Forum Kobiety

Jakie studia wybrać?

~kamilaa96

~kamilaa96

Witam :)
Może to nie odpowiednie miejsce na takie pytania , ale chciałabym żeby ktoś mi doradził.
Jeszcze trochę i będę kończyć szkołę. Jestem na profilu turystycznym . Powiem szczerze ,że chciałabym iść na studia . Nie wiem czy dalej w tym kierunku , czy może jednak to będzie coś innego . Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda studia dzienne ,zaoczne ? Czy są duże różnice? Gdzie najlepiej studiować ? I ogólnie wszystko o studiach co wiedziecie , jakie miałyście stycznośći . Co polecacie ? Jestem osobą bardzo niezdecydowaną , nie mam określonych planów w życiu ,dlatego chętnie posłucham wszystkiego na ten temat . Również innych kierunków , nie tylko turystycznych .
Zastanawiam się czy nie chciałabym pójśc w jakims kierunku prawnym może . Sama nie wiem . Nie mam określonych nawet hobby , nie mam pojęcia jaka będzie moja praca w przyszłości. Ale wiem,że chcę być wykształcona , Bo w dzisiejszych czasach jest cięzko

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Arabika

Arabika wpis edytowany

a jakie przedmioty masz rozszerzone.... ???

87742 arabika Kobieta, 34 lata, Suwałki
~Jasmi

~Jasmi

ciężko Ci będzie dostać się na prawo skoroo nie masz żadnego przedmiotu rozszerzonego. Tam jest duża ilość na miejsce nie wiem czy dasz radę się tak przygotować do matury by ją tak dobrze zdać

austeria

austeria

Wielu młodych ludzi ma taki problem jak Ty i nie wie, co chce robić w życiu. To zaczyna klarować u nich się dopiero kilka lat po maturze. Jeśli bardzo chcesz, to próbuj zdawać na prawo. Jak wyjdzie, to super, a jak nie, to znajdziesz cos innego lub spróbujesz za rok.

15475 austeria Kobieta, 15 lat, Gliwice
Khaleesi

Khaleesi

prawo - ambitnie, ale do odważnych świat nalezy. Radzę Ci wybrać takie przedmioty które możesz wykorzystać na kilku kierunkach. wtedy nawet jak się nie dotaniesz na prawo to na coś innego

99816 khaleesi Kobieta, 33 lata, tam gdzie serce moje
laurette

laurette

Najlepiej studiować na panstwowej uczelni:) Tryb studiów zależy od studeta bo niektorzy wolą dziennie ale sa i tacy co pracują więc będą odpowiadać im zjazdy.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 25 lat, Kraków
alllankas

alllankas

Najlepiej te przyszłościowe. Obecnie w "cenie" są studa medyczne, informatyczne. Najlepiej wybrać któryś z kierunków zamawianych, bo to oznacza że brakuje specjalistów w tej dziedzinie.

111138 alllankas Kobieta, 26 lat, Warszawa
czarnaewelinka

czarnaewelinka

Studia ..wybór kierunku to jedna z ważniejszych decyzji w naszym zyciu.. ale kierunek zawsze można zmienic..
Musisz się zastanowić sama co tak na prawdę chciałabys robić w zyciu.. wiadomo,z e w dzisiejszych czasach to y szukamy pracę- a nie praca nas.. niestety takie są realia.. wazne jest byś miała satysfakcję w przyszłości z wykonywanego zawodu, zeby dawało ci to radosć, spełnienie.. Kazdy mozę coś polecic według swojego punktu widzenia, ale tak na prawde sama musisz podjąć tą decyzję.. Jest ona ciężka, bo jest.,. wszyscy są stawiani przed takim wyborem:)

107333 czarnaewelinka Kobieta, 27 lat, Przemyśl
~czarna kropka

~czarna kropka

no, zastanów się dobrze, skoro przychodzi Ci na myśl prawo- to może warto posłuchać podświadomości.
Sorry,że się podkleję pod wątek, ale mam problem coś z tej natury- ujmując to w jednym zdaniu- skończyłam studia- dzienne, na państwowej uczelni, w miarę na czasie i co z tego, ze lada moment dadzą mi papierek, jak ja nic nie umiem, jest środek nocy a ja nie śpię, bo nie wiem do jakiej pracy mam pójść i co niby mam tam robić :(((

angela325

angela325

i to są właśnie dzisiejsze, nic po nich nie umiesz praktycznego....

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 30 lat, Daleka:)
Trick

Trick

~czarna kropka
no, zastanów się dobrze, skoro przychodzi Ci na myśl prawo- to może warto posłuchać podświadomości.
Sorry,że się podkleję pod wątek, ale mam problem coś z tej natury- ujmując to w jednym zdaniu- skończyłam studia- dzienne, na państwowej uczelni, w miarę na czasie i co z tego, ze lada moment dadzą mi papierek, jak ja nic nie umiem, jest środek nocy a ja nie śpię, bo nie wiem do jakiej pracy mam pójść i co niby mam tam robić :(((

wiesz teraz i tak mało kto pracuje w swoim wyuczonym zawodzie, tak wiec możesz robić co chcesz :)

91915 trick Kobieta, 36 lat, Mazowickie
ka-wa

ka-wa

A jaki kierunek kończysz?Pisałaś wcześniej na Psychologii?

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
~Kaśka1919

~Kaśka1919

Z tymi studiami na państwowych uczelniach to nie zawsze jest tak, że są najlepsze. Mam porównanie, ponieważ najpierw studiowałam na uniwerku a potem na uczelni prywatnej i przyznam szczerze, że w tej drugiej było znacznie lepsze zaplecze dydaktyczne. Nie wiem jak to jest z politechnikami. One zapewne są lepiej dofinansowane, ale póki co studiuję coaching w organizacji na WSZOP w Katowicach i z kierunku jestem bardzo zadowolona

cienka granica

cienka granica

wybierasz to czym się interesujesz a nie co Ci się opłaca. O kant d... rozbić takie studiowanie

90242 cienka-granica Kobieta, 32 lata, Piekary Śl.
laurette

laurette

cienka granica
wybierasz to czym się interesujesz a nie co Ci się opłaca. O kant d... rozbić takie studiowanie

To tez prawda, idz na to co Ci odpowiada bo sie bedziesz meczyc albo zawalisz.. to tez wez pod uwage.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 25 lat, Kraków