Skocz do zawartości
Forum

Kobiety


Gość greggi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy mógłbym tutaj zadać delikatne pytanie?

Mam 17 lat, nigdy nie miałem dziewczyny i szukałem w internecie porad jak poderwać kobietę i trafiłem przypadkowo na stronę www, której autor ma duże doświadczenie z kobietami i pisze, że wszystkie są psychopatkami nastawionymi na wygodne życie, lans i żerowanie na partnerze. Autor napisał kilka książek i ma liczne grono czytelników.

Mózg kobiety ma inną budowę niż męski, mniej odczuwa emocje, ale głównie nimi się kieruje i sprawdzałem inne źródła i faktycznie tak jest. Dziwi mnie tylko dlaczego nikt inny o tym nie pisze, ale może naukowcy boją się wyjawić taką prawdę, bo to zniszczyłoby gospodarkę. Boję się, że to wszystko jest prawdą i wtedy czuję paniczny strach, a potem uspokajam się i tłumaczę sobie, że to nieprawda, boję się, że przez to już nigdy nie będę szczęśliwy i boję się umawiać z kobietami żebym nie został oszukany. Pomóżcie mi bo już nie wiem gdzie szukać pomocy!

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, poradniki typu samczeruno itd, to wybij sobie z głowy. Wejdziesz na yt, wpiszesz temat zagadnienia, które Cię nurtuje i masz tak z 3 tony na wagę filmików jak to zrobić... i wyjdziesz skołowany jak po wypiciu skrzynki wódki jednym duszkiem.
Mózg kobiety kontra faceta czym się różni, to w humorystyczny sposób spot "przez śmiech do lepszego małżeństwa" z yt Ci wyjaśni.
Co do sposobu podrywu, to "ballady i romanse" O. Adama Szustaka, też z yt, tam masz wszystko na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Gość Rodzynek Sułtański

Przecież każdy wie, że niejaki pan M. prowadzący ową stronkę to hochsztapler jakich mało. To już w całym necie nie znalazłeś lepszej strony? Może nieśmiało coś reklamujesz?

Odnośnik do komentarza

Bags, dzięki za poradniki.

Moglibyście wyjaśnić więcej o samczym runie? Autor podał swoje dane, zdjęcia, jego książki są w księgarniach. Wymienił wiele argumentów i posłużył się wieloma przykładami. Faktycznie mózg psychopaty i kobiety działa podobnie. To też oszustwo?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że sprowadzanie wszystkich kobiet do jednego mianownika i równanie ich z psychopatkami to poważna nadinterpretacja. Nie twierdzę, że nie ma kobiet, które lubią wygodne życie i szukają partnera tylko po to, by zaspokajał ich potrzeby materialne. Niemniej jednak twierdzenie, że wszystkie panie to zachłanne materialistki czy oszustki to przegięcie. Zachęcam do własnych refleksji, a nie bezmyślnym wzorowaniu się na wątpliwej jakości "poradnikach". Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Mózg kobiety jest podobny do psychopaty pod wieloma względami: skupienie na obecnej chwili, emocjonalne decyzje, o połowę mniej odczuwalne emocje, ale mówią, że czują bardziej, niedojrzałośc emocjonalna, szybkie myślenie i nieumiejętność skupienia się na konkretach, ocenianie partnera i wymagania do niego, usprawiedliwianie siebie, pociąg do siły, władzy, knucie, kłamstwa, impulsywność, manipulacje. Dlaczego kobiety nie lubią innych kobiet i nie mogą się ze sobą przyjaźnić, bo ciągle rywalizują? Kobiety najsurowiej oceniają inne kobiety, nie są szczere ze swoimi partnerami.

Czy to wszystko nieprawda? Skąd brać własne refleksje na ten temat, skoro nie mam jeszcze żadnego doświadczenia? Boję się, że zostałem oszukany przez autora strony, albo przez kobiety i szukam niezbitych dowodów.

Odnośnik do komentarza

Czy to wszystko nieprawda? Skąd brać własne refleksje na ten temat, skoro nie mam jeszcze żadnego doświadczenia? Boję się, że zostałem oszukany przez autora strony, albo przez kobiety i szukam niezbitych dowodów.

Bez wątpienia zostałeś zmanipulowany i oszukany przez autora strony, bo tu wiele prawdy i konkretów wyjawiła Ci Pani Kamila Korcz. I te słowa na teraz wbij sobie do głowy.

Wchodząc w temat jakim jest określenie psychopata, stąpasz po bardzo kruchym lodzie. Bo nie dość, że na dzień dzisiejszy jesteś totalnie zielony w tej materii, to - z całym szacunkiem dla Pani Kamili - zapewniam Cię, że nie zrozumiesz co najmniej przez najbliższą dekadę tego tematu, a co za tym idzie wielu jego części składowych, mając takie informacje.
Zajmij się tym, co jest teraz dla Ciebie najważniejsze, czyli szkołą i Twoją przyszłością w dorosłym życiu, a prawdziwy poradnik, na który warto zwrócić uwagę - podałem Ci we wcześniejszych postach.

Odnośnik do komentarza

js_11
Akurat o psychopatach coś wiemy, a mózg kobiet faktycznie jest zagadką.

próba zrozumienia mózgu kobiety to jak popadanie ze skrajności w skrajność, gdzie paradoksalnie zrozumienie ideologii postępowania psychopaty jest dla normalnego człowieka betonowym butem.
js_11
Nie ma tu oszustwa, tylko różne zdania i na dzień dzisiejszy nie udowodnisz czy rację ma autor strony, o której piszesz, czy Bags i pani Kamila.

Widzisz Waszmości, tak się składa, że nad takimi poradnikami jak autora tej w/w strony, ślęczało 4 facetów, mających chęć poderwać jedną i tą samą babeczkę. Ślęczeli bez mała miesiąc i ku Ich zdziwieniu, po miesiącu przyszedł do Niej kolejny, zagadał i we dwoje poszli w świat.
Pozostała 4 stała zamurowana ze zdziwienia i słychać było łoskot szczęki opadającej na podłogę z tekstem "qwa, jak on to zrobił???".

Uniwersalne metody - czytaj poradniki - są do niczego, czyli do 4 liter. Więc jednak coś jest w tym na rzeczy co prawię tu wespół z Panią Kamilą...

Odnośnik do komentarza

Wypowiadasz się tak, że nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, np z tym betonowym butem :D Psychopatę jest bardzo łatwo zrozumieć, taka łopatologia i oczywistości, a kobiety pewnie nie da się zrozumieć, ale właśnie dlatego pozostaje tu duże pole do interpretacji, np kobiety odczuwają mniejsze natężenie emocji, są silniejsze psychicznie od mężczyzn, a starają się prezentować jako słabsze istoty, które trzeba objąć opieką. Kobietami sterują emocje, a mężczyźni mają wybór.

Bags, czytałeś stronę, o której mówimy? Autor nie pisze jak poderwać kobietę, tylko ostrzega przed kobietami. Wg mnie to oczywiście przesada, ale nie wiemy jak jest naprawdę, nie możemy się więc wypowiadać i stwierdzać, że kobiety są na pewno dobre, tylko dlatego, że tak chcemy. Wiemy, że kobiety mogą mieć też męskie cechy mózgu i też mogłoby być tak, że właśnie te kobiety są dobre i fałszują obraz płci jako takiej. Żeby mówić coś na pewno, trzeba znać fakty, a nie znamy ich w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Skoro nie wiadomo jakie są kobiety to skąd wiadomo, że mężczyzna potrzebuje związku? Może potrzebujemy tylko seksu, a społeczeństwo zainstalowało nam potrzebę miłości i dlatego jesteśmy nieszczęśliwi?

Odnośnik do komentarza

Nad tym samym się zastanawiałem. Powiem Ci coś z takiej perspektywy, z której nie ma żadnych marzeń i uczuć - wtedy nie potrzeba kobiety, nie potrzeba niczego. Tylko to jest pustka, taka przed którą normalnie ludzie uciekają żeby tego nie czuć.

Na pewno w jakimś stopniu to kim jesteśmy zależy od tego jak zostaliśmy ukształtowani i co gorsza nie zmienimy tego świadomością, bo to co zmienimy świadomie jest już bez sensu - wartość emocjonalną ma tylko to co jest poza świadomością.

Odnośnik do komentarza

js_11
Wypowiadasz się tak, że nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, np z tym betonowym butem :D Psychopatę jest bardzo łatwo zrozumieć, taka łopatologia i oczywistości, a kobiety pewnie nie da się zrozumieć, ale właśnie dlatego pozostaje tu duże pole do interpretacji

Mylisz się i to bardziej niż myślisz jeśli chodzi o zaburzenie osobowości w terminologii, jaką się tu posługujemy w oparciu o przypis autora wątku w konfrontacji z kobietami. A to z tej prostej przyczyny, na podstawie której po wyjściu takiego osobnika - czytaj psychopaty - z gabinetu specjalista psycholog/psychiatra ma nieodpartą chęć wbić zęby w futrynę. Ciekawe dlaczego?
Ironia żartu, która jest faktem dla osób, które miały bliższą styczność z takimi osobnikami. Ja coś o tym wiem nad wyraz dobrze, nie tyle od strony osobistej, co zawodowej. Dlatego z taką łatwością przychodzi zarówno krytykowanie z zachowaniem taktu względem kogoś, kto rzuca się z motyką na księżyc, nie mając zielonego pojęcia o czym mówi, pisanie o tych zagadnieniach w różnoraki sposób i odnosząc się do pewnych grup ludzi uzależnionych, jak i ostrzeganie przed pochopnym wchodzeniem w ten niebezpieczny dla - bez urazy - laika temat, zwłaszcza osoby w wieku zbliżonym jak autor tego wątku.
Wróć do wypowiedzi Pani Kamili, bo coś Ci się pokićkało.
js_11
Bags, czytałeś stronę, o której mówimy? Autor nie pisze jak poderwać kobietę, tylko ostrzega przed kobietami.

Jak widzisz, na samym początku postawiłem w ciemno trafną diagnozę, mając ku temu pełną świadomość, że autor tej strony perfekcyjnie zna techniki manipulacji na podświadomości naiwnych ludzi. "Kup książki, zapisz się na kurs a ja cię poprowadzę" i etc.
A takich pseudofachowców nawet w internecie jest na pęczki.
Jak to mawiają żartobliwie ludzie? Praktyka czyni mistrza? Coś w ten deseń w każdym bądź razie.
js_11
Wg mnie to oczywiście przesada, ale nie wiemy jak jest naprawdę, nie możemy się więc wypowiadać i stwierdzać, że kobiety są na pewno dobre, tylko dlatego, że tak chcemy.

dobre powiedzenie mówi, że milczenie jest złotem, tak i w tematach, w których nie masz obycia dobrze jest zachować minimum kultury przez milczenie, choćby z racji wystawienia się na ośmieszenie.
js_11
Wiemy, że kobiety mogą mieć też męskie cechy mózgu i też mogłoby być tak, że właśnie te kobiety są dobre i fałszują obraz płci jako takiej. Żeby mówić coś na pewno, trzeba znać fakty, a nie znamy ich w tym temacie.

Jak wyżej - z całym szacunkiem, poznaj prawie jak abecadło fakty, a dopiero potem zabieraj głos, bo trudno się powstrzymać od śmiechu czytając takie wywody w oparciu o narząd zwany mózgiem. A to z tej prostej przyczyny, że tak postawione stwierdzenie nosi znamiona gwałtu na nim.

Odnośnik do komentarza
Gość bzdurynadbzdurami

Psychopatów to jest w całym społeczeństwie 2-3% z czego zdiagnozowana większość to mężczyźni... w świetle tych danych naukowych twierdzenie, że kobiety są psychopatkami jest po prostu żałosne... bo neśli komukolwiek można przypisać większą skłonność do psychopatii to mężczyznom, nie mówąc już o tym, że to nikły odsetek całego społeczeństwa... pseudo-popularyzatorzy nauki robią mnóstwo szkód zamiast pożytku, tworząc wprowadzające w błąd przesunięcia semantyczne, uogólnienia itd. Lepiej skończyć z pop-bzdurowymi książeczkami, które zamiast zgodnie z nazwą popularyzować naukę, wprowadzają zamęt i tanią sensację.

Odnośnik do komentarza

~bzdurynadbzdurami
Psychopatów to jest w całym społeczeństwie 2-3% z czego zdiagnozowana większość to mężczyźni... w świetle tych danych naukowych twierdzenie, że kobiety są psychopatkami jest po prostu żałosne...

Życzę powodzenia jak trafisz na psychofaga, czyli psychopata w wersji all iclusive w spódnicy przy takim podejściu do tego zagadnienia.
Co do skali procentowej, to też masz przeterminowane dane... bo tu sprawa wygląda podobnie jak ze sławetnym bezrobociem, gdzie szara strefa nie jest brana pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Gość bzdurynadbzdurami

Taaa, to jak z tymi sławetnymi procentami kobiet zgwałconych, gdzie wraz ze stopniem zlewicowania gremium ogłaszającego wyniki badań na ten temat odsetek ten jest coraz wyższy... Już nie przesadzaj, ok? A skoro uważasz, że takie masy ludzi są psychopatami, to współczuję, musi być ciężko żyć z myślą, że otaczają cię sami psychopaci... pomijając fakt, że teraz nagle zaczynasz dorzucać do worka psychofagów, słówko brzmi podobnie, ale to nie wystarczy, by je podpiąć pod omawiane zjawisko, jakim jest psychopatia...

Odnośnik do komentarza

~bzdurynadbzdurami
A skoro uważasz, że takie masy ludzi są psychopatami, to współczuję, musi być ciężko żyć z myślą, że otaczają cię sami psychopaci... pomijając fakt, że teraz nagle zaczynasz dorzucać do worka psychofagów, słówko brzmi podobnie, ale to nie wystarczy, by je podpiąć pod omawiane zjawisko, jakim jest psychopatia...

Dokonałeś zaiste pokrętnej nadinterpretacji, bo ja paradoksalnie zastąpiłem jedno pojęcie drugim. Określenie fachowe zastąpiło potoczny i mocno oklepany slogan jak byś raczył zauważyć. A skoro dla Ciebie to jest dodanie jednego popaprańca zwanego psycholem do drugiego popaprańca czyli psychofaga i wpakowanie ich w jeden worek, to nic tylko pozazdrościć tak wybujałej inteligencji jak pokazałeś powyżej.
A tak ku gwoli ścisłości, to dla kogoś, kto się poznał na tak mocno zachwianych osobowościach, to potrafi je błyskawicznie zidentyfikować i wyeliminować ze swojego otoczenia oraz unikać z nimi kontaktu, a nie egzystować i z przymusu męczyć się z nimi.
Z wyrazami należytego szacunku.

Odnośnik do komentarza

Bags, przede wszystkim psychopaci nie mają wypisane na czole kim są. Często to osoby, które potrafią świetnie udawać, a zrozumienie ich jest łatwe, bo znamy budowę ich mózgów, więc wiemy czym się różnią.

Psychopaty może się nie dać zdiagnozować - psychopata udaje zdrowego i wpada dopiero kiedy złamie prawo, albo rodzina się poskarży.

Jak widzisz, na samym początku postawiłem w ciemno trafną diagnozę, mając ku temu pełną świadomość, że autor tej strony perfekcyjnie zna techniki manipulacji na podświadomości naiwnych ludzi. "Kup książki, zapisz się na kurs a ja cię poprowadzę" i etc.
A takich pseudofachowców nawet w internecie jest na pęczki.
Jak to mawiają żartobliwie ludzie? Praktyka czyni mistrza? Coś w ten deseń w każdym bądź razie.
Jak widzisz, na samym początku postawiłem w ciemno trafną diagnozę, mając ku temu pełną świadomość, że autor tej strony perfekcyjnie zna techniki manipulacji na podświadomości naiwnych ludzi. "Kup książki, zapisz się na kurs a ja cię poprowadzę" i etc.
A takich pseudofachowców nawet w internecie jest na pęczki.
Jak to mawiają żartobliwie ludzie? Praktyka czyni mistrza? Coś w ten deseń w każdym bądź razie.[/quote]

Czyli nie czytałeś. Teksty są za darmo na stronie autora i nie musisz kupować żadnej książki.

dobre powiedzenie mówi, że milczenie jest złotem, tak i w tematach, w których nie masz obycia dobrze jest zachować minimum kultury przez milczenie, choćby z racji wystawienia się na ośmieszenie.

Zamiast argumentów atak personalny.

Jak wyżej - z całym szacunkiem, poznaj prawie jak abecadło fakty, a dopiero potem zabieraj głos, bo trudno się powstrzymać od śmiechu czytając takie wywody w oparciu o narząd zwany mózgiem. A to z tej prostej przyczyny, że tak postawione stwierdzenie nosi znamiona gwałtu na nim.

I znów erystyka.

Odnośnik do komentarza

js_11
Bags, przede wszystkim psychopaci nie mają wypisane na czole kim są. Często to osoby, które potrafią świetnie udawać, a zrozumienie ich jest łatwe, bo znamy budowę ich mózgów, więc wiemy czym się różnią.

Psychopaty może się nie dać zdiagnozować - psychopata udaje zdrowego i wpada dopiero kiedy złamie prawo, albo rodzina się poskarży.


Różnica jest taka, że mózg mają ten sam, ale coś jest innego w ich systemie funkcjonowania, że bez problemu można im przypisać miano cyborgów, przy których specjalista jest łatwym kąskiem do obróbki, tak za przeproszeniem brutalnie mówiąc.

Czyli nie czytałeś. Teksty są za darmo na stronie autora i nie musisz kupować żadnej książki.

Coś co jest dzisiaj dostępne za darmo, nie zawsze daje wymierne korzyści - nawet z nawiązką - w przyszłości.
Bezwartościowe rzeczy też dają za darmo, bardzo chętnie; ot tak pierwszy przykład z brzegu dostać po pysku w ciemnej uliczce możesz za nic, czyli za darmo ;).
Paradoksalnie i z tego można z czasem wyciągnąć wnioski, by nauczyć się chwytów samoobrony.
Jedni coś o tym wiedzą łapiąc w lot; inni stylem głupca - oczekują innych rezultatów, robiąc wciąż to samo.
Zamiast argumentów atak personalny...
I znów erystyka.

Bazując na Twoim sformułowaniu kobiet o męskich cechach mózgu, to podpierając się tu żartobliwym stwierdzeniem zza oceanu rodem z USA, że mózg kobiety to plątanina połączeń wszystkiego ze wszystkim; mózg faceta to stos pudełek, gdzie jedno jest puste z podpisem "futbol, motocykl, fura, ciepłe kapcie, browar i tv, (wstaw cokolwiek)", to wybacz, ale daje to obraz namalowany przez Van Gogha, uprzednio dobrze nawalonego wysoko procentową wodą ognistą z przypisem "Made in ZSRR" jęsli nie CCCP.

Odnośnik do komentarza

Różnica jest taka, że mózg mają ten sam, ale coś jest innego w ich systemie funkcjonowania, że bez problemu można im przypisać miano cyborgów, przy których specjalista jest łatwym kąskiem do obróbki, tak za przeproszeniem brutalnie mówiąc.

No nie mają takiego samego, polecam doczytać, bo to są podstawy.

Coś co jest dzisiaj dostępne za darmo, nie zawsze daje wymierne korzyści - nawet z nawiązką - w przyszłości.
Bezwartościowe rzeczy też dają za darmo, bardzo chętnie; ot tak pierwszy przykład z brzegu dostać po pysku w ciemnej uliczce możesz za nic, czyli za darmo ;).
Paradoksalnie i z tego można z czasem wyciągnąć wnioski, by nauczyć się chwytów samoobrony.
Jedni coś o tym wiedzą łapiąc w lot; inni stylem głupca - oczekują innych rezultatów, robiąc wciąż to samo.

Ale to, że to bezwartościowe to już Twoje zdanie. Z tego, że autor bierze za to pieniądze, lub udostępnia teksty za darmo nic nie wynika.

Bazując na Twoim sformułowaniu kobiet o męskich cechach mózgu, to podpierając się tu żartobliwym stwierdzeniem zza oceanu rodem z USA, że mózg kobiety to plątanina połączeń wszystkiego ze wszystkim; mózg faceta to stos pudełek, gdzie jedno jest puste z podpisem "futbol, motocykl, fura, ciepłe kapcie, browar i tv, (wstaw cokolwiek)", to wybacz, ale daje to obraz namalowany przez Van Gogha, uprzednio dobrze nawalonego wysoko procentową wodą ognistą z przypisem "Made in ZSRR" jęsli nie CCCP.

Ja nie używałem tych stwierdzeń. Różnice między mózgami obu płci są ewidentne i nikt tego nie podważa, choć kiedyś feministki próbowały.

Odnośnik do komentarza

~greggi

O tym pisałem, ale to też niepewne badanie, bo próba 15 osób jest za mała, a badanie natężenia fal mózgowych może być nieadekwatne, bo mózg kobiet ogólnie tak działa, ale ma więcej połączeń między neuronami, a nie wiemy który czynnik jest ważniejszy przy odczuwaniu i pewnie nigdy tego nie sprawdzimy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...