a na nią galaretkę mleczną w tym samym kolorze. Poprzednia warstwa musi stężeć by móc wlewać koleją :) i tak do wyczerpania wszystkich kolorów.
Galaretkę z formy wyjmujemy zanurzając ją na kilka sekund w ciepłej wodzie. Odwracamy do góry dnem na półmisek i gotowe

Odnośnik do komentarza

Pianka owocowo-jogurtowa. Deser prosty , niedrogi i zdrowy . Nigdy się nie znudzi bo podlega ciągłym modyfikacjom zgodnie z kalendarzem dojrzewania owoców :) Jogurt zmiksowany z tężejąca galaretką owocową i dodatkiem ulubionych owoców stanowi nieskończenie wiele odsłon jednego deseru .Siła tkwi w zdrowej i pysznej prostocie ! :)

Odnośnik do komentarza

Włoskie ryżowe ciasto! Torta di riso dolce.
Jestem łasuchem i jeżeli mam do wyboru posiłek to będzie to zdecydowanie deser.
Uwielbiam to ciasto, bo dzięki ryżowi wydaje mi się choć trochę wartościowe i odżywcze. Oczywiście i z nim nie można przesadzić, wszystko z umiarem i można się cieszyć słodkością. Wiadomo na deser w naszych brzuchach zawsze znajdzie się miejsce, ja lubię jednak mieć świadomość, że nie zjadam pustych kalorii.

Co potrzebujemy?
-100 g ryżu do risotto,
-2 szklanki mleka ryżowego,
-100 g cukru
-1/4 łyżeczki soli,
-50 g migdałów,
-skórka starta z jednej cytryny,
-4 jajka,
-1 łyżeczka proszku do pieczenia

Co dalej? To wcale nie takie trudne ;)
Zagotowujemy mleko z dodatkiem soli. Dodajemy ryż i gotujemy pod przykryciem do wchłonięcia mleka. Mieszamy masę, aby ryż się nie przypalił.
Białka ubijamy z cukrem na pianę.
Do wystudzonego ryżu dodajemy żółtka, zmielone migdały, proszek do pieczenia, skórkę cytrynową i całość mieszamy. Całość delikatnie łączymy z pianą z białek.
Masę umieszczamy w tortownicy i pieczemy ok. 30 minut w temperaturze 180 stopni.

Odnośnik do komentarza

A mój ulubiony deserek to: musli z jogurtem naturalnym i owocami. Jest zdrowy, łatwy do zrobienia i bardzo dostępny :) W domu, czy w pracy wystarczy 5 minut, by wyczarować taką przyjemność. W zależności od pory roku i ochoty wybieram inne owoce (m.in. truskawki, maliny, jagody, jabłka posypane cynamonem, banan). A w dzień, w którym mam ochotę na więcej słodkości - polewam wszystko polewą czekoladową :) Pyszności :)

Odnośnik do komentarza

Witam jestem fanką sernika ale aby bylo niskokaloryczny to bez tłuszczu.Potrzeba wiaderko zmielonego sera(1kg) ,szklanka cukru,zapach waniliowy,5 duzych jajek L,sernix lub 2lyzki maki ziemniaczanej,pol szklanki rodzynek namoczonych.Nalezy ubic zoltka z cukrem,dodac ser i inne skladniki,Na koncu lekko wymieszac z pianka z ubitych białek i na godzinke do pieca temp.175st.C.Nie wyciagac od razu tylko uchylic lekko drzwiczki po upieczeniu.Smaczny i lzejszy.Kroluje u nas tez salatka (mieszanka kolorowych salat),ogorek ,pomidory,kukurydza,fix do salatek ,oliwa z oliwek,sok z cytryny i feta.Pysznosci:)))mozna zamiast fety dodac zgrilowane piersi z kurczaka pokrojone w paseczki lub kostke.Polecam:)

Odnośnik do komentarza

Moim ulubionym deserem jest CIASTO MARCHEWKOWE. Jakiś czas temu miałam okazję odwiedzić rodzinę w Kalifornii i ciocia Sophia zrobiła najlepsze ciasto marchewkowe, z cudowną polewą, jakie w życiu jadłam. Oczywiście dostałam przepis i od tamtej pory jest ono nieodłączną częścią moich świąt. Jest ono nie tylko pyszne ale przypomina mi o mile spędzonym czasie, cudownych świętach (po raz pierwszy bez śniegu, w plusowej temperaturze i spacerze po plaży ;) i zarazem najlepszych wakacjach jak do tej pory. Oto przepis: CIASTO: 1,5 szk mąki; 1łyżeczka proszku do pieczenia; 1 łyżeczka sody oczyszczonej; 1łyżeczka cynamonu; 0,5 łyżeczki soli; 1 szk brązowego cukru; 2/3 szk oliwy, 3 jajka; 1 szk startej marchewki; 1/3 szk pokrojonego ananasa; 1 małe opakowanie cukru waniliowego POLEWA: 70g serka śmietankowego; 3/4 szk cukru, 1/2 łyżki mleka; 1/4 łyżki ekstraktu z wanilii; piec w 180 stopniach przez 45min, polewą wysmarować po ostudzeniu SMACZNEGO ;)

Odnośnik do komentarza

Być może mało wyszukany i dosyć pospolity deser, ale tracę głowę dla truskawek ze śmietaną. Ten smak towarzyszy mi już od wczesnego dzieciństwa, kiedy to babcia zbierała truskawki w przydomowym ogródku, mieszała je ze śmietaną i posypywała cukrem. Wiem, że ten deser może nie jest tak modny jak tiramisu albo panna cotta... ale za to jak smakuje...
Co roku z wielką niecierpliwością czekam na sezon truskawkowy :)

Odnośnik do komentarza

Jestem burakomaniakiem. I owsiankożercą. Kombinuję na 100 milionów sposobów, tworząc nowe połączenia moich ulubionych składników.
To jedno z moich ostatnich odkryć.
Pycha! Zdrowe. Sycące. Zaspokaja potrzeby słodyczowe, a stan zdrowia nie pozwala mi na konsumowanie większości łakoci dostępnych na rynku.
Potrzeba matką wynalazku, a kulinarna pasja i kreatywność - wyjątkowego smaku!
Kocham to!

Składniki
150 g buraka pieczonego, startego na tarce
5 szt daktyli moczonych we wrzątku
1 łyżka masła orzechowego
1 1/2 łyżki płatków owsianych błyskawicznych
1 łyżka lnu mielonego
1 łyżka mieszanki otrębowej
1 1/2 łyżki drobno posiekanych orzechów włoskich
1 łyżka jagód goji
1 łyżeczka nasion chia
kilka kropli aromatu rumowego
1 szczpyta soli
1 łyżka suszonych płatków nagietka
3 łyżki suszonego buraka
Przygotowanie
Krok 1
Namoczone daktyle bardzo drobno siekam. Łączę z burakiem, masłem orzechowym, płatkami owsianymi, otrębami i lnem. Mieszam dokładnie.
Dodaję orzechy, goji i chia. Solę i aromatyzuję rumem. Mieszam dokładnie i formuję 3 duże kule.
Wstawiam do lodówki na około 30 minut.
Krok 2
Płatki buraczane ucieram w moździerzu na drobny pył. Dodaję nagietka.
Kule buraczane wyjmuję z lodówki i obtaczam dokładnie w pyle buraczanym.
Chłodzę w lodówce jeszcze około 15 minut.

monthly_2014_12/konkurs-kuchnia-fit_2329.jpg

Odnośnik do komentarza

Moim ulubionym deserem jest "carrot cake" co w języku polskim oznacza to nic innego jak ciasto marchewkowe. Delikatne, wilgotne i aromatyczne. Mój chłopak, nie przepadający za marchewką - dosłownie pochłania te ciasto w mgnieniu oka. Ciasto te kojarzy mi się z dzieciństwem kiedy to bywając u kuzynki, ciocia wołała nas krzycząc : "Ciasto marchewkowe dla małych króliczków!". Delikatny smak, miękkość ciasta sprawiły, że ten smakołyk gości u mnie przynajmniej raz w miesiącu. Świetny sposób na przemycenie witamin , dla tych którzy stronią od warzyw i owoców. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...