Skocz do zawartości
Forum

Czy to prawda że kobiety szybciej uzależniają się od leków?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Czy kobiety szybciej uzależniają się od leków przeciwbólowych? Zastanawia mnie to bo jak każdy biorę tabletki, a że cierpię na różne bóle, czy to kregosłupa czy migreny to zdarza mi się łykać po 3 czasem 4 tabletki na dzień. W telewizji widziałam wywiad z lekarzem który wysunął tezę że kobiety szybciej popadają w uzależnienie a do tego wiekszosc podanych objawów moglabym przypisac takze sobie. Mam sie czego obawiać?

Odnośnik do komentarza

Owszem, kobiety przejawiają tendencję do szybszego uzależniania się od substancji psychoaktywnych (leków, narkotyków, alkoholu itp.) niż mężczyźni. Wynika to głównie z różnic w działaniu wątroby, która odtruwa nasz organizm z toksyn. Wątroba kobiety wytwarza mniej enzymów przetwarzających substancje psychoaktywne, np. etanol. Stąd u kobiety łatwiej o rozwój nałogu niż u mężczyzny.

Odnośnik do komentarza

Leki przeciwbólowe Cię nie uleczą . One mogą dawać tylko chwilową ulgę. Nie piszesz jaka jest przyczyna bólu kręgosłupa. W wielu przypadkach stosuje się zastrzyki o nazwie milgamma. Zapytaj lekarza , czy taka seria mogłaby Tobie pomóc. O ile chodzi o bóle głowy , czy jesteś pewna , że to migrena? Czy zostało to zdiagnozowane. Jeżeli tak , to żaden lek przeciwbólowy nie zadziała. Wiem to bardzo dobrze , ponieważ od dziecka cierpiałam z tego powodu i wiem ,że to często jest to tak silny ból , którego nie można porównać nawet do bólu przy złamaniu szyjki kości udowej. Najbardziej sprawdzają się tu leki o nazwie farmaceutycznej sumatrpiptanum , czyli sumigra , summamigren i inne. Należy wziąć tabletkę już na początku bólu. Można dodać np. paracetamol. Sprawdzają się również przy bólach tzw. naczyniowych , napięciowych. . Z tego co wiem , na dzisiaj jest to jedyne leczenie.Profilaktyka w formie ergotaminy nie działa.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę cię martwić ale to przypadek nadający się do ośrodka leczenia terapii uzależnień bo od tabletek przeciwbólowych uzależnić się można bardzo szybko i łatwo, a branie 4 dziennie to jest coś naprawdę z pogranicza wytrzymałości organizmu ludzkiego. Nie badałaś się na inne schorzenia? Nadciśnienie, krew, mocz? Na twoim miejscu zgłosiłabym się do specjalistów od uzaleznień i wzięła skierowanie na pełne badania, bo twoje zdrowie może być bardzo zrujnowane i jest kwestią czasu zanim zaczniesz to poważnie odczuwać.

Odnośnik do komentarza

tralinko , ja bym na razie nie popadała w tragedię. To prawda , jak twierdzi Pani mgr Kamila Korcz , że kobiety mogą uzależnić się wcześniej niż mężczyzni , ale chodzi gównie o uzależnienie od substancji psychoaktywnych. W tym przypadku leków przeciwbólowych zawierających opiaty. Jeżeli będzie prawidłowe leczenie bólów kręgosłupa i migren , to może okazać się, że inne leki nie będą potrzebne , lub zostaną bardzo ograniczone.

Odnośnik do komentarza

Mario , nie wiem jakich leków przeciwbólowych używasz. Mogę tylko dodać , że jeżeli jest to np. ketonal lub podobne , to bardzo uważaj , ponieważ brane w dużych ilościach przez dłuższy okres czasu mogą spowodować krwawienia z przewodu pokarmowego lub w skrajnych przypadkach marskość wątroby. Domagaj się od lekarza zastosowania skutecznego i bezpiecznego leczenia.

Odnośnik do komentarza

Karoprz w przypadku migreny powodem bólu mogą być - i z pewnością jest to prawdopodobna teza- rozszerzenie naczyń krwionośnych w obrębie głowy. Nie ma leczenia likwidującego przyczynę. Stosowane w przypadku wystąpienia bólu leki , nie są w ścisłym tego słowa znaczeniu lekami przeciwbólowymi , lecz wpływającymi na naczynia krwionośne głowy , w konsekwencji likwidujące ból . Pisałam wyżej jakie to leki o ile rozpoznano migrenę , ponieważ nie każdy ból głowy , to migrena. I bardzo proszę o nienadużywanie słowa migrena do każdego rodzaju bólu głowy , ponieważ migrena objawia się również innymi dolegliwościami niż tylko sam ból.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z koleżanką tralinka że trzeba się czym predzej zgłosić do specjalisty. Byłem zaskoczony kiedy okazało się że jestem uzalezniony od alkoholu pomimo że naprawdę nie piłem dużo. Organizm jednak się uzależnił, najpierw zaczeło się odbijać na rodzinie a potem na zdrowiu. Wydaje mi się ze leczenie lekomanii i alkoholizmu jest podobne wiec pewnie pomogą ci te informacje http://www.terapie-uzaleznien.com.pl/ w każdym razie trzeba działać szybko i się nie bać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Mario , w twoim wieku jest mało prawdopodobne wystąpienie migreny . Chociaż nie jest to wykluczone. Ja raczej stawiałabym na to, że bóle głowy mogą być spowodowane np . zwyrodnieniem kręgosłupa , lub inną jego chorobą . Migreny są bólami bardzo charakterystycznymi . Towarzyszą im zazwyczaj nudności wymioty, światłowstręt i pojawiają się w lewej lub prawej części czołowo skroniowej. Udaj się do neurologa , nie daj sobie wmusić tylko silnych leków przeciwbólowych , ale zapytaj o milgammę lub neurovit. Są to witaminy b 1 , b 6 i b 12 bardzo dobrze wpływające na zakończenia nerwowe.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego tak bardzo obawiasz się uzależnienia. Czy bierzesz leki typu tramal lub doreta w ilości większej niż trzy ,cztery tabletki dziennie dla lepszego samopoczucia? Czy bardziej dokucza Ci ból ,a wtedy chęć jego uniknięcia jest naturalna. Jeżeli bierzesz wymienione leki bez względu na dolegliwości bólowe , to faktycznie może być problem przyzwyczajenia organizmu , ale z tego dość łatwo wyjść. Zastanów się jaki jest Twój problem ból czy uzależnienie.

Odnośnik do komentarza

Mario ,niczego się nie obawiaj. Skierowanie na badania powinien Ci dać lekarz rodzinny . Przecież ktoś Cię leczy i wydaje recepty na leki przeciwbólowe. O ile chodzi o uzależnienie , to tym zajmują się lekarze psychiatrzy. Nie trzeba mieć skierowania. Po prostu mówisz o wszystkim co Cię niepokoi i to wszystko . Najważniejsze byś trafiła na dobrego specjalistę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...