Forum Kobiety

studia podyplomowe?

~keloska

~keloska

Przez kilka lat nie pracowałam bo zajmowałam się dziećmi, teraz podrosły a ja mam problem ze znalezieniem pracy, łapię jakieś dorywcze, zastanawiam sie nad studiami podyplomowymi, chciałaym pracować z dzieciakami, myślałam o kierunkach zwiazanych z pracą z dziecmi autystycznymi, myślicie ze warto się w tym kierunku kształcić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~jusra

~jusra

studia podyplomowe to bardzo dobry pomysł ale studia i praca związana w placówce zajmującej się dziećmi autystycznymi już chyba nie. Moja siostra właśnie z takimi dziećmi pracuje i nie jest to łatwa praca. Na pewno trzeba mieć bardzo silną psychikę i duże połacie cierpliwości. Niestety taka praca jest również w Polsce bardzo kiepsko opłacana i placówki są słabo wyposażone we wszelkie pomoce naukowe.
Gdybym ja miała czas i pieniądze to raczej wybrałabym studia podyplomowe z handlu zagranicznego np w Wyższej Szkole Biznesu: http://www.wsb.pl/wroclaw/studenci/studia-podyplomowe/kierunki/akademia-handlu-zagranicznego Ten kierunek studiów zawsze mnie pociągał ale podczas wyboru studiów zdecydowałam się na politologię. Wydaje mi się że jest to pokrewny kierunek studiów więc może któregoś dnia uda mi się uzbierać pieniądze na czesne, przekonać dzieci i męża żeby mama miała raz na jakiś czas weekend wolny i zapiszę się na studia handel zagraniczny

obywatelmarta

obywatelmarta

Ja też szukam dla siebie studiów - w kierunku Turystyka, koniecznie we Wrocławiu, bo tu mieszkam i wygodniej by mi było z maluchami na miejscu. Powiedzcie, czy znacie/polecacie WSH? Kilkoro moich znajomych tam złożyło papiery. Słyszałam, że przykładają wagę do wysokiego poziomu nauczania. Jakie macie opinie?

202115 obywatelmarta Kobieta, 40 lat, Warszawa
~Kasia09

~Kasia09

Jestem po magisterce rachunkowości ale myślę o jakiejś podyplomówce, najlepiej jakby było to online.

oewsb

oewsb

~Kasia09
Jestem po magisterce rachunkowości ale myślę o jakiejś podyplomówce, najlepiej jakby było to online.

Witam! Kasia09, studia podyplomowe online w Wyższej Szkole Bankowej możesz podjąć na kierunkach: Aplikacje internetowe i mobilne oraz Zarządzanie nowoczesnymi usługami biznesowymi. Więcej informacji o wspomnianych kierunkach znajdziesz na naszej stronie wsb.pl/kandydaci/studia-podyplomowe Dodam, że aplikując na studia do 30 czerwca, możesz zaoszczędzić 1000 zł: 600 zł dzięki zniżce w czesnym oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Zapraszam!

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB

192484 oewsb Mężczyzna, 34 lata, Warszawa
~Anka001

~Anka001

Czy będzie jakieś przedłużenie promocji? bo wciąż nie mogę się zdecydować.

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Studia związane z edukacją dzieci z autyzmem na pewno są przyszłościowe, bo rodzi się coraz więcej takich dzieci. Pytanie, jaki kierunek studiów ukończyła Pani jako swój wiodący.

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
oewsb

oewsb

~Anka001
Czy będzie jakieś przedłużenie promocji? bo wciąż nie mogę się zdecydować.

Witam! Anka001 promocja została przedłużona do 10 sierpnia. Obecnie możesz zaoszczędzić 600 zł: 300 zł dzięki zniżce w czesnym oraz 300 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB

192484 oewsb Mężczyzna, 34 lata, Warszawa
laurette

laurette

Studia niby są podstawą, trzeba mieć ale czasem wcale nie warunkuje to lepszej pracy. Zalezy jakie te studia bo są kierunki po ktorych praca jest murowana ale to na pewno nie takie jakie Ty rozwazasz. W ogole pedagogika sama w sobie to juz - w moim odczuciu- przeżytek,podobnie jak psychologia i socjologia. Bylo to modne kiedyś i fajne, ludzie na to szli,był boom. Ale sie skończyło.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 25 lat, Kraków
~Samsonitka

~Samsonitka

Ważne w czym jesteśmy dobrzy, w czym sie dobrze czujemy, co sprawia nam przyjemność- wtedy na pewno jesteśmy najlepsi i najlepiej wywiazujemy sie z powierzonych zadań, chętniej rozwijamy, dokształcamy. Radzę posłuchać wewnętrznego głosu i wybrać sie na jakiś kierunek studiów. Ja mogę polecić https://www.studiamba.wsb.pl/. Wiele kierunków, jest w czym wybierać. Moja droga była pdoobna. Najpierw było dziecko a póżniej studia zeby mieć dobrą pracę, spełniać się nie tylko jako matka ale i w sferze zawodowej. to było dla mnie bardzo ważne. powodzenia:)

~onkaY

~onkaY

Ważne w czym jesteśmy dobrzy, w czym sie dobrze czujemy, co sprawia nam przyjemność- wtedy na pewno jesteśmy najlepsi i najlepiej wywiazujemy sie z powierzonych zadań, chętniej rozwijamy, dokształcamy. Radzę posłuchać wewnętrznego głosu i wybrać sie na jakiś kierunek studiów. Ja mogę polecić https://www.lewatywa.wsb.pl/. Wiele kierunków, jest w czym wybierać. Moja droga była pdoobna. Najpierw było dziecko a póżniej studia zeby mieć dobrą pracę, spełniać się nie tylko jako matka ale i w sferze zawodowej. to było dla mnie bardzo ważne. powodzenia:)

~ankova

~ankova

Ja idę z duchem czasu i od października robię na WSB w Bydgoszczy podyplomowe z RODO. To kierunek na który będzie duże zapotrzebowanie na rynku pracy.

~Agnieszka_DD

~Agnieszka_DD

tudia podyplomowe to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą się dokształcać. Ostatnio studia podyplomowe oferowane przez polskie uczelnie zyskują na popularności, ponieważ pracodawcy coraz częściej określają swoje preferencje i informują, jakich kandydatów poszukują. Od kandydatów wymagają ukończonych studiów podyplomowych. Aby dowiedzieć się więcej o tego typu studiach dostępnych w Polsce, można odwiedzić stronę: www.studiapodyplomie.pl. Mnóstwo ciekawych informacji o studiach podyplomowych w jednym miejscu.

~Samsonitka

~Samsonitka

Ważne w czym jesteśmy dobrzy, w czym sie dobrze czujemy, co sprawia nam przyjemność- wtedy na pewno jesteśmy najlepsi i najlepiej wywiazujemy sie z powierzonych zadań, chętniej rozwijamy, dokształcamy. Radzę posłuchać wewnętrznego głosu i wybrać sie na jakiś kierunek studiów. Ja mogę polecić www.studiamba.wsb.pl/. Wiele kierunków, jest w czym wybierać. Moja droga była pdoobna. Najpierw było dziecko a póżniej studia zeby mieć dobrą pracę, spełniać się nie tylko jako matka ale i w sferze zawodowej. to było dla mnie bardzo ważne. powodzenia:)

sylwkaka

sylwkaka

Jesli nie masz licencjatu czy magisterki z tego kierunku to podyplomówka związana z pedagogiką średnio ma sens. Ja bym proponowała coś związanego z logistyką. Teraz jest dużo pracy związanej z magazynowaniem np. w http://bridgestone-poznan.pl/kariera, ale też mozna spróbować swoich sił w transporcie (jak mieszkasz w województwach przygranicznych to z pewnością znajdziesz w tym robotę)

145457 sylwkaka Kobieta, 28 lat, Poznań