Forum Kobiety

bezsenność

~Julcia8

~Julcia8

Od pół roku miewam problemy z zasypianiem. Często jest tak, że po pracy wracam wykończona psychicznie i muszę się zdrzemnąć, niestety w nocy mam kłopoty z zaśnięciem, budzę się i kręcę w łóżku, nachodzą mnie różne myśli, analizuję sytuacje związane z pracą. Nie pomagają żadne zioła, tabletki nasenne przypisane przez lekarza rodzinnego powodują, że zasypiam do pracy, albo budzę się zamroczona, nie mogę dojść do siebie i od rana w pracy jestem zmulona. Jak mam sobie pomóc lub do kogo się zwrócić? Mieszkam w Opolu i pracuję w dużej wymagającej firmie.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Małgorzata 10

~Małgorzata 10

Ja od lat w tej kwestii korzystam z pomocy bardzo dobrej specjalistki w Opolu pani Maślankowskiej. Ona potrafi świetnie wniknąć w struktury psychiczne człowieka, umiejętnie prowadzi psychoterapię, podsuwa dobre ćwiczenia i techniki ułatwiające zasypianie. Można też z nią szczerze porozmawiać o życiu i problemach. Zawsze służy dobrymi radami i pomocą.

~Zylka

~Zylka

Witam, uważam, że takiej sprawy nie ma co bagatelizować, im szybciej poszukasz fachowej pomocy tym lepszy komfort dla Twojej psychiki. W tej kwestii, najlepiej udać się do psychologa. Ja w takich stanach powtarzających się bezsennych nocy musiałam skorzystać z konsultacji z psychologiem mgr I. Maślankowską w Opolu. Pomogła mi szczera rozmowa z psychologiem, razem przeanalizowałyśmy przyczyny, które powodują niewydolność mojej psychiki, stany emocjonalne rozbijające wewnętrzny spokój.Polecam

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Bezsenność może być objawem wielu rozwijających się problemów natury emocjonalnej. Przytoczone przez Panią symptomy mogą świadczyć np. o zaburzeniach nerwicowych. Przez Internet nie można postawić diagnozy, dlatego zachęcam Panią do konsultacji u specjalisty. Pozdrawiam!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
~Zonia10

~Zonia10

W takich zaburzeniach niewątpliwie pomóc tylko może fachowiec, specjalista. Duże doświadczenie w tej dziedzinie ma pani I. Maślankowska, która jest psychologiem klinicznym z ogromnym zasobem wiedzy i skutecznych metod. Myślę, że trafnie doradzi i poszuka sposobu by wyrównać sen i przywrócić spokój umysłowy.

~Alina 9

~Alina 9

Chodzę od pół roku na psychoterapię do świetnego lekarza dr. P. Sowińskiego, którego nowoczesne metody mają pozytywne oddziaływanie na moją psychikę. Również pan doktor zalecił mi na początku środki farmakologiczne wspomagające terapię i ułatwiające zasypianie. Po kilku sesjach już mogłam odstawiać i normalnie zasypiać. Liczę, że terapia wyrówna moje funkcjonowanie na co dzień.

zaczarowana00

zaczarowana00

Przeanalizuj swój tryb życia, to co jesz, jak funkcjonujesz w ciągu dnia, stresujące Cię sytuacje, wysiłek fizyczny - to wszystko ma wpływ na jakość snu

207328 zaczarowana00 Kobieta, 26 lat, Warszawa
~Stella789

~Stella789

Byłam z problemem bezsenności w Opolu u bardzo dobrej psycholog I. Maślankowskiej, która przeanalizowała mój tryb życia, stresy, aktywność fizyczną, wpływy środowiskowe i oprócz środków farmakologicznych podpowiedziała dobre sposoby, techniki ułatwiające zasypianie, a także podczas wizyt i konsultacji zwracała uwagę na wyeliminowanie z życia czynników powodujących rozdrażnienia, nerwice. Jej doświadczenia i metody bardzo mi pomogły, doceniam fachowość tej lekarki i przekonałam się do działań i pracy psychologów.

~Stenia P

~Stenia P

Trafiłam z moim problemem do ekspertki pani psycholog Maślankowskiej w Opolu, która umiejętnie poszukała przyczyn moich kłopotów z zasypianiem. Podczas psychoanalizy wyszły pewne zahamowania wynikające ze stresującej pracy, uporządkowała moje myślenie, świetnie przygotowała zestaw ćwiczeń i metod ułatwiających zasypianie , przypisała leki, które na początku pomagały mi zasypiać spokojnie.

~kamilpo

~kamilpo

próbował ktos z was zioowych tabletek na sen? od czego zacząć, nie chcę pić melisy na noc bo kończy się to tym ze muszę wstrawać do toalety, od paru tygodni nie mogę ormalnie przespać całej nocy i jestem juz tym wykńczony

~Krystyna Z

~Krystyna Z

Z przypadkiem bezsenności musiałam udać się do psychologa w Opolu pani I. Maślankowskiej. Ta specjalistka okazała się bardzo rzetelna, kompetentna i rzeczowa. Dostosowała zalecenia i leczenie uwzględniając indywidualną sytuację i moje indywidualne potrzeby. Wywiad oraz badanie odbył się bez pośpiechu. Ta pani jest godna polecenia.

~Biolikca

~Biolikca

Codziennie wzmagam się z problemem zaśnięcia. Ta przypadłość od kilku lat jest przyczyną wielu złych objawów, które mają przełożenia na ogólny stan zdrowia fizycznego i psychicznego. W zeszłym miesiącu powiedziałam "dość". Zapiałam się do dobrego specjalisty, psychoterapeuty dr. P. Sowińskiego, którego poleciła mi koleżanka z pracy. Po pierwszej wizycie byłam pod wrażeniem, pan doktor przeprowadził dość szczegółowy wywiad i analizę, zwrócił mi uwagę na styl życia i błędy, które popełniam, a które nie sprzyjają leczeniu bezsenności. Dostałam na początek leki, które pomagają wyrównaniu napięcia i ułatwiają szybkie zasypianie. Ostatnio czuję się wypoczęta, przypływ energii towarzyszy mi i mobilizuje do działania. Będę nadal kontynuować terapię bo na prawdę jest mi pomocna.

~akademia

~akademia

A może warto byłoby troszkę zmienic klimat,otoczenie.W woj,dolnośląskim w Świebodzicach znajduje się Akademia Medycyny Naturalnej .Na pewno coś poradzą. Mają super kompleksową kurację oczyszczającą i regeneracyjnną dla całego organizmu.Indywidualne podejscie do pacjenta,miła atmosfera ,pomocna dłoń.. Na ich stronie jest dużo informacji i dane kontaktowe.

~Luizaty

~Luizaty

Z bezsennością zmagałam się wiele lat. Pomógł mi doktorf Sowiński. Dobrał idealne leki które nie wywoływały skutków ubocznych, tak jak inne przepisywane przez innych lekarzy. Szczerze polecam

~Sylwia80

~Sylwia80

Długo szukałam odpowiedniego specjalisty zanim ktoś pomógł mi w odwiecznej walce z bezsennością. Zasypiałam o 5 rano o 7 wstawałam niewyspana do pracy. Zaczęłam być mało efektywnym pracownikiem a po jakimś czasie chodziłam do pracy jak wrak człowieka. Pomoc znalazłam w gabinecie psycholog Maślankowskiej. Prawdziwy mistrz w swoim fachu, doskonale dobrane metody psychoterapii.

Skórkaaa

Skórkaaa

Bezsenność może mieć rozmaite podłoża, u mnie była ona związana z zupełnie inną chorobą i była jej następstwem. Początkowo myślałam, że trudność z zasypianiem związana jest ze stresem związanym z macierzyństwem, jednak po wizycie u lekarza, zostałam wyprowadzona z tego błędu.

208240 skorkaaa Kobieta, 39 lat, Łódź
~AlinkaJ

~AlinkaJ

Mnie na problemy z zasy[ianiem, ktore byly spowodowane stresem pomogl tabletki nervomix sen, wystarczy ze wezme je pol godziny przed zasypianiem. przypije woda, potem wygodnie sie ukladam i mysle o czyms przyjemnym albo np licze sobie owce. Nic mnie nie rozprasza i wreszcie moge sie wyspac.

PannaCotta

PannaCotta

ja kilka dni temu pierwszy raz wypróbowalam ten nervomix sen i przznam, ze dziala niezle. Mam teraz sporo problemów rodzinnych (w zasadzie to mega klotnia z tesciowa) i przez to po nocach spac nie moge bo mylse o tym co ona wyprawia, wiec ciezko mi zasnac.
Zdecydowalam sie na tabletki na spanie po kilku nieprzespanych nocach i mi to przyniosło duza ulge.

134588 pannacotta Kobieta, 34 lata, KRaków