Forum Kobiety

problem z oczami

~olifffka

~olifffka

Czy po soczewkach mgą bardziej piec oczy? Noszę od paru dni, nie wiem cyz to jakieś źle dobrane czy co ale dzisiaj wstałam i miałam oczy mega czerwone, nie mogłam soczewek założyć :(( muszę z nich zrezygnować?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

laurette

laurette

Oczywiście że mogą. To bardzo czeste z reszta. A jak długo je nosisz,ile godzin dziennie ? Generalnie powinno sie nie przekraczać 8 godzin dziennie w soczewkach.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 24 lata, Kraków
~apelka

~apelka

Mi bolały oczy, czasami obraz się rozmazywał ale to przez pracę przy komputerze, sztucznym świetle. Wtedy łyakłam jedną tabletkę dziennie lutezanu, witaminy C i E ma w składzie luteinę, beta karoten. Dosyć szybko była poprawa.

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Jak najbardziej po soczewkach mogą piec oczy. A jeśli są noszone bardzo długo, to wzrasta ryzyko powikłań oczu.

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 32 lata, Lublin
~Iga.m

~Iga.m

Też jak zaczęłam nosić soczewki, to oczy mnie piekły i były podraznione. Bardzo się cieszyłam, że wreszcie zacznę je nosić, a już po paru tygodniach myślałam, że będę musiała znowu nosić okulary. Ale poszłam do okulisty i powiedział, żebym spróbowała kropli i jest o niebo lepiej, w ogóle już nie czuje soczewek i oczy nie bolą

~karolina78a

~karolina78a

Miałam bardzo duże problemy po soczewkach, więc może jeśli pieczenie nie przechodzi to lepiej zgłoś się do okulisty.

laurette

laurette

Przy soczewkach wazne jest tez nawilzenie oka, szybciej staja sie suche. Dla wrazliwych oczu to juz w ogole mega wazne. Czas noszenia takze. Nie trzeba z nich rezygnować ale po prostu bardziej uważac, mniej godzin nosic i dbać o nawilzenie oka.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 24 lata, Kraków