Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Lekcje życia"


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie każdy z Was zastanawiał się kiedyś, czy dobrze przeżywa swoje życie. Zapraszamy do podzielenia się swoimi sposobami na czerpanie radości z życia właśnie w tym wątku konkursowym!

Do wygrania mamy 2 egzemplarze książki "Lekcje życia" David Kessler i Elisabeth Kübler-Ross od Wydawnictwa Media Rodzina.
http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Media_rodzina%20-%20logo.jpg
http://kontoredakcyjne.strefa.pl/lekcje_zycia.jpg

Zadanie konkursowe brzmi:
Odpowiedz na pytanie "Jakie znasz sposoby na czerpanie radości z życia?"

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 19 marca 2014r. do północy.
Wyniki ogłosimy w ciągu 2 dni roboczych od zakończenia konkursu.

Regulamin konkursu

Zapraszamy do udziału.

Odnośnik do komentarza

''W dzisiejszych czasach -nie oszukujmy się – wieje zewsząd pesymizmem,
Trudno - ale ja na przekór wszystkim chce żyć z optymizmem.
Bo moje spojrzenie na świat się zmieniło,
Gdy ONO się w mym życiu pojawiło.
Wielu rzeczy się imałam,
Teraz wiem- nie do końca życie znałam.
Sposobów na radość w mym życiu było wiele,
I miałam też różne, czasem mało realne cele.
Trochę lat w swym życiu na głupoty straciłam,
Wiele złego też w życiu zobaczyłam.
Ale to już teraz tylko wspomnienia,
I gryzącego wieczorami mnie sumienia.
Zabawa, radość i uciecha – niejedno ma imię,
Ale ja Wam swój sposób na życie oznajmię.
Nigdy w życiu tak wiele dobrego nie przeżyłam,
Wszystko się zmieniło jak JEGO zobaczyłam.
Me życie wówczas nabrało radosnego i fajnego brzmienia,
A ja nowego w swym życiu doświadczenia.
Dla jednych sposobem na życie jest muzyka, sport lub dyskoteka.
A dla mnie jest to (u)śmiech mojego małego faceta.
To On daje mi wiele inspiracji,
I do życia wiele motywacji.
Chodź wiatr nie raz nam wiał w oczy,
Nie raz też w poduszkę wyłam z rozpaczy.
To On jest mym sposobem na udany dzionek,
I świetny od losu dla mnie podarunek.
Gdy się wspólnie śmiejemy i bawimy,
Wyzwalają się we mnie pozytywne endorfiny.
Pozwólcie, że Wam go przedstawię,
Jest już duży – ma dziewięćdziesiąt sześć centymetrów prawie.
JANEK- to jego imię,
Daje Wam słowo, nie kłamię.
To On jest mym sposobem na życie,
Chodź ma trzy lata – dobrze go już znam.
Przez życie od niedawna razem kroczymy,
I życia bez siebie nie widzimy.
Każdemu na zakończenie życzę takiego sposobu,
Bo ma On w sobie niezliczone pokłady radości zasobu.
Bycie mamą – to dla mnie aktywność wielka,
Chodź nie wyglądam jak modelka.
To biegam za synkiem, czasu mi brakuje,
Codziennie właściwy poziom ruchu wykazuje.
Jestem mamą- rzec można, że to nic wielkiego,
Ale przy moim synku to jak zdobycie szczytu najwyższego.
On jest mym powietrzem, mym motorem napędowym,
Czuje się czasami jak akrobata cyrkowy.
To dzięki niemu codziennie się schylam, biegam i wyginam,
I codziennie aktywnie dzień rozpoczynam.
Dla wiarygodności wierszyk ten dla Was stworzyłam,
Abyście mieli pojęcie, co dobrego w życiu doświadczyłam.’’

Odnośnik do komentarza

Mój sposób na czerpanie radości z życia? To przede wszystkim akceptacja siebie i swojego życia. Nie jest to łatwe, najczęściej trzeba się sporo namęczyć, ale podobno owoce najtrudniejszej pracy smakują najlepiej:) Kiedy dziękuję za wszystko co mam - za rodzinę, przyjaciół, pracę, uśmiech, zdrowie, poczucie humoru i wiele innych rzeczy, wtedy czuję, że jestem prawdziwą szczęściarą. Każdego dnia staram się też cieszyć z drobiazgów - małych cegiełek, które przez nieuwagę można pominąć, a które przecież budują mój dzień. Bo jak tu nie cieszyć się z udanych zakupów, miłej rozmowy, pysznej kawy, czegoś słodkiego, dowcipu koleżanki, wyjątkowo dobrze układających się włosów;), słońca...... Czerpanie radości podobne jest do każdych innych ćwiczeń - czy to intelektualnych, czy fizycznych, to po prostu wymaga wytrwałości. Gwarantuję, z każdą kolejną próbą będzie coraz łatwiej i lepiej:))

Odnośnik do komentarza

Ja wyrzeźbiłam w sobie kilka podstawowych zasad, które pozwalają mi czerpać z życia ogromną radość! Trzymam się ich kluczowo każdego dnia i przeżywam każdą godzinę swojego życia z uśmiechem, optymizmem i tryskająca radością..:*

PO PIERWSZE: Naucz się doceniać to, co masz.

Rozejrzyj się wokół siebie – ile dobroci doświadczasz każdego dnia od innych. Pomyśl o tym, co otrzymujesz od życia. Postaw sobie za cel znalezienie przynajmniej kilku pozytywnych rzeczy. Masz zdrowe dzieci, kochającego męża, dobrą pracę, własny ogródek z kwiatami? Naucz się cieszyć z drobiazgów, takich jak słoneczny dzień, rozmowa z przyjaciółką czy uśmiech mijanej na ulicy osoby.

PO DRUGIE: Zrób listę cech, które w sobie lubisz.

Trzymaj ją w torebce, aby zawsze mieć ją pod ręką na wypadek gorszego nastroju.

PO TRZECIE: Gdy dopadną cię przykre myśli, pomyśl o czymś pozytywnym lub przez chwilę zajmij się tym, co lubisz robić.

PO CZWARTE: Zadbaj o bliskie relacje.

Jeśli ci zależy na jakiejś osobie, np. przyjaciółce, mamie, teściowej, a czujesz, że nie masz dla niej ostatnio czasu, zadzwoń i umów się na spotkanie. Sprawisz radość nie tylko jej, ale też sobie. Może pójdziecie razem na basen, a może po prostu na spacer do parku?

PO PIĄTE: Świętuj sukcesy z przyjaciółmi i rodziną.

Przeżywanie ważnych momentów w życiu w towarzystwie pomaga poczuć większą radość i satysfakcję.. niech to będzie.. pojawienie się nowego dziecka, urodziny, zdany dyplom na studiach, propozycja nowej pracy, kupno mieszkania...

PO SZÓSTE: Złap wytchnienie od pracy.

Nawet weekendowy wypad za miasto może przywrócić stan równowagi. Codzienną rutynę zamień na doborowe towarzystwo, klimat, ruch, bliskość natury.... Zrelaksuj się, odpręż... pomyśl o swoich marzeniach..

PO SIÓDME: Zostań swoim najlepszym przyjacielem.

Przestań się krytykować, potępiać za porażki i niepowodzenia. Stawiaj sobie cele wysoko, ale możliwe do zdobycia..

PO ÓSME: Każdego dnia spraw sobie jakiś podarunek

Może to być drobiazg, np. poranna kawa z pianką przy ulubionej muzyce, w nowej filiżance, kąpiel z użyciem olejku zapachowego, czy nowa pościel...

PO DZIEWIĄTE: Zadbaj o siebie

Pozwól sobie na pół godziny odpoczynku, idź na spacer. Możesz umówić się na wizytę u fryzjera lub kosmetyczki. Kup dobrą książkę, wykup karnet na basen...

PO DZIESIĄTE: Znajdź osobę bardziej potrzebującą od ciebie i dowiedz się, co możesz dla niej zrobić.
Może sąsiadka się rozchorowała i potrzebuje aby zrobić zakupy lub wyjść z psem.. może przyjaciółka nie ma z kim zostawić dziecka na godzinę.. warto okazać pomoc drugiej osobie... czucie się potrzebnym daje radość..

Te wszystkie zasady są na prawdę nieocenione.. sprawdzają się w życiu codziennym.. sprawiają, ze każdy dzień, nawet ponury i deszczowy jest kolorowy.

Odnośnik do komentarza

Chyba każdy człowiek dąży do tego żeby być szczęśliwym. Dla jednych szczęście oznacza rodzinę i grono bliskich osób, dla innych dobra materialne, jeszcze inni za szczęście uważają dobrą pracę i spełnienie zawodowe. Definicja szczęścia jest bardzo subiektywna i osobista. Dla mnie czerpanie radości z życia oznacza dostrzeganie jego najmniejszych cząsteczek - tych drobnych chwil, które tworzą codzienność i budują mój mały, a jakże wartościowy świat. Dla mnie liczy się więc odwzajemnienie uśmiechu, podzielenie kostką czekolady, dobre słowo, szczera rozmowa do późnych godzin lub obejrzenie wartościowego filmu. To czerpanie radości z obcowania z drugim człowiekiem - wspólny wyjazd, zjedzenie kolacji lub wypad do kina. To także pasja, która dodaje siły w trudnych chwilach i jest odskocznią od problemów dnia codziennego. To muzyka, która wzrusza, nawołuje do refleksji i sprawia, że wiem po co żyję. To telefon od mamy, która mieszka 150 km stąd, otrzymanie MMS-a ze zdjęciem ulubionego zwierzątka lub wiadomość informująca o tym, że ktoś tęskni. Życie jest nieprzewidywalne, potrafi dostarczyć nam sporej dawki radości lub smutku. Jednak najważniejsze jest to, aby nigdy się nie poddawać, nie mówić, że czegoś nie mogę, nie chcę, nie potrafię. Stawianie barier bowiem w niczym nie pomaga, a wręcz przeciwnie - demotywuje i zniechęca. Dlatego starajmy się cieszyć każdą godziną, minutą, sekundą, która sprawia, że jesteśmy lepszymi ludźmi, że nabieramy doświadczenia i mądrości życiowej, że rozróżniamy dobro od zła...Życzę tego zarówno sobie, jak i Wam :)

Odnośnik do komentarza
Gość austeria1

Mój sposób na czerpanie radości z życia?
Przede wszystkim zaakceptować je takim, jakim jest. Nie tylko to, co jest w nim dobre, ale też to, co nie wychodzi, w czym są niedociągnięcia.. Życie nigdy nie będzie idealne, my nie będziemy idealni. W tym tkwi właśnie piękno.

Radość można czerpać z każdej chwili, z każdego gestu. Jesteśmy na tym świecie tak naprawdę tylko na chwilę i nie warto tracić jej na zamartwianie się rzeczami tak naprawdę nieważnymi. Każdy nasz oddech tak naprawdę jest cudem, każdy dzień jaki dostajemy jest darem, który powinniśmy jak najlepiej wykorzystać dla siebie i dla innych.

Najszczęśliwsza jestem wtedy, kiedy mogę komuś podać rękę, powiedzieć miłe słowo. Uśmiechnąć się. Wiem, ze takimi drobnymi gestami można zmieniać życie (nie tylko swoje, ale i kogoś innego). Bo przecież nie potrzeba wielkich czynów, ale wystarczą małe rzeczy, te drobne, niepowtarzalne. Wtedy i świat wydaje się lepszy.

Często chcemy tak wiele, cały czas dążymy do jakiegoś celu: zrobić szkołę, studia, mieć pracę, mieszkanie, dom.. ale czy cel jest tak naprawdę ważny? Nie, najważniejsza jest droga. To, czego się przez nią nauczymy, czego się o sobie dowiemy. Cel nigdy nie powinien być tak ważny, jak droga. Skupiając się tylko na nim przestajemy czuć radość z działania, potem przychodzi zniechęcenie, a na koniec rozgoryczenie życiem. I po co?

Cieszmy się z tego dnia, który przyszedł. Z tego, że świeci słońce. Że jesteśmy wolni i możemy czuć się bezpiecznie w swoim kraju. Że mamy ręce i nogi. Że w każdej chwili możemy zjeść kromkę chleba. I że zawsze jest ktoś, dla kogo jesteśmy ważni, nawet, jeśli czasem w to nie wierzymy.

Odnośnik do komentarza

Dziękujemy za opisanie Waszych sposobów na czerpanie radości z życia. Wszystkie są bardzo inspirujące i wartościowe, jednak zwycięzców może być tylko dwóch.

A oto i oni:
MojeJa
KataRyna

Serdecznie gratulujemy!
Osoby, które wygrały, prosimy o przysłanie swoich danych do wysyłki na adres: konkurs@abczdrowie.pl
W temacie wiadomości należy wpisać swój nick z forum oraz tytuł konkursu.

Gratulujemy raz jeszcze i zachęcamy do udziału w innych konkursach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...