Forum Kobiety

ubezpieczenie turystyczne

paulina góra

paulina góra

mam pytanko,czy planując wyjazd na wakacje,ferie,wycieczkę planujecie też zakup ubezpieczenia turystycznego,gdzie najlepiej takie ubezpieczenie zakupić,w necie czy osobiście u ubezpieczyciela?

108928 paulina-gora Kobieta, 40 lat, warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Kiedy planuję dłuższy wyjazd, np. wakacyjny, zawsze wykupuję ubezpieczenie. Jak to się mówi: "Strzeżonego Pan Bóg strzeże" ;)

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
~Sammoske

~Sammoske

Ja podobnie. W skali kosztu wyjazdu nie jest to duzy wydatek, a mozna liczyć na zabezpieczenie. Prawdopodobnie nie skorzystacie z usług ubezpieczyciela, jednak w trudnej sytuacji ubezpieczenie takie jest nieocenione. W wielu państwach nie obowiązuje darmowa opieka zdrowotna i trzeba liczyc się z wysokim kosztem Ubezpieczyciel to zrekompensuje.

Obecnie wiele biur podróży oferuje takie ubezpieczenie
https://www.portalkonsumenta.pl/ubezpieczenie-turystyczne-samodzielnie-czy-z-biurem-podrozy/

W wielu jednak przypadkach ubezpieczenie takie jest okrojone w stosunku do ubezpieczenia jakie możemy załatwić sobie samodzielnie.

~marta8881

~marta8881

W przypadku problemow z samolotem to co robic? W sensie opoznienia lub anulowania przelotu.

~Kamila887

~Kamila887

Trudno się nie zgodzić z jednym, w dzisiejszych czasach płacimy dość często duże pieniądze za usługę jaka ma być dla nas wykonana, a wychodzą rożne sytuacje. Sugerowanie się samymi opiniami danego biura podróży czy też linii lotnicznych to jest za mało. Trzeba mieć doświadczenie w podróżowaniu wtedy wiemy czego mniej więcej się spodziewać. Ceny mogą się zmieniać bardzo dynamicznie jednak przewoźnicy jakim zależy na powrocie klienta w przyszłości, zadbają o wysoką jakość. Zdarzają się oczywiście takie wpadki jak opóźniony lot więc trzeba znać schemat postępowania w takiej sytuacji. Świetnie to jest wytłumaczone w tym artykule - https://delayfix.com/opozniony-lot Trzeba znać swoje prawa, bez tego ani rusz.