Skocz do zawartości
Forum

Konkurs z Kalorynka.pl


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Razem z Kalorynka.pl zapraszamy wszystkich zarejestrowanych użytkowników do udziału w konkursie, w którym nagrodą jest aż 12 pakietów unikalnego programu odchudzającego.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/logo-kalorynka.jpg

Z programu odchudzającego Kalorynki warto skorzystać! Przede wszystkim to nowoczesne rozwiązanie, które łączy ze sobą 3 elementy:
a) specjalnie opracowaną dietę,
b) aktywność fizyczną,
c) wsparcie i motywację.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/kalorynka.png

Nagrodą w konkursie jest aż 12 3-miesięcznych diamentowych pakietów obejmujących:
- specjalnie opracowany program dietetyczny,
- listę zakupów na każdy dzień,
- ponad 1000 przepisów na każdą okazję,
- monitorowanie postępów,
- newsletter ze wskazówkami, przepisami i poradami,
- przydatne narzędzia dietetyczne,
- dietetyczne przepisy w formie video,
- nieograniczony kontakt ze swoim osobistym dietetykiem,
- indywidualne wsparcie mailowe.

Zadanie konkursowe:
Jakie znasz sposoby na zachowanie szczupłej sylwetki?

Odpowiedzi zamieszczajcie w wątku konkursowym do 14.10.2014 do północy. W ciągu kolejnych dwóch dni ogłosimy zwycięzców!

Regulamin konkursu

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Odpowiedziałabym jednym zdaniem "5 posiłków dziennie, fitness, sport", jednak je rozwinę.
Jedyna słuszna recepta na zachowanie szczupłej sylwetki to racjonalna dieta i ruch! Diety cud nie istnieją, a przekonałam się o tym na własnej skórze, testując te najbardziej popularne, typu Dukana czy kopenhaską. Głodówki odpadają. Trzeba jeść, szczególnie śniadania, bo jedzenie to jedna z największych przyjemności w życiu, ale jeść... zdrowo :)
5 zbilansowanych posiłków w ciągu dnia, w równych odstępach czasu, w mniejszych porcjach - to sprawi, że nie tylko będziemy lepiej się czuć, ale poprawi się też nasz metabolizm i rzadziej będziemy sięgać po kaloryczne przekąski. Trzeba wyrobić w sobie nałóg sięgania po zdrowe produkty, a jak już wprowadzimy je do diety, to na pewno będziemy chcieć więcej :)
Uważam, że każdy może uprawiać sport, trzeba wybrać tylko tę formę ruchu, która sprawia nam przyjemność - w moim przypadku jest to basen, zumba, hula-hop :) Staram się ćwiczyć tak często, jak tylko mogę. Ale nie dajmy się zwariować, można też czasem poleniuchować na kanapie dla zdrowia psychicznego ;) Grunt to być aktywnym, starać się aktywnie spędzać czas, a nie jedyną rozrywkę upatrywać w oglądaniu telewizora z paczką czipsów lub tabliczką czekolady w ręce ;)

Odnośnik do komentarza

Z receptą na zachowanie szczupłej sylwetki jest jak z receptą na szczęście.... W zasadzie wydawać by się mogło że nie ma nic prostszego w utrzymaniu prawidłowej wagi i szczupłej sylwetki, wystarczy się zdrowo odżywiać, uprawiać sport, wyeliminować niezdrową żywność... Niestety taka recepta straci na wartości bez motywacji i wiary we własne możliwości, wiary w to, że możesz, że chcesz, że warto bo wiesz że dzięki temu jesteś szczęśliwa/ szczęśliwy... Bez tego niestety nic się nie zdziała, styl życia musi być zgodny z tym co czujesz, co chcesz, musisz mieć pewność że wiesz po co to robisz, że to jak wyglądasz teraz daje ci poczucie szczęścia, wartości, pewności siebie, jeśli tego nie ma możesz walczyć ale z czasem sam nie będziesz wiedział po co....

Odnośnik do komentarza

Choc metod znam kilka, bardzo trudno jest mi ich przestrzegać... :P
Po drugiej ciazy mam problem z zrzuceniem kilku zbędnych kilogramów. Chyba brakuje mi konkretnej motywacji, choc teoretycznie kilka sposobów znam...
- ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia
- posiłki częste, acz małe
- picie wody mineralnej niegazowanej
- jedzenie max. do godz. 18
- ograniczenie jedzenia słodyczy! (z tym mam najwiekszy problem :P )
Mam nadzieję, że w końcu uda mi się znaleźć motywację do zrzucenia choć 5 kg :P

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem najlepsze są sposoby najprostsze. Czasami wystarczy minimalnie zmienić swoją dietę, żeby zobaczyć znaczącą różnicę - jeden deser mniej, pełnoziarniste pieczywo zamiast białych bułeczek, więcej kaszy i zbóż, regularnie jedzone warzywa. U mnie działa też picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia - żeby o niej nie zapomnieć stawiam sobie butelkę z wodą na biurku i piję cały dzień.
To samo tyczy się ruchu - nie trzeba przecież pocić się codziennie na siłowni. Czasami wystarczy wysiąść z autobusu kilka przystanków wcześniej, iść na spacer albo zrezygnować z widny.
Takie zasady na pewno dają mniej efektowne efekty, ale łatwiej w nich wytrwać na dłużej.

Odnośnik do komentarza

Według mnie zachować szczupłą sylwetkę można, stosując się do kilku punktów:
1. Regularnie jadać niezbyt duże posiłki, żeby nie rozpychać żołądka.
2. Pić dużo wody, bo często tylko nam się wydaje, że jesteśmy głodni, a tak naprawdę chce nam się pić!
3. Ruszać się - wiadomo, że nie zawsze chce nam biegać, ale nawet poruszać się w rytm muzyki przy sprzątaniu, wchodzić po schodach, a nie wjeżdżać windą, przejść się do pracy, a nie jechać dwa przystanki autobusem - to wszystko ma znaczenie.
4. Zastąpić niezdrowe produkty - zdrowszymi.

Odnośnik do komentarza
Gość FiguraJakgwiazda

Przede wszystkim aktywność fizyczna - rower, bieganie lub moje ulubione rolki. Oczywiście trzeba uważać na to, co się je - szczególnie po 18:) Wydaje mi się, że warto tez postawić sobie konkretny cel - chcę mieć wspaniałą figurę i już - a potem tylko tego się trzymać. Konsekwencja przede wszystkim:)

Odnośnik do komentarza

Nie ma nad czym się zastanawiać:) Jeśli pewnego dnia nie powiemy sobie stanowczo: chcę pięknie wyglądać, to nic z tego. Ważna jest motywacja i oczywiście wytrwałość i silna wola. Nie jest przecież łatwo codziennie ćwiczyć (szczególnie jeśli pracujemy) i być wiernym diecie. Jeśli jednak uda nam się to, satysfakcja z pewnością będzie ogromna:)

Odnośnik do komentarza

Jakie znam sposoby na zachowanie szczupeł sylwetki ? - heh odpowiedz na owe pytanie jest bardzo prosta, lecz czy dla każdego - napewno dla osób które potrafią wytrwać w wytyczonym postanowieniu : ćwiczenia, ograniczanie jedzenia, ciągła udrenka czy zmieścimy się w stare spodnie, rezygnacja z przekąsek, słodyczy - ale po co to komu? Po co te wszystkie wyrzeczenia, stres, smutek, zawód - kiedy, to nie uda nam się wytrwać w wytyczonych postanowieniach, po co drogie kobiety tak się męczycie ? - czyżby dla siebie ? A może tylko dlatego, bo takowa moda.

Tak naprawdę każda z Pań zna te wszystkie sposoby, lecz po co męczyć się jak można chudnąć bez wyrzeczeń.

Wystarczy, że do naszych codziennych posiłków, oraz ulubionych przekąsek - dorzucicie odrobinę ruchu, ruchu który sprawia wam przyjemnoście, który nie jest męczącym obowiązkiem.
Może, to być cokolwiek - jazda rowerem, spacer, wycieczka do lasu na grzyby, bądz przyjemności w łóżku. - ważne aby dawkować ową metodę codziennie, a wasza sylwetka będzie zawsze piękna !

- wystarczy w to uwierzyć, bo tak naprawdę wszystko zależy od naszego nastawienia.
Jeśli podejdaiecie do odchudzania, utrzymania idealnej sylwetki jak do zabawy, czegoś prayjemnego - to łatwiej będzie Wam, to osiągnąć.

Odchudzanie ma sprawiać prayjemność, zabawę podczas przyżądzania nowych potraw - wtedy przynajmniej każdej z was uda się wytrwać do końca, bez rozlewu zbędnych łez.

I tak na prawdę wszystko zależy od tego jak się nastawimy.

Odnośnik do komentarza

Każdy, kto "zasmakował" w zrzucaniu wagi, wie, że najlepszym sposobem na utrzymanie szczupłej sylwetki są... wyrzuty sumienia! Nie jedz tego, to godzina na bieżni (powiedział głos z prawej strony), ale to takie dobre(odzywa się druga strona ;))
A tak naprawdę chodzi o umiar. Jeść tyle aby się najeść, a nie przejeść (uczucie znane wszystkim, którzy gościli na obiadach u babci;)). Pić, a nie smakować - woda zaspokaja pragnienie, napój smakuje. Ruszyć się czasami, a nie siedzieć całymi dniami przed komputerem. Wiadomo, nie ma czasu na ruch, człowiek staje się wygodny, wszędzie jeździ samochodem, autobusem, a jednak mięśnie po coś są, czasami chcą być nawet używane ;)
A najważniejszą sprawą jest zrozumienie, że powinniśmy dbać o siebie, dla siebie :-)

Odnośnik do komentarza

Bardzo Wam dziękujemy za udział w konkursie!

Wszyscy, którzy napisali odpowiedzi z zarejestrowanego profilu, wygrali :-)

Oto i zwycięzcy:
FitGirl86
kkaa
zuzunieczka
margot_x
Lawenda
MojeJa
Marttita89
Koralina1989

Prosimy o przysłanie maila na adres konkurs@abczdrowie.pl, byśmy mogli wysłać Wam kody rabatowe wraz z instrukcją, jak z nich skorzystać :-) W temacie wiadomości należy wpisać swój nick z forum oraz nazwę konkursu.

Czekamy i gratulujemy!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...