Forum Kobiety

Nagość w saunie i w domu

IZA23

IZA23

Od dwóch lat korzystam z publicznej sauny . Ale zawsze przedtem miałam coś na sobie . Poznałam kilka miesięcy temu chłopaka który lubi też saunować. Namówił mnie żeby korzystać z sauny zupełnie nago . Jakoś się przemogłam , chodziarz było mi trudno na początku. Byłam bardzo wstydliwa. Od trzech miisięcy chodzimy razem do lokalnej sauny i tam jesteśmy zupełnie nadzy. Czuję się tam swobodnie , ręcznik mam pod tyłkiem , pipkę na wierzchu i gołe cycki.
Po to chyba jest sauna ? żeby odpocząć.
Czasami zdarzało się nam że patrzyli dziwnie na nas inni ale nie komentowali tego.
Bardzo dziwnie się czułam kiedy natknęłam się tam na kogoś z moich znajomych byli tylko zaskoczeni i nic po za-tym .
Dwa tygodnie temu spotkali nas moi sąsiedzi w saunie . Wiecie co ...to był jak szok dla nich !!!!
Zaczęli nam wymyślać przy innych ludziach żebyśmy się ubrali to był istny koszmar !!!
Znam ich od dziecka, są prawie jak rodzina .
Wszystko opowiedzieli moim rodzicom , nawet miałam rozmowę bardzo poważną -Moja mama chce mnie wysłać do psychologa bo podejrzewa mnie o ekshibicjonizm.
Moja sąsiadka nawet nagadała moim rodzicom o tym że mam całkowicie wydepilowaną pipę. Nawet im starała się wcisnąć to że prostytutki tak wyglądają.

Chcę korzystać z sauny , uwielbiam to .
Nie wiem tyko dlaczego to innym przeszkadza .
Przestałam się wstydzić swojego ciała dopiero wtedy gdy zaczęłam korzystać z sauny zupełnie na golasa .
Mam 23 lata i z tego co mi wiadomo jestem bardzo atrakcyjna , chociaż tego nie podzielam .

Powiedźcie mi proszę czy moim zachowaniem mogę ranić moich bliskich ?

142067 iza23 Kobieta, 27 lat, Szczecin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Marta381

Marta381

Mamy dwójkę dzieci , córkę 19 letnią i syna 17 lat.

Wiosną tego roku nasi znajomi donieśli nam że nasza córka przesiaduje nago w publicznej saunie koedukacyjnej okazując swoje wdzięki przed innymi . Był to dla nas szok , przecież nie tak ją wychowaliśmy . Mąż poprosił mnie żebym porozmawiała z nią na ten krępujący temat. Powiedziałam jej delikatnie żeby nie robiła pośmiewiska z naszej rodziny i zaproponowałam jej wizytę u psychologa . Dodałam jej jeszcze że nigdy nie spodziewałam się że moja córka będzie striptizerką .

Po tym wybuchła wielka awantura . Nawet nazwała mnie zacofaną i zakompleksioną kobietą.Po tej awanturze zaczęła nam paradować nago po domu .Bardzo często pokazuje się tylko w samej bieliźnie. Gdy wychodzi po kąpieli z łazienki jest zupełnie goła idąc do swojego pokoju, nie zwraca na to uwagi że mogę ja ją spotkać , ojciec czy brat. O niego mi najbardziej chodzi bo ma dopiero 17 lat. Nigdy wcześniej nie widział nagiej kobiety . Nie wiem jak to bardzo negatywnie może się odbić na jego psychice. Przecież codzienny widok nagiej dorosłej kobiety jest czymś nie prawidłowym dla dorastającego chłopaka.

Ja po jakimś czasie przyzwyczaiłam się jakoś do widoku nagiej córki,może raczej próbuje to zaakceptować.Nawet syn nie robi się już się wzruszony gdy ją widzi. Ale dla męża jest to bardzo irytujące. Od czasu do czasu wypomina mi że ją źle wychowałam.

Narobiła nam jeszcze kilka razy wielkiego wstydu , gdy jak było ciepło to opalała się często topless a nawet zupełnie bez niczego w przydomowym ogródku .

Raz się nawet popłakałam ,gdy wpadła do nas moja siostra z jej mężem i ją widzieli jak się opala. Szwagier nawet mnie trochę uspokajał mówiąc mi że mam ładną córę i lekko śmiał się przy tym. Nie wiem czy to był komplement czy po prostu drwina .

Czy mogę jeszcze jakoś wpłynąć na jej zachowanie . Czasami się zastanawiam dlaczego los tak mnie źle potraktował obdarzając mnie nie normalnym dzieckiem .

Czy moglibyśmy jeszcze coś zrobić żeby nie robiła sobie i nam wstydu ? .

131498 marta381 Kobieta, 46 lat, Wałbrzych
js_11

js_11 wpis edytowany

Czy ten post to żart czy na poważnie? Bo jeśli na poważnie to nie córka jest nienormalna tylko Pani nie umie z nią rozmawiać.

Dla 17 letniego syna oglądanie ciała nagiej kobiety zapewne nie jest niczym nowym (może i nowym na żywo) a na pewno jest to zdrowe dla osoby w tym wieku.

125985 js-11 Mężczyzna, 29 lat, wwa
ka-wa

ka-wa

To trzeba przyznać ,że nie umiesz z nią rozmawiać,ja bym spokojnie porozmawiała o eksponowaniu nagości,chociaż w saunie gdzie wszyscy są nadzy czy w swoim ogródku w opalaniu toples czy nago gdzie nie jest narażona na widok ,nie ma tak bardzo nic zdrożnego,
u nas za bardzo nagość jest czymś wstydliwym, ale u Twojej córki mogą to być początki ekshibicjonizmu,nie wiem...,

ja w każdym razie w domu nie pozwoliłabym na takie eksponowanie nagości,jeśli bym tego nie akceptowała,
są rodziny gdzie wszyscy nie krepują się nagości,tzn.rodzice tak wychowują swoje dzieci i nikt nikogo się nie krępuje,

ale w waszym przypadku gdzie ta sytuacja jest przez was nie do zaakceptowania, nie powinniście tolerować chodzenia po domu nago,
a mąż...,ma do Ciebie pretensje ,a sam to nie może z córką porozmawiać.!?

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
js_11

js_11

Ok więc jeśli to jen post jest na poważnie to znaczy, że autorka tematu ma pewien problem uważając, że nagość jest zła. Ludzie naturalnie są nadzy, a wstyd jaki powstaje przed nagością wynika z kultury.

Nagość na saunie jest czymś normalnym a córka poczuła się zapewne urażona tym, że zrobiliście jej z tego awanturę i teraz demonstracyjnie rozbiera się w domu żeby zrobić rodzicom na złość. Trzeba z nią pogadać bo to wynika z arogancji i nieposłuszeństwa ale z drugiej strony nieposłuszeństwo jest konsekwencją zbyt restrykcyjnych i bezsensownych ustaleń, które dla 19 latki są zapewne niezrozumiałe.

125985 js-11 Mężczyzna, 29 lat, wwa
Marta381

Marta381

js_11
Ok więc jeśli to jen post jest na poważnie to znaczy, że autorka tematu ma pewien problem uważając, że nagość jest zła. Ludzie naturalnie są nadzy, a wstyd jaki powstaje przed nagością wynika z kultury.

Nagość na saunie jest czymś normalnym a córka poczuła się zapewne urażona tym, że zrobiliście jej z tego awanturę i teraz demonstracyjnie rozbiera się w domu żeby zrobić rodzicom na złość. Trzeba z nią pogadać bo to wynika z arogancji i nieposłuszeństwa ale z drugiej strony nieposłuszeństwo jest konsekwencją zbyt restrykcyjnych i bezsensownych ustaleń, które dla 19 latki są zapewne niezrozumiałe.


Ja traktuję nagość bardzo intymnie.
Uważam że jest zarezerwowana tylko dla partnerów seksualnych . I nikt innemu nie powinien się pokazywać się w pełnej okazałości poza zbliżeniami intymnymi z partnerem. Moim zdaniem w saunie zawsze można mieć na sobie strój kąpielowy , nieprawdaż ?
Dlaczego uważasz że nasze ustalenia są bezsensowne i restrykcyjne . Przecież wszystkie normalne rodziny nie akceptowały by takiego skandalicznego zachowania jednego z członków rodziny.
Ciekawa jestem jakbyś zareagował gdybyś się dowiedział że twoja córka obnaża się publicznie w saunie ?

131498 marta381 Kobieta, 46 lat, Wałbrzych
~bumbumbec

~bumbumbec

"Moim zdaniem w saunie zawsze można mieć na sobie strój kąpielowy , nieprawdaż ?" -jest to bardzo niezdrowe! Przecież tam są wysokie temperatury a strój kąpielowy nie jest wykonany z naturalnych materiałów.

I wiesz co? Uwielbiam siedzieć nago w saunie. I nigdy moja mama z tym problemów nie miała. A wręcz przeciwnie jak się przypadkowo o tym dowiedziała to skomentowała bym żadnego pana tam nie wyrwała :P

17 lat to już nie dziecko. Gwarantuje Tobie, że w necie już nie jedną widział :) Bądż może ma dziewczynę a Ty o niej nie wiesz. Z postu wynika, że bardzo konserwatywna jesteś.

"Nie wiem jak to bardzo negatywnie może się odbić na jego psychice." - jak może się negatywnie odbić? Możesz to wyjaśnić? On ma 17 lat, burza hormonów. Ciekawość świata! To jest ten wiek! :)

"Czasami się zastanawiam dlaczego los tak mnie źle potraktował obdarzając mnie nie normalnym dzieckiem " - eeee???? serio? Nienormalnym dzieckiem? Nieco poniosło

~bumbumbec

~bumbumbec

"Przecież wszystkie normalne rodziny nie akceptowały by takiego skandalicznego zachowania jednego z członków rodziny." - to każda rodzina której członek jest na saunie bez stroju kąpielowego (co jest głupotą) jest nienormalna?

Marta, strasznie konserwatywna jesteś. Twoja córka nie robi nic złego. Nagość nie jest tematem tabu ani niczym zdrożnym. Nie obnaża się przecież w parkach etc:) Sauna jest jednym z tych miejsc, gdzie nie powinno to nikomu przeszkadzać. Swoją drogą to czemu krewni przyglądali się Twojej córce jak się w ogródku opalała? No chyba, że ogródek masz tuż przy ulicy :P I wtedy by robiła ogólną furorę ha ha :D Przepraszam zaczynam sobie żartować.

Jak widzisz kilka osób napisało, że Twoja córka nie robi nic złego. A to, że paraduje po domu nago, to robi to z czystej złośliwości, bo wie, że jesteś temu przeciwna. Rozmawiałaś z nią na spokojnie, bez kłótni, czemu uważasz, że jest to niewłaściwe wg Ciebie zachowanie? Jak ona zareagowała? Tylko mi chodzi teraz o rozmowie, a nie kłótni, nakazach czy zakazach.

~bumbumbec

~bumbumbec

kwiatuszek - krótko szybko i na temat haha:D

ale to taka trochę dziwna sprawa, bo siostrze autorki postu też to przeszkadzało,a i ktoś przecież doniósł rodzinie, że striptizersko nago siedziała w saunie.

Trochę to dziwne...

~ktos tam

~ktos tam

Nie wierze zeby ten post napisala zdrowa normalna dorosla osoba i matka w dodatku.Niezrownowazona psychicznie bredzej..

js_11

js_11

Ja traktuję nagość bardzo intymnie.
Uważam że jest zarezerwowana tylko dla partnerów seksualnych .

Nie każdy musi tak uważać. To dosyć średniowieczny pogląd nie przystający do obecnych czasów. Nic dziwnego, że córka się z tym nie zgadza.

I nikt innemu nie powinien się pokazywać się w pełnej okazałości poza zbliżeniami intymnymi z partnerem.

Od tego co się powinno/nie powinno są rozmowy, które trzeba oprzeć na logice i argumentach a nie na przesądach ze średniowiecza. Ona uważa, że może tak robić i jeśli to nie jest właściwe to należałoby jej wytłumaczyć dlaczego. Ja szczerze mówiąc nie wiem dlaczego miałoby być w tym coś złego.

Moim zdaniem w saunie zawsze można mieć na sobie strój kąpielowy , nieprawdaż ?

W saunie siedzi się nago, bez stroju kąpielowego.

Dlaczego uważasz że nasze ustalenia są bezsensowne i restrykcyjne . Przecież wszystkie normalne rodziny nie akceptowały by takiego skandalicznego zachowania jednego z członków rodziny.

Co to znaczy "normalne rodziny"? Jakie to rodziny? Proszę podać przykłady tych rodzin.


Ciekawa jestem jakbyś zareagował gdybyś się dowiedział że twoja córka obnaża się publicznie w saunie

Tak jak pisałem. Nie widzę w tym nic złego i sam chętnie pójdę na plażę naturystów z dziećmi w przyszłości :)

125985 js-11 Mężczyzna, 29 lat, wwa
ka-wa

ka-wa

Jeśli to dla was jest nie do zaakceptowania i rozmowa nie pomoże to ja bym jeszcze radziła ignorancję,
obracać w żart jak ktoś przyjdzie z takim donosem np.z sauny, a w domu wiedząc ,że córka będzie wychodziła z łazienki do swojego pokoju ,tak robić ,żeby nie widzieć,
nie zwracać uwagi.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
~ambra

~ambra

Marta, Twoja córka nie jest nienormalna, a to co robi nie ma nic wspólnego ze striptizem. To jest jej bunt przeciwko traktowaniu przez Was tematu nagości. W każdej rodzinie jest to postrzegane inaczej i każdy ma do tego prawo. Sądzę, że u Was temat seksu stanowi tabu i to jest największy problem. Podejrzewam, ,ze też tak byłaś wychowywana i powielasz. Nie namawiam Cię absolutnie, byś zaakceptowała chodzenie córki nago po mieszkaniu, ale absolutnie nie rób z niej nieomalże panienki lekkich obyczajów i deprawatorki nieletniego. Nie ma też powodu, byś wysyłała ją do psychologa. Zauważ, że 19. letnią córkę traktujesz jak dorosłą kobietę, a jej raptem o 2 lata młodszego brata jak dziecko. U mnie w domu też nie biega się nago, ale nikt nie robi problemu, że przejdzie się w bieliźnie czy ręczniku z łazienki do pokoju. Gdy jeszcze byłam na studiach 20 lat temu wspólny prysznic przed basenem był krępujący, teraz też korzystam z sauny ( może nie koedukacyjnej i nie mam oporów). Młodzież obecnie jest oswojona z nagością ( i Twój syn również ) o wiele bardziej niż my. Sądzę, że jedynym wyjściem jest naprawdę szczera rozmowa z córką, która Ciebie pewnie uważa za Dulską i wspólne ustalenie granic intymności. Pozdrawiam i życzę powodzenia. I jeszcze jedno, niech się wstydzi ten, co podgląda i ma brzydkie myśli. A osoba, która Ci powiedziała o saunie, to co, siedziała tam w kombinezonie?

Lena V.

Lena V.

Ktoś by pomyślał, że wszyscy tutaj paradują nago po domu ha ha
Córka się buntuje, więc zróbcie tak, jak w domu Markowskich. Kiedyś Patrycja Markowska, córka wszystkim chyba znanego lidera Perfectu, mówiła, że u nich w domu nie wstydzono się nagości. Po chałupie wszyscy latali na golasa :)
Rozbierzcie się, i pokażcie córce jak to jest ; ) Zaręczam, córka szybko się ubierze :D

--

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

127640 lena-v Kobieta, 104 lata, Kieszonkowa utopia
Miśkaaaaaaaa

Miśkaaaaaaaa

Jeszcze niedawno szokowało nas podejście Goldie Hawn i jej męża do chodzenia po domu bez ubrania i zachęcania do tego dzieci. Helena Christensen często opowiadała o wspólnych pryszniach z rodzicami. David Beckham przestał paradować jak go Pan Bóg stworzył dopiero, kiedy urodziła mu się córka. Do niedawna badania wskazywały, że na sto polskich małżeństw tylko 43 ogląda nago swego partnera, 3 proc. synów widzi swego ojca rozebranego, a 5 proc. córek matkę bez ubrania. 92 procent Polaków twierdziło, że w ich domu nie wolno chodzić nawet częściowo rozebranym. Dziś jesteśmy bardziej otwarci. Potrafimy paradować po domu nago. Skąd ta zmiana? W 2009 roku razem z koleżankami pojechałam na kilka dni do Kopenhagi. Wieczory były wtedy jeszcze długie, dlatego często siadałyśmy na parapecie i rozmawiając obserwowałyśmy ludzi na ulicy. W pewnym momencie do pokoju w jednym z mieszkań kamienicy na przeciwko wszedł nagi mężczyzna. Widziałyśmy go dokładnie, w całej okazałości, bo w pomieszczeniu było zapalone światło, a w oknie brakowało firanek. Mężczyzna podszedł do okna, pomachał nam ręką (i nie tylko) i nacisnął włącznik. Zrobiło się ciemno. Wtedy ta sytuacja była dla mnie szokująca. W moim domu nie promowano nagości. Dziś nie trzeba jeździć za granicę, żeby zobaczyć, co pod koszulką nosi sąsiad. Pochwała naturyzmu jest głoszona w polskich mieszkaniach pozbawionych zasłon.KATARZYNA KAMIŃSKA dawno temu
Nagość w polskim domu - chleb powszedni, czy nowa tradycja?
Nagość w polskim domu - chleb powszedni, czy nowa tradycja?
Jeszcze niedawno szokowało nas podejście Goldie Hawn i jej męża do chodzenia po domu bez ubrania i zachęcania do tego dzieci. Helena Christensen często opowiadała o wspólnych pryszniach z rodzicami. David Beckham przestał paradować jak go Pan Bóg stworzył dopiero, kiedy urodziła mu się córka. Do niedawna badania wskazywały, że na sto polskich małżeństw tylko 43 ogląda nago swego partnera, 3 proc. synów widzi swego ojca rozebranego, a 5 proc. córek matkę bez ubrania. 92 procent Polaków twierdziło, że w ich domu nie wolno chodzić nawet częściowo rozebranym. Dziś jesteśmy bardziej otwarci. Potrafimy paradować po domu nago. Skąd ta zmiana?

W 2009 roku razem z koleżankami pojechałam na kilka dni do Kopenhagi. Wieczory były wtedy jeszcze długie, dlatego często siadałyśmy na parapecie i rozmawiając obserwowałyśmy ludzi na ulicy. W pewnym momencie do pokoju w jednym z mieszkań kamienicy na przeciwko wszedł nagi mężczyzna. Widziałyśmy go dokładnie, w całej okazałości, bo w pomieszczeniu było zapalone światło, a w oknie brakowało firanek. Mężczyzna podszedł do okna, pomachał nam ręką (i nie tylko) i nacisnął włącznik. Zrobiło się ciemno. Wtedy ta sytuacja była dla mnie szokująca. W moim domu nie promowano nagości. Dziś nie trzeba jeździć za granicę, żeby zobaczyć, co pod koszulką nosi sąsiad. Pochwała naturyzmu jest głoszona w polskich mieszkaniach pozbawionych zasłon.

Kiedyś wmawiano nam, że nagość to zachęta do seksu, że nagość podnieca. Wielu ludzi po prostu myli ją z seksualnością. Wśród przedstawicieli starszych pokoleń była naturalna u dzieci, ale niemoralna u dorosłych. Zamknięte drzwi do sypialni, przebieranie się w ręczniku, czy zamykanie łazienki były i wciąż są koniecznością. Ale nawet w rodzinach z takimi zasadami pojawiają się zwolennicy nagości. U mnie w rodzinnym domu było nas pięcioro i nigdy nie spotkałam rodziców w sytuacji dla nich czy dla mnie krępującej.

131568 miskaaaaaaaa Kobieta, 31 lat, Kraków
~Aleporazka

~Aleporazka

Marta381
Moim zdaniem w saunie zawsze można mieć na sobie strój kąpielowy , nieprawdaż ?

Ciekawa jestem jakbyś zareagował gdybyś się dowiedział że twoja córka obnaża się publicznie w saunie ?


Moim zdaniem to ty jestes jakas troche nienormalna.Od kiedy w saunie mozna miec stroj kapielowy? Nagosc w Saunie jest czyms naturalnym, ile ty masz lat 60? Zachowujesz sie jak stara panna z pogladami za komuny. "obnaza sie publicznie w saunie" W SAUNIE SIE PRZEBYWA NAGO niedouczona babo.Co innego jak by po ulicy biegalo nago.Porazka z Ciebie rodzic.Zreszta jest juz dorosla,moze robic ze soba co jej sie podoba.

~Karolina111111111

~Karolina111111111

"Czasami się zastanawiam dlaczego los tak mnie źle potraktował obdarzając mnie nie normalnym dzieckiem "
Ja sie teraz zastanawiam czemu twoja corke los potraktowal tak zle nienormalna matka i ojcem, wspolczuje jej serdecznie takich "rodzicow"

empiryczna

empiryczna wpis edytowany

Miśkaaaaaaaa
Jeszcze niedawno szokowało nas podejście Goldie Hawn i jej męża do chodzenia po domu bez ubrania i zachęcania do tego dzieci. Helena Christensen często opowiadała o wspólnych pryszniach z rodzicami. David Beckham przestał paradować jak go Pan Bóg stworzył dopiero, kiedy urodziła mu się córka. Do niedawna badania wskazywały, że na sto polskich małżeństw tylko 43 ogląda nago swego partnera, 3 proc. synów widzi swego ojca rozebranego, a 5 proc. córek matkę bez ubrania. 92 procent Polaków twierdziło, że w ich domu nie wolno chodzić nawet częściowo rozebranym. Dziś jesteśmy bardziej otwarci. Potrafimy paradować po domu nago. Skąd ta zmiana? W 2009 roku razem z koleżankami pojechałam na kilka dni do Kopenhagi. Wieczory były wtedy jeszcze długie, dlatego często siadałyśmy na parapecie i rozmawiając obserwowałyśmy ludzi na ulicy. W pewnym momencie do pokoju w jednym z mieszkań kamienicy na przeciwko wszedł nagi mężczyzna. Widziałyśmy go dokładnie, w całej okazałości, bo w pomieszczeniu było zapalone światło, a w oknie brakowało firanek. Mężczyzna podszedł do okna, pomachał nam ręką (i nie tylko) i nacisnął włącznik. Zrobiło się ciemno. Wtedy ta sytuacja była dla mnie szokująca. W moim domu nie promowano nagości. Dziś nie trzeba jeździć za granicę, żeby zobaczyć, co pod koszulką nosi sąsiad. Pochwała naturyzmu jest głoszona w polskich mieszkaniach pozbawionych zasłon.KATARZYNA KAMIŃSKA dawno temu
Nagość w polskim domu - chleb powszedni, czy nowa tradycja?
Nagość w polskim domu - chleb powszedni, czy nowa tradycja? • Fot. lisedmarquez *La Marqueza* / http://www.flickr.com/photos/lisedmarquez/4774168869/ CC-BY-2.0
Jeszcze niedawno szokowało nas podejście Goldie Hawn i jej męża do chodzenia po domu bez ubrania i zachęcania do tego dzieci. Helena Christensen często opowiadała o wspólnych pryszniach z rodzicami. David Beckham przestał paradować jak go Pan Bóg stworzył dopiero, kiedy urodziła mu się córka. Do niedawna badania wskazywały, że na sto polskich małżeństw tylko 43 ogląda nago swego partnera, 3 proc. synów widzi swego ojca rozebranego, a 5 proc. córek matkę bez ubrania. 92 procent Polaków twierdziło, że w ich domu nie wolno chodzić nawet częściowo rozebranym. Dziś jesteśmy bardziej otwarci. Potrafimy paradować po domu nago. Skąd ta zmiana?

W 2009 roku razem z koleżankami pojechałam na kilka dni do Kopenhagi. Wieczory były wtedy jeszcze długie, dlatego często siadałyśmy na parapecie i rozmawiając obserwowałyśmy ludzi na ulicy. W pewnym momencie do pokoju w jednym z mieszkań kamienicy na przeciwko wszedł nagi mężczyzna. Widziałyśmy go dokładnie, w całej okazałości, bo w pomieszczeniu było zapalone światło, a w oknie brakowało firanek. Mężczyzna podszedł do okna, pomachał nam ręką (i nie tylko) i nacisnął włącznik. Zrobiło się ciemno. Wtedy ta sytuacja była dla mnie szokująca. W moim domu nie promowano nagości. Dziś nie trzeba jeździć za granicę, żeby zobaczyć, co pod koszulką nosi sąsiad. Pochwała naturyzmu jest głoszona w polskich mieszkaniach pozbawionych zasłon.

Kiedyś wmawiano nam, że nagość to zachęta do seksu, że nagość podnieca. Wielu ludzi po prostu myli ją z seksualnością. Wśród przedstawicieli starszych pokoleń była naturalna u dzieci, ale niemoralna u dorosłych. Zamknięte drzwi do sypialni, przebieranie się w ręczniku, czy zamykanie łazienki były i wciąż są koniecznością. Ale nawet w rodzinach z takimi zasadami pojawiają się zwolennicy nagości. U mnie w rodzinnym domu było nas pięcioro i nigdy nie spotkałam rodziców w sytuacji dla nich czy dla mnie krępującej.

Miśkaaaaaa - znowu zerżnęłaś????

Nago, po domu, nie wadząc nikomu?

126650 empiryczna Kobieta, 112 lat, .
ka-wa

ka-wa

Pożytek z tego taki ,że autorka będzie mogła przeczytać cały artykuł...

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
Andy30

Andy30

Nieee, no. Ten temat to jakiś świąteczny żart.:))
No dobra, a tak już całkiem serio to koedukacyjna sauna-mogła być naga.
Mamusia powinna normalnie porozmawiać z córeczką, że w domu powinna jednak nie paradować nago. W swoim domu/domu swojego chłopaka będzie mogła paradować nago.
Druga rzecz, sprawdzić czy córka nie świeci golizną w internecie( seks kamerki, chaty,odwiedzane strony). Możliwe, że smarkula poczytała w necie, że cool i trendy jest świecenie golizną i...jej odbiło.
Trzecia rzecz, trzeba było córkę ODPOWIEDNIO wychować, ma bowiem zadatki na gwiazdę.
Może tatuś powinien porozmawiać ze swoją córeczką?a może się jej boi,że córeczka strzeli focha?

86630 andy30 Mężczyzna, 37 lat, Europa