Skocz do zawartości
Forum

pożyczka od siostry, brak pieniędzy


Gość poz16

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem załamana. Wyjechałyśmy z przyjaciółką do UK, gdyż w Polsce nie mogłyśmy znaleźć normalnej, dobrze płatnej pracy. Byłyśmy głupie. Chciałyśmy sobie zarobić, może już do PL nie wracać. Tam z pracą okazało się, że jest krucho. Chciałyśmy jeszcze próbować, wzięłyśmy chwilówkę, żeby mieć jeszcze na miesiąc, na życie i mieszkanie. Praca w hotelu to jednak utopia, nawet jak chce się dać z siebie wszystko w końcu wysiadasz. Wróciłyśmy do PL. Nie mając do kogo się zwrócić poprosiłyśmy o pomoc moją siostrę. Ona pożyczyła nam większą część i spłaciłyśmy większość zadłużenia.
W Polsce z pracą jest niestety ciężko. Myślałam, że prędzej znajdziemy cokolwiek. Niestety...
Obiecałam siostrze oddawać od przyszłego miesiąca... ale nie mamy z czego. :( Ona myśli, że pracujemy... bo miałyśmy zacząć... nie wyszło... Boję się do niej napisać. :( Mieszka poza Polską i rzadko się widzimy, rzadko piszemy. Boję się jej reakcji i nie wiemy, co teraz zrobić. Kwota nie jest mała, powyżej 2000 tysięcy.
Gdyby dało się wziąć jedną dużą pożyczkę na 2-3 lata było by super,
ale nie bez pracy i nie na przy umowie zlecenie, która dzisiaj króluje. Nawet z Biedronki zero odzewu :( Co robić? :( Mamy jeszcze inne kwoty do spłaty po 300 zł na 6 miesięcy. Jak wyjść z tego dołka? Pomóżcie proszę. :((((((

Odnośnik do komentarza

Chwilówki to najgorszy sposób na pożyczenie pieniędzy. Rozumiem, że sytuacja nie jest łatwa, dług niemały, trzeba spłacać, a pracy brak. Jeśli chodzi o pożyczkę u siostry, najlepiej powiedzieć prawdę. Nie kłamać, nie kombinować, tylko powiedzieć wprost, że praca w UK nie wyszła, że musiałaś wracać do Polski, że masz teraz trudną sytuację finansową i prosisz o przedłużenie terminu spłaty długu. Myślę, że z rodziną można się dogadać. Spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Gość blacktin

Jesli nie masz rzeczywiście pieniedzy to możesz się nad taka pożyczką zastanowić. Szczególnie,ze pożyczki takie są uczciwe. Jedyne czego musisz pilnować to termin spłaty chwilówki.Pożyczka będzie darmowa jeśli spłącisz ją konkretnie do dnia wyszczególnionego w umowie. Dobrą ofertę tego typu ma Moneyman.

Jest tam ponad 60 dni na spłatę pożyczki.

Jednak jeśli tego nie zrobisz to musisz się nastawić na spore koszta.

Odnośnik do komentarza

A nie lepiej zdecydować się na jakieś pożyczki pozabankowe, jeśli brak pieniędzy? Czasami to lepsze rozwiązanie niż zapożyczanie się u kogoś. Osobiście tak uważam i myślę, że to dobra opcja. Na stronie http://www.jarocinska.pl/artykuly/pozyczki-pozabankowe-dla-zadluzonych-przez-interne,80861.htm na ten temat znajdziecie więcej informacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...