Forum Kobiety

Kosmetyk czy to dobry prezent ?

vitrum

vitrum

Na prezent często dostajemy kosmetyki i sami także je dajemy. Jak dobrać kosmetyk lub zestawy kosmetyków aby nikogo nie urazić? Słyszy się czasami że kosmetyki to nietrafiony prezent. Co o tym sądzicie kobiety?

145427 vitrum Mężczyzna, 42 lata, Częstochowa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kwiatuszek2

kwiatuszek2

Bo tak jest. Jak kosmetyk, to dobry, najlepiej jak najbardziej naturalny, takie są pożądane :)

88352 kwiatuszek2 Kobieta, 28 lat, Katowice
znawczyni

znawczyni

Na pewno taki prezent jest praktyczny .. Co do dobry-to zależy kto w czym gustuje.

140019 znawczyni Kobieta, 29 lat, Warszawa
~Pewnasiebie

~Pewnasiebie

Moim zdaniem dobry ale tylko wtedy kiedy dobrze orientujemy sie w guście i upodobaniach osoby, której taki prezent chcemy sprawić. Jeśli wiem, że ta osoba lubi kosmetyki z danej firmy, o danej konsysyencji, zapachu, używa wogóle takiego rodzaju kosmetyków to czemu nie.

anetamska

anetamska

Na pewno odpadają kosmetyki w stylu kremy na trądzik/rozstępy albo dezodorant np. (chyba, że jesteśmy w 100% pewni, że obdarowana osoba się ucieszy). Jakieś uniwersalne rzeczy jak relaksujący płyn do kąpieli lub fajna szminka czy lakier są jak najbardziej ok.

148587 anetamska Kobieta, 31 lat, Kraków
maria88

maria88

Trzeba wiedzieć, czy dana osoba lubi kosmetyk, który chcemy sprezentować. Inaczej może być mocno rozczarowana.

143367 maria88 Kobieta, 31 lat, Wrocław
anetamska

anetamska

Jeśli kogos znamy, to jak najbardziej :) ale chyba najwazniejsze zeby był dobrej jakosci, nowy, z długim terminem waznosci :)

148587 anetamska Kobieta, 31 lat, Kraków
anitamickiewicz

anitamickiewicz

kazdy uzywa czegos innego i co inne mu odpowiada, jezeli znamy dobrze to osobe i wiem jakie kosmetyki lubi to jak najbardziej, kosmetyki zawsze sie przydzadza, a jesli kogos za dobrze z tej strony nie znamy, to lepiej odpuscic i pomyslec nad czyms innym :)

152226 anitamickiewicz Kobieta, 43 lata, Świerczów
~hal_9000

~hal_9000

wydaje mi się, że prędzej dobry prezent dla panów.
natomiast z kobietami różnie bywa, one bardziej niż faceci przykładają uwagę do składu kosmet. i termin ważności.

no i właśnie z tym terminem, że najlepiej żeby był jak najdłuższy, to nie do końca. wiadomo, że unikamy obdarowywania kosmetykami "z promocji", które za miesiąc tracą ważność, ale optymalna data przydatności to max 6 msc. im dłuższy okres przydatności kosmetyków, czyli już powyżej 6msc. tym więcej chemii ma w sobie kosmetyk.

to samo ze składem kosmetyków. swiadome i nie chcące sie faszerować chemią osoby unikają peg-ów i sls-ów oraz przesyconych alkoholami, które wysuszają skórę, kosmetyków. patrzymy też, co jest na początku składu kosmetyku wymienione (tego jest najwięcej), a co dalej. dzięki temu możemy się dowiedzieć, że to czym reklamują dany kosmetyk odnośnie jego składu, może być tak naprawdę w śladowej ilości.
zwraca sie też uwagę na inne składniki, które są ble, zapychają pory itd.
także mnie by tylko poirytował taki ładnie pachnący kosmetyk a naszpikowany samą chemią.
lepiej uważać z takimi prezentami.

cienka granica

cienka granica

ja nie uważam, żeby kosmetyki były złym prezentem. Ja osobiście lubię je dostawać.

90242 cienka-granica Kobieta, 32 lata, Piekary Śl.
mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Ja osobiście lubię dostawać kosmetyki i nie obrażam się, kiedy ktoś mi podaruje szminkę, lakier do paznokci czy nawet dezodorant. ;)

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
gossok

gossok

Kosmetyki tak ale takie neutralne jak balsamy, żele, kremy.

156618 gossok Kobieta, 41 lat, Toruń
Lina27

Lina27

Może nie być trafiony, może uczulić. Lepiej z tym uważać. Ja teraz siostrze kupiłam pod choinkę prostownicę z babylissa. Prostuje na sucho i mokro, funkcja pary sprawia, że włosy się nie elektryzują. Napewno bedzie ucieszona bo wiem, że jej prostownica niedawno padła.

150380 lina27 Kobieta, 31 lat, Kielce
moniloni

moniloni

kosmetyk jest dobrym prezentem, ale trzeba wiedzieć, co ta druga osoba lubi. Najlepiej zapytać czasami albo iść wybrać wspólnie, bez niespodzianek

175113 moniloni Kobieta, 30 lat, Włocławek
~mirro

~mirro

Jak sie dobrze zna osobę i wie jakie kosmetki lubi, to myśle ze taki prezent to niezły pomysł, sama kupuję mojej mamie kosmetyki na różne okazje i zawsze widże że jej to sprwia radośc, ostatnio ją zaskoczyłam żelem micelarnym z oeparolu, moja mama ma wrazliwą skórę i często kosmetyki ją podrazniają dlatego często w aptece kupuje kosmetyki, a ja kupilam ten żel w promocji w dwupaku ;) więcej jeden dla mnie, musiałam przetestować czy fajny ;)

~Livvka

~Livvka

Najlepsze na prezent są kosmetyki naturalne z tym sie zgodzę. W łatwy sposób można sprawdzić ich skład za pomoca aplikacji Skanerka. Na dodatek można znaleźć sklep,w którym dostępne są kosmetyki oraz sprawdzić ich cenę. Produktów jest mnóstwo i codziennie dodawane są nowe:)